Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suplementacija odma ili kasnije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suplementacija odma ili kasnije

    Posto neki kazu odma uzmi suplementaciju, neki kazu nakon 10 dana, neki nakon mjesec, neki nakon 2-3 mjeseca. Onda sam gledao seminar Lepomira Bakica gdje govori da je suplementaciju idealno uzeti nakon 2-3 mjeseca staza u teretani, a neki kazu odma sa prvim treningom pa sam malo zbunjen? Evo ja sam oko mjesec dana u teretani, da li da uzimam suplementaciju (whey, kreatin, glukozu, glutamin, vitamini&minerali). Neko iskusniji, ako moze objasniti i da savjetuje, da li da uzimam ili ne?

  • #2
    Re: Suplementacija odma ili kasnije

    Bajo moj
    Ako na dnevnoj bazi imas problema da ne stignes ili radi drugih okolnosti nemozes zadovoljti proteniske potrebe tvog organizma tog dana,bio ti na masi ili definiciji, naravno daje Whey idealna opcija.
    Naravno kreatin sluzi svrhi ali nije da će te tako značajno "Boostat".
    Pa ako mozes uzet zasto ne,iako po meni bi bilo idealnije s tim parama sta mislis potrosit kupit poštenu hranu.
    Your future is created
    by what you do today,
    not tomorrow.

    Comment


    • #3
      Re: Suplementacija odma ili kasnije

      Prijatelju moj,dobro procitaj ovo sto ti sad pisem...

      S cime se ti zamaras?
      Imas 70kila i 176cm...
      I zamaras se time hoces li uzeti whey,kreatin i ostale suplemente nakon mjesec,dva,tri i uz sve to slusas lepomira bakica koji po meni nije uopce kompetentan da dava savjete pocetnicima jer ni on sam ne zna na cemu je...
      Nego da ne trabunjam bez veze...

      Pocetnik si i zamaras se glupostima... Umjesto da se fokusiras na pravo treniranje i pravu prehranu,ti se mislis sto bi od suplemenata,a tek si poceo vjezbat moze se reci. Vjeruj mi da ti nije nista od toga sad potrebno,cak ni whey.
      Ono sto ti treba je kalorijski suficit i prehrana bogata proteinima,a o UH da ne pricamo.
      Ulozi te novce u prehranu jer ako sam ja mogao bez wheya i ostaloga dobiti 20kg otkad sam poceo trenirati onda mozes i ti...
      Vjeruj mi da ti nista od toga nije carobno i nista ti nece vise misica donijeti od dovoljnog odmora i prave prehrane.

      Ako bas hoces nesto onda uzmi whey + neki c vitamin i tako to...
      Inace,za kreatinom i ostalim nema potrebe,tek si poceo,a i pitanje je hoce li uopce djelovati...
      "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

      "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

      Comment


      • #4
        Re: Suplementacija odma ili kasnije

        Originally posted by Vucko View Post
        Bajo moj
        Ako na dnevnoj bazi imas problema da ne stignes ili radi drugih okolnosti nemozes zadovoljti proteniske potrebe tvog organizma tog dana,bio ti na masi ili definiciji, naravno daje Whey idealna opcija.
        Naravno kreatin sluzi svrhi ali nije da će te tako značajno "Boostat".
        Pa ako mozes uzet zasto ne,iako po meni bi bilo idealnije s tim parama sta mislis potrosit kupit poštenu hranu.
        Pa ne mogu ja dnevno unejti preko 120g proteina, niti imam toliko hrane, niti vremena za spremati tu hranu svaki dan, pa tesko je.
        Sta ti je "Boostat"?
        Pa jeste, ali samo sto ce me suplementacija dosta povoljnije izaci kada se sve sabere, a i jos mi je lakse konzumirati.

        Comment


        • #5
          Re: Suplementacija odma ili kasnije

          Originally posted by George St-Pierre View Post
          Prijatelju moj,dobro procitaj ovo sto ti sad pisem...

          S cime se ti zamaras?
          Imas 70kila i 176cm...
          I zamaras se time hoces li uzeti whey,kreatin i ostale suplemente nakon mjesec,dva,tri i uz sve to slusas lepomira bakica koji po meni nije uopce kompetentan da dava savjete pocetnicima jer ni on sam ne zna na cemu je...
          Nego da ne trabunjam bez veze...

          Pocetnik si i zamaras se glupostima... Umjesto da se fokusiras na pravo treniranje i pravu prehranu,ti se mislis sto bi od suplemenata,a tek si poceo vjezbat moze se reci. Vjeruj mi da ti nije nista od toga sad potrebno,cak ni whey.
          Ono sto ti treba je kalorijski suficit i prehrana bogata proteinima,a o UH da ne pricamo.
          Ulozi te novce u prehranu jer ako sam ja mogao bez wheya i ostaloga dobiti 20kg otkad sam poceo trenirati onda mozes i ti...
          Vjeruj mi da ti nista od toga nije carobno i nista ti nece vise misica donijeti od dovoljnog odmora i prave prehrane.

          Ako bas hoces nesto onda uzmi whey + neki c vitamin i tako to...
          Inace,za kreatinom i ostalim nema potrebe,tek si poceo,a i pitanje je hoce li uopce djelovati...
          Pa treniram intezivno, imam tu prehranu sredjenu ma da nemam dovoljan unos proteina, uh sam snizio, masti tu i tamo ih ima podosta, naravno zdrave masti ali mi ispija mozak ta suplementacija. Ja ne mogu jednostavno dnevno unijeti preko 120-130g proteina kroz prehranu jer nemam toliko uopste, a i udavi se kad se naturam da nazor jedem, samo zbog proteina, ili sta ja znam, ako me razumijes.
          Npr. ujutru zobene 80g i 4 bjelanka, i da ja to sve pojedem muka mi cijeli dan, jos gutam nako nazor, zbog proteina i sta ja znam.
          Inace zelim da se izdefinisem do ljeta, i bf mi je 17% i ne bi isao u suficit kada bi mi neko 500 eura sad izvadio, znaci ko prasic sam, i dosta me usporava i snizuje eksplozivnost kada sam oblozen salom, znaci meni se na nogama samo salo treska, na stomaku tu i tamo, o grudima da ne pricam.

          A glukozu, glutamin? Zasto nema potebre? Zasto mislis da kreatin nece djelovati? Kada to uzeti? Informativno pitam.
          Last edited by markoni16; 01-03-15, 14:57.

          Comment


          • #6
            Re: Suplementacija odma ili kasnije

            Originally posted by markoni16 View Post
            Pa treniram intezivno, imam tu prehranu sredjenu ma da nemam dovoljan unos proteina, uh sam snizio, masti tu i tamo ih ima podosta, naravno zdrave masti ali mi ispija mozak ta suplementacija. Ja ne mogu jednostavno dnevno unijeti preko 120-130g proteina kroz prehranu jer nemam toliko uopste, a i udavi se kad se naturam da nazor jedem, samo zbog proteina, ili sta ja znam, ako me razumijes.
            Npr. ujutru zobene 80g i 4 bjelanka, i da ja to sve pojedem muka mi cijeli dan, jos gutam nako nazor, zbog proteina i sta ja znam.
            Inace zelim da se izdefinisem do ljeta, i bf mi je 17% i ne bi isao u suficit kada bi mi neko 500 eura sad izvadio, znaci ko prasic sam, i dosta me usporava i snizuje eksplozivnost kada sam oblozen salom, znaci meni se na nogama samo salo treska, na stomaku tu i tamo, o grudima da ne pricam.

            A glukozu, glutamin? Zasto nema potebre? Zasto mislis da kreatin nece djelovati? Kada to uzeti? Informativno pitam.
            Prethodno su ti forumasi odgovarali na razna suvisla pitanja. Vise puta pitas iste stvari, a sve ti je odgovoreno u proslim temama.
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #7
              Re: Suplementacija odma ili kasnije

              Originally posted by Premium.Better View Post
              Prethodno su ti forumasi odgovarali na razna suvisla pitanja. Vise puta pitas iste stvari, a sve ti je odgovoreno u proslim temama.
              Kada sam postavljao ovakva pitanja?

              Comment


              • #8
                Re: Suplementacija odma ili kasnije

                ako imas para kupi sve sta mozes...na pakovanjima pise kako ih koristit.....za bilo sta kreni kad hoces....danas jos ako imas.sve je dobro i nema niceg loseg i sve mozes uzimat bilo kada i bilo gdje i pomjesano sa svim zajedno........ne postoji nista lose....samo udri....ne moras ni pitati " da li mogu" za sve je odgovor "da"...
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • #9
                  Re: Suplementacija odma ili kasnije

                  Originally posted by dominik11 View Post
                  ako imas para kupi sve sta mozes...na pakovanjima pise kako ih koristit.....za bilo sta kreni kad hoces....danas jos ako imas.sve je dobro i nema niceg loseg i sve mozes uzimat bilo kada i bilo gdje i pomjesano sa svim zajedno........ne postoji nista lose....samo udri....ne moras ni pitati " da li mogu" za sve je odgovor "da"...
                  Naravno da mogu, ali ja trazim savjet da li je bolje uzimati malo kasnije, ili nesto sad nesto kasnije, ili sve odma, ili kako je najpametnije, a to sam i ja mogao sam zakljuciti da sve mogu, zasto ne bi' mogao, msm ..

                  Inace, direktan savjet, kad i zasto tad, ne samo "nemoj jos uzmi tad, uzmi sad bolje nego poslije", nista nije receno.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Suplementacija odma ili kasnije

                    Originally posted by markoni16 View Post
                    Naravno da mogu, ali ja trazim savjet da li je bolje uzimati malo kasnije, ili nesto sad nesto kasnije, ili sve odma, ili kako je najpametnije, a to sam i ja mogao sam zakljuciti da sve mogu, zasto ne bi' mogao, msm ..

                    Inace, direktan savjet, kad i zasto tad, ne samo "nemoj jos uzmi tad, uzmi sad bolje nego poslije", nista nije receno.
                    jako je jednostavno ...na preworkout proizvodu pise prije,na postworkout pise pislije tako da vec znas......ako ti se treba objasnjavat svaka sitnica onda nemoj to ocekivat jer nitko ti to ne bude napravio. toliko si valjda bistar da shvatis i procitas sto je za sta....svi proizvodi su namjenji za konzumiranje ako se bavis ovim sportom i obicno pise sta je za sta......pod obicno mislim "uvijek" pise ....nemoj biti ko malo dijete da te se kroz svaki korak treba vodit za ruku.....
                    This is your life and it’s ending one minute at a time

                    Comment


                    • #11
                      Re: Suplementacija odma ili kasnije

                      Bajo moja cura koja ima manje kila od tebe jede 150g proteina dnevno, a ti ne mozes 120

                      Postani muskarac.
                      Originally posted by madmax22
                      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                      Originally posted by jocker77
                      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                      Originally posted by Hajduk
                      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                      Comment


                      • #12
                        Re: Suplementacija odma ili kasnije

                        uzmi tek nakon 2-3 mjeseca...dok se ne uhodas..onda uzmi proteine ali neki mix ne whey ili oboje manje pakovanje...kreatin uzmi neki koji manje navlači vodu ako treba detaljnije javi se u inbox,ali mislim da nece bit potrebe...glukozu nemoras jer koliko sam shavtio ti ides skidat masti?..
                        vitamini i minerali obavezno i omega 3....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Suplementacija odma ili kasnije

                          Originally posted by markoni16 View Post
                          Pa treniram intezivno, imam tu prehranu sredjenu ma da nemam dovoljan unos proteina, uh sam snizio, masti tu i tamo ih ima podosta, naravno zdrave masti ali mi ispija mozak ta suplementacija. Ja ne mogu jednostavno dnevno unijeti preko 120-130g proteina kroz prehranu jer nemam toliko uopste, a i udavi se kad se naturam da nazor jedem, samo zbog proteina, ili sta ja znam, ako me razumijes.
                          Npr. ujutru zobene 80g i 4 bjelanka, i da ja to sve pojedem muka mi cijeli dan, jos gutam nako nazor, zbog proteina i sta ja znam.
                          Inace zelim da se izdefinisem do ljeta, i bf mi je 17% i ne bi isao u suficit kada bi mi neko 500 eura sad izvadio, znaci ko prasic sam, i dosta me usporava i snizuje eksplozivnost kada sam oblozen salom, znaci meni se na nogama samo salo treska, na stomaku tu i tamo, o grudima da ne pricam.

                          A glukozu, glutamin? Zasto nema potebre? Zasto mislis da kreatin nece djelovati? Kada to uzeti? Informativno pitam.
                          Uzmi samo whey i ako si zapeo za definiciju onda jednostavno odradi i to je to.
                          Kreatin ti ne preporucam jer to se ne uzima nakon 2-3 mjeseca...
                          Ne znam zasto ce ti ta glukoza,glutamin i ajde nekako mada ni za tim nema potrebe.
                          Jednostavno moras shvatit da je sve u prehrani.
                          Ne znam sto da ti kazem,definiraj se i to je to...
                          Inace,po meni je za tvoju kilazu dovoljno 120gr proteina,ali bilo bi isto bolje da unosis vise..
                          "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                          "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                          Comment


                          • #14
                            Re: Suplementacija odma ili kasnije

                            @neuk - Mogu ja jesti, al' treba to kupiti pa napraviti pa onda jesti, a nemam namjeru pola dana posvetiti kuhanju, pa mi je tesko onda, i zbog skole a i treba stici sve.

                            @Armani - Ima mix soja i sirutka 'provit', ne znam da li to valja? I zasto mix, zasto ne cisto od sirutke? Znaci ne glukozu, da li uzeti nesto umjesto nje ili jednostavno u pwm sa bjelim mesom 50ak grama rize ili tjestenine? Koji kreatin manje navlaci vodu?

                            @George St-Pierre - Uzecu onda samo protein, vitamine i minerale te omega3 do aprila od prilike, nadam se da je tako uredu?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Suplementacija odma ili kasnije

                              Jeb*te stvarno je komplicirano kupiti 200-300g piletine i par jaja, ispeci ih i pojesti!! Par forumasa radi, studira, ide u skolu, ima djecu pa ne kukaju po forumu kako je to njima tesko i da nemaju vremena, nego nadju nacin kako sve to uskladiti i trude se iz dana u dan. Ti nisi ni poceo a vec se žališ! Dobrom si putu da postanes jedan od onih kojima se prehrana temelji na suplementima, a aktivni su jedino kada dodje proljece pa se "spremaju" za ljeto.

                              Ima ona stara poslovica: Tko oce, nadje nacin, tko nece, nadje izgovor. Nista od tebe
                              Originally posted by madmax22
                              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                              Originally posted by jocker77
                              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                              Originally posted by Hajduk
                              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                              Comment

                              Working...
                              X