Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deficit je deficit, ili nije...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deficit je deficit, ili nije...?

    Konkretno me zanima da li se dijete svode na isto?
    Ako si na LCHF ili dobroj prehrani koja je u deficitu dodes do istih rezultata?

    BF bi trebao opadat svakako jer trosis vise nego sto imas, uz pogoden unos makro i mikro nebi trebalo biti razlike u misicnoj masi.
    Pretpostavljam da je jedina razlika u brzini s kojom ces doci do rezultata?

    Znam da je pitanje totalno laicko ali bi molio iskusnije clanove da odgovore.

  • #2
    Re: Deficit je deficit, ili nije...?

    Uspjesna defka je skup dobro odabranih namirnica, pravilno postavljenih makro i mikro nutrijenata ovisno o potrebama osobe, tajming i kolicina njihova unosenja, brzina skidanja kalorija, kolicina aktivnosti koje se izvode u tom periodu i stanju metabolizma. U tom kontekstu svaka defka ima svoje teorije. Tako npr. osnovni oblik ketogene dijete ne dopusta unos carba, dok npr .klasicni deficit ima znatnu kolicinu carba. Utjecaj na tijelo sigurno nije isti. Ima i onih koji zastupaju IFFYM, a kod njega je problem sto odredene namirnice provociraju inzulin i druge hormonalne reakcije u tijelu. Nije isto pojesti nutellu i smedu rizu iako su oboje carbsi.

    S druge strane, previse je vanjskih i unutarnjih utjecaja na tijelo tijekom defke da bi mi mogli ustanoviti koji je program ucinkovitiji i zato svaki daje drugacije rezultate.

    Mozda najbolji odgovor na tvoje pitanje jest bb natjecanje. U njemu vidis kako je koji program djelovao i koliko je osoba strogo pratila one sastavnice sto sam napisao u prvoj recenici. U konacnici sitnice odlucuju sto i jest car ovog sporta a tko kaze da za amatersku/rekreativnu razinu to nije vazno, taj laze
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Deficit je deficit, ili nije...?

      Hvala ti na detaljnom odgovoru

      Comment

      Working...
      X