Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dobijanje mase

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobijanje mase

    Pozz ljudi , zelim da vas pitam da mi preporucite neki program za dobijanje mase... I naravno ako neko moze da mi objasni koliko vremena mi treba da postanem krupniji tj da nabacim veliku masu na sebe , posto ja o ishrani vise nzn ni sta radim jedem 6,7 puta na dan proteina unosim oko 200gr na dan ako ne i vise nekada , treniram vec 2 meseca , zadnjih 8,9 dana sam pojacao ishranu tj sve jedem duplo ( od kako sam poceo da jedem duplo unosim oko 200gr proteina pre nisam ) ...hvala na pomoci ako neko moze da mi objasni koliko vremena treba i dali mi je dobra ishrana ? i da tezak sam 85kg pozz hvala

    Primer ishrane ( samo 1 dan cu navesti )

    10:00 300gr belo meso, 150 gr ribe (fileti )

    13:00 tuna u konzervi ( 140gr )

    16:00 pirinac 300gr + bataci oko 2 , 4 jaja ( 1 zumance ostalo belance )

    18:30 zitarice oko 120gr

    20:00 banana

    22:30 300 gr belo meso , 6 jaja ( 2 zumanceta, ostalo belance )

    23:00 skusa u konzervi ( riba )

  • #2
    Re: Dobijanje mase

    Originally posted by bleka View Post
    Pozz ljudi , zelim da vas pitam da mi preporucite neki program za dobijanje mase... I naravno ako neko moze da mi objasni koliko vremena mi treba da postanem krupniji tj da nabacim veliku masu na sebe , posto ja o ishrani vise nzn ni sta radim jedem 6,7 puta na dan proteina unosim oko 200gr na dan ako ne i vise nekada , treniram vec 2 meseca , zadnjih 8,9 dana sam pojacao ishranu tj sve jedem duplo ( od kako sam poceo da jedem duplo unosim oko 200gr proteina pre nisam ) ...hvala na pomoci ako neko moze da mi objasni koliko vremena treba i dali mi je dobra ishrana ? i da tezak sam 85kg pozz hvala

    Primer ishrane ( samo 1 dan cu navesti )

    10:00 300gr belo meso, 150 gr ribe (fileti )

    13:00 tuna u konzervi ( 140gr )

    16:00 pirinac 300gr + bataci oko 2 , 4 jaja ( 1 zumance ostalo belance )

    18:30 zitarice oko 120gr

    20:00 banana

    22:30 300 gr belo meso , 6 jaja ( 2 zumanceta, ostalo belance )

    23:00 skusa u konzervi ( riba )
    što podrazumijevaš pod "velika masa"?treniraš TEK a ne VEĆ 2 mj i nemožeš očekivati čuda za tako kratko vrijeme.mišićna masa se jako sporo i teško dobiva.cca 100 do 200 g tjedno.čitaj malo i informiraj se.

    Comment


    • #3
      Re: Dobijanje mase

      Pa nisam ja ni rekao da mogu za 2 meseca da postanem ogroman..Nego hocu da barem otprilike da znam kada mogu da se vide prvi rezultati ? ...a to sto mislim pod velika masa, to mislim dali sa ovom ishranom i treningom mogu postati krupniji nabaciti velike misice uocljive ? ...i dali mi je pravilna ishrana ? Npr ja sam visok 175 , e sada dali treba da imam 90kg za masu ili manje ? nzn brate kako da ti objasnim drugacije...citao sam puno toga ali svi pominju proteine i drugu hemiju a meni je to zabranjeno. Kako sto krupniji da postanem samo sa ishranom , dali je moguce to bez nikakve hemije , da postanem ogroman ?

      Comment


      • #4
        Re: Dobijanje mase

        A citaj malo prijatelju moj,ostavi se sto govore kujo,mujo,pero,marko...
        Mozes ti izgledati na tvojih 175cm super sa 90kila,mozes sa 82 itd. Znaci na to pitanje ti ne moze nitko ni dati odgovor,jer nicije tijelo nije isto i sve se razlikujemo po genetici naravno. Ali evo,mogu ti reci da sam i ja visok tocno 175 i prije na masi kad sam imao 92 kila izgledao sam stvarno krupno unatoc velikom bfu..a zamisli jos da sam pazio bolje na ishranu,kako bi tek onda izgledao sa manjim bfom.
        Rezultate ne ocekivaj preko noci. Samo vjezbaj,jedi i ne pretjeruj sa suficitom nego bolje idi polako i sporije da se ne zasalis jer ces kasnije zaliti. Govorim ti iz iskustva. Znaci jedi puno,ali ne pretjerano jer ce dosta toga otici u salo.
        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

        Comment


        • #5
          Re: Dobijanje mase

          Originally posted by bleka View Post
          Pa nisam ja ni rekao da mogu za 2 meseca da postanem ogroman..Nego hocu da barem otprilike da znam kada mogu da se vide prvi rezultati ? ...a to sto mislim pod velika masa, to mislim dali sa ovom ishranom i treningom mogu postati krupniji nabaciti velike misice uocljive ? ...i dali mi je pravilna ishrana ? Npr ja sam visok 175 , e sada dali treba da imam 90kg za masu ili manje ? nzn brate kako da ti objasnim drugacije...citao sam puno toga ali svi pominju proteine i drugu hemiju a meni je to zabranjeno. Kako sto krupniji da postanem samo sa ishranom , dali je moguce to bez nikakve hemije , da postanem ogroman ?
          izračunaj si energetsku potrošnju i potrebu za kalorijama i na osnovu toga si složi jelovnik.ako su proteini kemija,onda su ovo meso,riba i jaja koja jedeš kemija.uglavnom jedi pravilno,treniraj intenzivno i rezultata će biti.

          Comment


          • #6
            Re: Dobijanje mase

            Originally posted by bleka View Post
            Pozz ljudi , zelim da vas pitam da mi preporucite neki program za dobijanje mase... I naravno ako neko moze da mi objasni koliko vremena mi treba da postanem krupniji tj da nabacim veliku masu na sebe , posto ja o ishrani vise nzn ni sta radim jedem 6,7 puta na dan proteina unosim oko 200gr na dan ako ne i vise nekada , treniram vec 2 meseca , zadnjih 8,9 dana sam pojacao ishranu tj sve jedem duplo ( od kako sam poceo da jedem duplo unosim oko 200gr proteina pre nisam ) ...hvala na pomoci ako neko moze da mi objasni koliko vremena treba i dali mi je dobra ishrana ? i da tezak sam 85kg pozz hvala

            Primer ishrane ( samo 1 dan cu navesti )

            10:00 300gr belo meso, 150 gr ribe (fileti )

            13:00 tuna u konzervi ( 140gr )

            16:00 pirinac 300gr + bataci oko 2 , 4 jaja ( 1 zumance ostalo belance )

            18:30 zitarice oko 120gr

            20:00 banana

            22:30 300 gr belo meso , 6 jaja ( 2 zumanceta, ostalo belance )

            23:00 skusa u konzervi ( riba )
            Prehrana je jako loša, trpaš se samo mesom. uneseš 200g proteina, i to ti je više nego potrebno, a što je s UH i mastima?

            Uz ovako jadan plan prehrane vjerujem da je i trening još lošiji. Već 2 mjeseca? To je TEK 2 mj. Ako želiš velike rezultate u kratkom roku odustani od svega.

            Comment

            Working...
            X