Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ketogena dijeta - par pitanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ketogena dijeta - par pitanja

    Pozdrav,
    novi sam na ovom forumu, htio sam komentarisati post o ketogenoj dijeti od TitanGym_Vp-a ( http://www.building-body.com/forum/t...odyOpus-dijete ),ali ne mogu jer sam pocetnik pa cu postaviti ovdje par pitanja. Imao sam spremljen komentar da ostavim tamo pa cu ga samo prekopirati ovdje. Prije pitanja cu navesti svoj trening i ishranu.



    Ovo sam poceo praktikovati nakon od ove srijede. Preko zime sam radio na masi i sad mi je cilj skinut svoj bf% najvise sto mogu i napraviti stomak.

    Krenuo sam se malo baviti boksom umjesto tegova cisto da izletim iz rutine i moji treninzi izgledaju ovako i mislim ovo sve praktikovati do pocetka Maja.

    Treniram pon-pet. Od toga mi je jedan dan cist cardio (20 min traka, 20 min steper, 20 min biciklo i 10 min ona sprava sto se vrti rukama valjda znate na sta mislim)
    Preostala 4 dana izgledaju ovako: zagrijavanje traka 15min, steper 5 min i sprava za ruke 5 min;
    Poslije toga odradim 20-30 min boksa....zatim stomak i na kraju radim po 2 serije ili biceps,triceps ili noge( serije 5,8,10,10,8,5 sa veoma malim pauzama)

    ....

    Sto se tice ishrane tacan unos kalorija ne racunam nego sam se vodio s jelovnikom koji je kolega gore napisao i smanjio sam malo kolicine jer sam laksi 15tak kg. Mislim da je uredu jer uspijem lagano izgurat ovih par dana bez da sam gladan

    Moja ishrana izgleda ovako:
    Dorucak: 3 cijela jaja sa par listova sunke, 2 kapsule omega3, multivitamin, c vitamin, zelena salata ili malo brokule)

    posto treniram ujutro poslije dorucka popijem l-carnitin pomjesan sa 5g bcaa( nekada i za vrijeme treninga pijuckam dodatnih 5g bcaa)

    Uzina: to mi dodje kao pwm popijem 20g wheya sa 5g bcaa i kasicicu lanenog ulja

    Rucak: Piletina i kasicica maslinovog ulja, multivitamin i c vitamin

    Uzina: 50g Gud kikirikija ili 50g badema

    Vecera (oko 18-19h): tuna 100g i zelena salata/brokula

    *Uz svaki obrok popijem dosta vode

    .......................

    Pitanja:
    1. Da li cu sa ovim uspjeti smanjiti bf% za ovaj vremenski period, a da u isto vrijeme pravim stomak?
    2. Da li ce mi ovaj cijeli proces uzeti mnogo misicne mase?
    3. Da li ce biti problem ako izvedem punjenje u sljedecu subotu (proci ce manje od 14 dana od pocetka dijete....12)

    Nakon zavrsetka ovog se preko ljeta bavim Crossfitom( za one koji ne znaju to su treninzi koji izbacuju iz rutine, radi se svaki dan nesto drugacije a najslicnije je superserijama za kontra misicne skupine)

    4. Koju dijetu da primjenim sa crossfitom jer cu tada zeljeti da ne dobijam salo odnosno da ne povecavam bf%, ali da dobijam pomalo na misicnoj masi ( bar malo)
    ....

    Nadam se da nisam puno smorio

    Unaprijed Hvala

  • #2
    Re: Ketogena dijeta - par pitanja

    Koliko procjennjujes da imas bf? Znas li engleski?
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Ketogena dijeta - par pitanja

      Originally posted by neuk View Post
      Koliko procjennjujes da imas bf? Znas li engleski?

      pa et mislim da sam oko 15%.....eng znam onako...zasto?

      Comment


      • #4
        Re: Ketogena dijeta - par pitanja

        Procitaj knjigu the ketogenic diet, unutra imas sve sto te zanima:

        http://aaron.emascc.com/diet/ebooks/...genic_Diet.pdf
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: Ketogena dijeta - par pitanja

          preko zime si radio na masi i sad imas 73kg na 187cm i ides na definiciju?

          Comment


          • #6
            Re: Ketogena dijeta - par pitanja

            Originally posted by FcB View Post
            preko zime si radio na masi i sad imas 73kg na 187cm i ides na definiciju?
            zato sam i preso na ovaj keto jer sam pokuso smrsat s trcanjem i to i sjebo se izgubio jedno 5-7 kg a nisam nista masti sagorio

            Comment


            • #7
              Re: Ketogena dijeta - par pitanja

              Originally posted by Bajra3 View Post
              Pitanja:
              1. Da li cu sa ovim uspjeti smanjiti bf% za ovaj vremenski period, a da u isto vrijeme pravim stomak?
              ovisi samo o tebi, ali iznenadio bih se ako ne bi
              ovo je prehrana za djevojčice iz osnovne škole, koliko je to kalorija? 800?


              Originally posted by Bajra3 View Post
              2. Da li ce mi ovaj cijeli proces uzeti mnogo misicne mase?
              ovisi samo o tebi, ali iznenadio bih se ako ne bi


              Originally posted by Bajra3 View Post
              3. Da li ce biti problem ako izvedem punjenje u sljedecu subotu (proci ce manje od 14 dana od pocetka dijete....12)
              neće, to ti je najmanji problem


              Originally posted by Bajra3 View Post
              Nakon zavrsetka ovog se preko ljeta bavim Crossfitom( za one koji ne znaju to su treninzi koji izbacuju iz rutine, radi se svaki dan nesto drugacije a najslicnije je superserijama za kontra misicne skupine
              crossfit je sličniji kardiu, ne superserijema



              Originally posted by Bajra3 View Post
              4. Koju dijetu da primjenim sa crossfitom jer cu tada zeljeti da ne dobijam salo odnosno da ne povecavam bf%, ali da dobijam pomalo na misicnoj masi ( bar malo)
              lagani kalorijski suficit
              Last edited by FcB; 16-02-15, 19:20.

              Comment


              • #8
                Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                Originally posted by FcB View Post
                ovisi samo o tebi, ali iznenadio bih se ako ne bi
                ovo je prehrana za djevojčice iz osnovne škole, koliko je to kalorija? 800?




                ovisi samo o tebi, ali iznenadio bih se ako ne bi




                neće, to ti je najmanji problem




                crossfit je sličniji kardiu, ne superserijema





                lagani kalorijski suficit

                ovo je oko 1600-1700cal....jbg kad sam pravio vodio sam se temom od ovog titangyma koji ima 90 kg i napravljeno je tako sto je od svakog obroka uzeto po malo

                Comment


                • #9
                  Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                  3 jaja,
                  10g šunke,
                  20g whey,
                  100g tune,
                  50g badema,
                  žličica maslinovog ulja,
                  žličica lanenog ulja,
                  piletina

                  ne znam, meni to ne izgleda kao 1600 kalorija...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                    evo ubacio sam u myfitnesspal kad si ti nesposoban
                    to ti je otprilike 1000 kalorija: 4g UH, 65g M i 104g P

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                      Originally posted by FcB View Post
                      evo ubacio sam u myfitnesspal kad si ti nesposoban
                      to ti je otprilike 1000 kalorija: 4g UH, 65g M i 104g P
                      a kolko bi trebo unosit? i kolko bi trebo unosit kad budem radio taj suficit na ljeto?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                        500 kalorija vise od vlastitog TDEE-a

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                          Procitaj je*enu knjigu i sve ce ti biti jasno umjesto da davis po forumu
                          Originally posted by madmax22
                          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                          Originally posted by jocker77
                          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                          Originally posted by Hajduk
                          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                            Da ne otvaram novu temu, imam par pitanja uvezi jelovnika.

                            Odlucio sam se za keto dijetu pa me zanima jel oke jelovnik?

                            dorucak 3 cijela jaja i jedan bijelanjak 100 g sira gaude

                            međuobrok 3 bijelanjka i jedno cijelo jaje i 100 g svinjske sunke

                            rucak 200 g svinjskog buta zelena sata cca 150 g

                            vecera 200 g svinjske sunke 100 g gaude

                            visok 182 i 72 kg

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ketogena dijeta - par pitanja

                              Originally posted by gymo View Post
                              Da ne otvaram novu temu, imam par pitanja uvezi jelovnika.

                              Odlucio sam se za keto dijetu pa me zanima jel oke jelovnik?

                              dorucak 3 cijela jaja i jedan bijelanjak 100 g sira gaude

                              međuobrok 3 bijelanjka i jedno cijelo jaje i 100 g svinjske sunke

                              rucak 200 g svinjskog buta zelena sata cca 150 g

                              vecera 200 g svinjske sunke 100 g gaude

                              visok 182 i 72 kg
                              vidis jako inteligentno pitanje s obzirom da je neuk prije koji dan stavi ovo " Procitaj knjigu the ketogenic diet, unutra imas sve sto te zanima:

                              http://aaron.emascc.com/diet/ebooks/...genic_Diet.pdf

                              ali tesko je skrolat jedno 7-8 postova gore i malo citat...pa cak i samo jedan post iznad tvog
                              This is your life and it’s ending one minute at a time

                              Comment

                              Working...
                              X