Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prirodan put !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prirodan put !!

    Pozz ljudi ja sam nov clan,ja sam imao problema sa bubregom i jbg izgubio ga tj imao tuberkulozu na bubregu i ostao sam sa 1 bubregom. Ovo je bilo pre 3 godine, trenutno zivim sa 1 bubregom i sve mi je normalno,normalno pio sam i tablete za tuberkulozu 6meseci...nebitno sada je sve ok.... Zadnjih mesec i po dana sam poceo da treniram jer sam se ugojio mnogo tj mnogo sala na stomaku imao sam 93kg. Posle mesec i nesto dana uspeo sam da padnem na 86kg jos malo mi je ostalo sala na stomaku pratio sam lee labrada trening na netu sam ga uzeo. Posle ovog vremena meni je cilj da nabacim masu tj da postanem mnogo krupniji, od kako sam poceo da treniram hranim se pravilno 5,6 puta na dan. I to sve proteinska hrana ( jaja,meso,riba,zitarice ). I tako neki dan pitam gazdu u teretani dali ja mogu prirodnim putem da nabacim veliku masu, on kaze ne mozes postici sve kao sa proteinom... Pitao sam i svog urologa dali mogu da treniram posto sam imao problema sa zdravljem on je rekao mozes sve, posle sam ga pitao dali mogu da pijem cist protein, on je rekao da to ne uzimam jer ne valja za bubreg ili neka druga hemija da ne uzimam. E sada moje pitanje dali ja mogu postici sa velikim obrocima veliku masu ?? Posto mi je hemija zabranjenja... Npr: do sada sam jeo 5,6 jaja dnevno,dali se moze povecati to na 15 jaja dnevno ili neka druga hrana znaci vise proteina i veca masa??

  • #2
    ..............
    Last edited by PatrickCro; 12-11-20, 00:09.
    pocetnik, ne zna di ce, sta ce, kako ce

    Comment


    • #3
      Re: Prirodan put !!

      Nisu proteini kemija,tj jesu al sto nije kemija dns?
      Podes uzmes 20-30 deka cajne i ementalera nekog.. Mislis da tu nema kemije?
      Sve je danas cista laz,koju svatko zna

      Slobodno ti uzmi proteine,ali ti nisu potrebni.
      Ono sto ti je potrebno je pravilna prehrana bogata proteinima (znaci jaja,piletina,puretina,govedina,riba,posni sir),ugljikohidratima (riza,krumpir,kukuruzne pahuljice i banana su meni najdrazi izvori) i mastima (orasasti plodovi kao sto su: bademi,orasi itd...)

      Prirodnim putem mozes mnooogo ostvariti,samo treba strpljenja jer ne ide preko noci nista.
      Za trening se baziraj na sto vise osnovnih vjezbi.
      Imas ovaj portal pa procitaj koje su osnovne i slozi sebi program dobar ili nadi neki koji ti odgovara.

      Sretno!
      "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

      "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

      Comment


      • #4
        Re: Prirodan put !!

        Originally posted by George St-Pierre View Post
        Slobodno ti uzmi proteine,ali ti nisu potrebni.
        Odakle tebi pravo da covjeku koji je imao prethodno uradjenu nefrektomiju kazes takvo nesto? Mozda na osnovu toga sto sjedis ispred interneta na kojem svako, ovako poput tebe, pise sta hoce?


        Originally posted by bleka View Post
        Npr: do sada sam jeo 5,6 jaja dnevno,dali se moze povecati to na 15 jaja dnevno ili neka druga hrana znaci vise proteina i veca masa??
        Ne. Ni pod razno. Previse ti je i toliko jaja u tvom stanju. Povedi racuna sta radis u teskoj ignoranciji da se ne bi pokajao. Pamet u glavu.
        Last edited by Argentum; 23-05-15, 20:13.

        Comment


        • #5
          Re: Prirodan put !!

          Siguran sam da uzme jednu mjericu wheya iza treninga kao pwm,da mu nebi nista bilo... Da ne uzme neki lijevi i najjeftiniji brand nego nesto sto je ok i nadam se da ne bi bilo problema.
          To sam mu rekao samo... I hrana koju jedemo je prosla neku kemiju tako da nemamo o cemu pricati.
          Jedino sto nema kemije je (davam primjer) mlijeko domace sto kupujem u dobrog susjeda i nakon sto se otvori to mlijeko,pokvari se nakon dva dana ako se ne popije,a ne kao ovo kupovno..moze mjesec dana stajat. I to nije kemija? Hahaha

          A rekao sam mu da mu proteini nisu potrebni uopce. Mozda covjek ima bas dobru genetiku pa ce mu s pravilnom prehranom,odmorom i pravim treningom dolaziti super rezultati.
          Evo ja vjezbam vec 2god ozbiljno,pa sam u te dvije godine popio kantu wheya od 450 gr i tjt... A imam super rezultate.
          "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

          "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

          Comment


          • #6
            .....................
            Last edited by PatrickCro; 12-11-20, 00:09.
            pocetnik, ne zna di ce, sta ce, kako ce

            Comment


            • #7
              Re: Prirodan put !!

              Predobro nesto
              "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

              "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

              Comment


              • #8
                ....................
                Last edited by PatrickCro; 12-11-20, 00:09.
                pocetnik, ne zna di ce, sta ce, kako ce

                Comment


                • #9
                  Re: Prirodan put !!

                  Hvala na odg. ljudi , ipak cu se ja drzati ishrane pojacacu jos ishranu kao sto sam ti naveo sa jajima nesto mi se ne ide na protein prah i te stvari...ne verujem da moze da mi skodi ipak je to zdrava hrana...hvala vam na savetima pozz

                  Comment

                  Working...
                  X