Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvi pocetnik ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrtvi pocetnik ...

    Pozz
    Nemojte mi odmah zamjeriti što mi je prvi post odmah otvaranje nove teme , čitao sam forum par sati ali nije mi jasno ništa , ovaj kaže da nešta valja a onda drugi kaže kako ne valja .. svako ima neku svoju politiku ..

    Uglavnom , nisam sportski tip , nikada nisam ništa trenirao , hranio sam se ne zdravo , medjutim nikada nisam bio puno debeo , trenutno imam 86 kg i visok sam oko 188 cm ..

    Uplatio sam neki dan teretanu pa bih volio kada bi pogledali ovaj moj neki plan i prehrane i vježbi pa da mi kažete šta da ubacim šta da izbacim .

    1. dan - Prsa - biceps
    2. dan - Ledja - triceps
    3. dan - Ramena - noge
    4. dan Odmor - taj dan odem u teretanu odradim kardio , stomak i podlaktice

    Poslije svakog treninga odem na traku 15-20 minuta .

    Što se tiče prehrane evo kako sam danas jeo
    Ujutro pojeo 3 jajeta i krišku hljeba
    Poslije treninga 25 g kikirikija
    Kuci one pilece batake,rizu,grasak
    i maloprije 3 sarme , bananu i jos 25 g kikirikija
    Uz to pijem whey poslije treninga ..
    Izbacio sam sve čips,sokove,čokolade,kolače ... Samo vodu pijem ..
    hljeba pojedem krišku uz jedan obrok i jedem dosta voca

    Šta mislite ?

  • #2
    Re: Mrtvi pocetnik ...

    Sto se tice treninga, posto si pocetnik ja bih na tvom mjestu prije radia full body program treninga 3x tjedno nego ovo sta si isplanira tj klasicni "bro split" ( svaku misicnu grupu jednom tjedno ).....Znaci treniras npr ponedjeljkom, srijedom i petkom (kod ovakvog programa izdvoji barem 48h izmedu treninga radi oporavka) a ostale dane u tjednu skroz odmaras ili ubacis poneki lagani kardio
    Sto se tice samog treninga, radi uglavnom slozene vjezbe (cucanj,nozni potisak,zgibovi,bench press,veslanje u pretklonu, itd itd) i eventualno pokoju seriju izolacijskih vjezbi (biceps pregib, triceps extenzija, lateralno sirenje, itd itd) za maximalni ucinak treninga...pogledaj po forumu ima li neki plan ovakvog treninga, vjerojatno ima.... I ono sta je medu vaznijim stvarima kod bilo kojeg programa treninga je "progressive overload" tj postepeno povecavanje kilaze, mogu ti poslati jedan dobar clanak u PM pa vidi detaljnije......

    Sto se tice ishrane, baziraj se na mesu,ribi,jajima,posnom siru,zobenim pahuljicama,riži,kikirikiu, itd itd
    Klasicni dnevni plan ishrane bi bio:

    Dorucak: zobene pahuljice sa wheyom + pokoje jaje
    Rucak: meso sa rizom + povrce uz to
    Vecera: slicno kao i rucak, ista shema
    Prije spavanja: posni sir + kikiriki

    (Koliko grama cega iz ovog plana tj koje namirnice ovisi na koliko kalorija ciljas, svak ima razlicite ciljeve)

    Ovo je cisto okvirno napisano da dobijes sliku, tu jos mozes dodati 1-2 meduobroka (npr. sendvic sa dimcekom, shake whey+dextroza nakon treninga, i sl. )

    Comment

    Working...
    X