Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pocetak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pocetak

    Eh ovako, novi sam na forumu i dosta sam citao ali postoje neka pitanja na koje bas nemam odgovor. Krenuo sam u teretanu prije 7 dana i odlucio da treniram ozbiljno jer sam se dosta zapustio... Imam 18 godina i visok sam oko 187 oko 89-90 kila. Htio sam da pocnem da uzimam protein i kreatin, znaci zajedno da ih pijem. Da li je to pametno odma u pocetku ? I sta mislite o no xplode-u, da li njega da uzimam prije treninga posto imam malo problema sa snagom... Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Pocetak

    prvo malo prolistaj šta su proteini, tj makronutrijenti (proteini, ugljikohidrati, masti)

    proteine u pravilu jedeš, ne uzimaš, a kao dodatak (najčešće whey) ih možeš koristiti ali i ne moraš, ovisi..
    (al inače možeš pit zajedno whey i kreatin.. (kreatin 5 grama, svaki dan, u bilo koje doba dana))

    probleme sa snagom imaš jer si tek počeo, logično, i ne treba ti pre-workout, radije se koncentriraj na dobru prehranu, jake treninge.
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Pocetak

      Originally posted by gevera View Post
      Eh ovako, novi sam na forumu i dosta sam citao ali postoje neka pitanja na koje bas nemam odgovor. Krenuo sam u teretanu prije 7 dana i odlucio da treniram ozbiljno jer sam se dosta zapustio... Imam 18 godina i visok sam oko 187 oko 89-90 kila. Htio sam da pocnem da uzimam protein i kreatin, znaci zajedno da ih pijem. Da li je to pametno odma u pocetku ? I sta mislite o no xplode-u, da li njega da uzimam prije treninga posto imam malo problema sa snagom... Hvala unaprijed
      nemogu vjerovat da još uvijek ima ovakvih pitanja uglavnom nemoj počet "uzimat" protein.napravit će ti kemijsku reakciju u tijelu.mislim da je ova tema za lock

      Comment

      Working...
      X