Announcement

Collapse
No announcement yet.

cardio i gubljenje misica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cardio i gubljenje misica

    zanima me da li se igranje nogometa,rukometa,kosarke broji kao cardio vjezba ?
    tj.da li profesionalnli sportasi gube misice dok igraju utakmice ili su im utakmice kao trening misica ?

  • #2
    Re: cardio i gubljenje misica

    Mišiće gubiš, ako premalo jedeš. Košarka, nogomet i sl. uračunaj kao kardio trening, opterećenje utezima je adekvatna stimulacija za mišićni rast? Imaš li još koje pitanje?
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • #3
      Re: cardio i gubljenje misica

      cuo sam dosta puta da pro-builderi govore da se od previse cardia gubi misice ?

      Comment


      • #4
        Re: cardio i gubljenje misica

        Originally posted by Barney Stinson View Post
        cuo sam dosta puta da pro-builderi govore da se od previse cardia gubi misice ?
        aha i ja sam isto cuo....
        This is your life and it’s ending one minute at a time

        Comment


        • #5
          Re: cardio i gubljenje misica

          Ja sam cuo da je kardio smrtonosan, pogotovo za bodybuildere.

          Comment


          • #6
            Re: cardio i gubljenje misica

            Čemu sarkazam? Kardiom se uistinu gube mišići, pogotovo kardiom većeg inteziteta i dužeg trajanja, al to ne znači da ne bi trebali radit umjereni kardio.
            Ako igraš nogomet 3 sata, naravno da to neće pozitivno utjecat na dobivanje mišićne mase.

            Comment


            • #7
              Re: cardio i gubljenje misica

              Originally posted by Kahn View Post
              Čemu sarkazam? Kardiom se uistinu gube mišići, pogotovo kardiom većeg inteziteta i dužeg trajanja, al to ne znači da ne bi trebali radit umjereni kardio.
              Ako igraš nogomet 3 sata, naravno da to neće pozitivno utjecat na dobivanje mišićne mase.
              koji sarkazam??? decko je rekao da je to cuo...isto sam cuo i ja....covjek cuje puno stvari u zivotu
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • #8
                Re: cardio i gubljenje misica

                Što se misli ovdje u tvom slučaju pod kardio?Explozivno i dinačno igranje sportova s loptom npr. je bolje za snagu od 95% onoga što ljudi rade po teretanama tj. kako rade i kojim intenzitetom i pravilnošću . Ako ti je kardio nogometna utakmica u kojoj te gleda publika,to će ti donijeti ogroman adrenalin i izgubit ćeš tonu masti ,a ne mišiće.Ne gubiš mišiće kardiom ,osim ako nisi profi maratonac i ako malo jedeš i krivo jedeš . Drugo razlozi su da tijelo bez kemije nemože imati ogromne mišiće ,pogledaj samo profi veslače ,ljudi dnevno treniraju 5-8 sati i imaju 100 kg mišića kakvih rijetko koji sportaš ima .A pogledaj maratonce -59 kg elitni .Paradoksa ima svugdje ,kako triatlonac ima 70 kg mišića ,a maratonac samo 59 kg? A triatlonac se troši 3 puta više .Čak ima ultramaratonaca koji imaju dobru genetiku i izgledaju jače od mnogih ljudi iz teretana koji samo rade snagu .
                Jedi ,treniraj ,spavaj i ne vjeruj mitovima.Vjeruj ogledalu .
                Bodybuilderi imaju izreku u Americi 'To look bigger ,get smaller' .Što više masti izgubiš ,izgledat ćeš jače .Radi i snagu i kardio ,nemožeš faliti s tim.

                Jesi ikad bio na treningu plivanja ? Pliva se 2 sata dnevno + se radi teretana .Ljudi imaju po 95 kg mišićne mase ,dižu 180 kg čučanj ,a plivaju 2 sata .
                Last edited by Nainus; 22-01-15, 18:46.

                Comment


                • #9
                  Re: cardio i gubljenje misica

                  Originally posted by Nainus View Post
                  Što se misli ovdje u tvom slučaju pod kardio?Explozivno i dinačno igranje sportova s loptom npr. je bolje za snagu od 95% onoga što ljudi rade po teretanama tj. kako rade i kojim intenzitetom i pravilnošću . Ako ti je kardio nogometna utakmica u kojoj te gleda publika,to će ti donijeti ogroman adrenalin i izgubit ćeš tonu masti ,a ne mišiće.Ne gubiš mišiće kardiom ,osim ako nisi profi maratonac i ako malo jedeš i krivo jedeš . Drugo razlozi su da tijelo bez kemije nemože imati ogromne mišiće ,pogledaj samo profi veslače ,ljudi dnevno treniraju 5-8 sati i imaju 100 kg mišića kakvih rijetko koji sportaš ima .A pogledaj maratonce -59 kg elitni .Paradoksa ima svugdje ,kako triatlonac ima 70 kg mišića ,a maratonac samo 59 kg? A triatlonac se troši 3 puta više .Čak ima ultramaratonaca koji imaju dobru genetiku i izgledaju jače od mnogih ljudi iz teretana koji samo rade snagu .
                  Jedi ,treniraj ,spavaj i ne vjeruj mitovima.Vjeruj ogledalu .
                  Bodybuilderi imaju izreku u Americi 'To look bigger ,get smaller' .Što više masti izgubiš ,izgledat ćeš jače .Radi i snagu i kardio ,nemožeš faliti s tim.

                  Jesi ikad bio na treningu plivanja ? Pliva se 2 sata dnevno + se radi teretana .Ljudi imaju po 95 kg mišićne mase ,dižu 180 kg čučanj ,a plivaju 2 sata .
                  ziher sa da im i prehrana onda je kako treba biti,a ne da jedu ko pilici......Phelps kaze da zna pojest 12 000 kcal na dan....sad dal je istina ili ne,ali sigurno jedu ogrome kolicine hrane.....
                  This is your life and it’s ending one minute at a time

                  Comment


                  • #10
                    Re: cardio i gubljenje misica

                    "Jede" on još nešto...

                    Comment


                    • #11
                      Re: cardio i gubljenje misica

                      Originally posted by crazy View Post
                      "Jede" on još nešto...
                      ako pod tim mislis da je gay...onda moram reci da ovo nije recenica na mjestu...svatko ima svoje pravo da "jede" sto preferira.....
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: cardio i gubljenje misica

                        Kako ti je samo to palo na pamet?lol

                        Comment


                        • #13
                          Re: cardio i gubljenje misica

                          Originally posted by crazy View Post
                          Kako ti je samo to palo na pamet?lol
                          a cuj...bujna masta i tako
                          This is your life and it’s ending one minute at a time

                          Comment


                          • #14
                            Re: cardio i gubljenje misica

                            12 000 je ipak preeeeviše .Ali znam da su ljudi koji izuzetno zdravo jedu pokušali s njim trenirati na 4000 kalorija i nisu uspjeli .Za takve napore 8000 se mora pojesti ,ali ni slučajno iz slatkiša .Nego iz napitaka s točnim omjerom glukoze i elektrolita + tone krute točno propisane hrane od najboljih stručnjaka.Nekih 5-6000 iz krute hrane i 2-3000 iz napitaka sa elektrolitima.Naravno mi te napore nikad nećemo dostići ,ni blizu .Gledaj kako ti tijelo reagira na više Uh ili P i korigiraj ako vidiš da padaju ili rastu performanse.
                            Ne vjeruj nikome osim vrhunskih stručnjaka i svom iskustvu .Upiši na Google što jedu najbolji iz tvog sporta pa kopiraj .Nemoj pokušavati 'izmisliti kotač ' sam .Poštuj napredak sporta.Prouči što jedu najbolji ,ali ne zaboravi da oni imaju i druge 'tajne' bez kojih ne bi bili tako brzi ,jer nitko ne želi gledati ljude kako se libe po terenu ,nego kako ispaljivaju od snage.

                            Comment


                            • #15
                              Re: cardio i gubljenje misica

                              Nainus jesi ti Carl Wind? O ne..
                              Originally posted by madmax22
                              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                              Originally posted by jocker77
                              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                              Originally posted by Hajduk
                              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                              Comment

                              Working...
                              X