Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening program za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening program za masu

    Pozz,


    da li mi neko moze reci da li je ovaj trening program dobar:


    http://www.building-body.com/trening...m-za-masu.html



    Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Trening program za masu

    Uzasno dosadan program.
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Trening program za masu

      Treba mi neki efikasan trening program za promjenu. Ako imas neku preporuku

      Comment


      • #4
        Re: Trening program za masu

        trening za masu ne postoji... Ne možeš ti trenirati masu... Ili definiciju..
        Postoji ishrana za masu i ishrana za definiciju...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Trening program za masu

          Originally posted by Dača View Post
          trening za masu ne postoji... Ne možeš ti trenirati masu... Ili definiciju..
          Postoji ishrana za masu i ishrana za definiciju...
          Znam to ali tako pise naslov ovog programa. nevezano za sta je samo zelim efikasan program

          Comment


          • #6
            Re: Trening program za masu

            Pa ako si početnik bolje radi 5x5
            3 put tjedno cijelo tijelo,compund vježbe još koja acessori za ruke i čao nemaš šta komplicirat
            Your future is created
            by what you do today,
            not tomorrow.

            Comment


            • #7
              Re: Trening program za masu

              Originally posted by Vucko View Post
              Pa ako si početnik bolje radi 5x5
              3 put tjedno cijelo tijelo,compund vježbe još koja acessori za ruke i čao nemaš šta komplicirat
              Nabavio sam sat i znojnicu za ruku hahahah :P

              Comment


              • #8
                Re: Trening program za masu

                Nadi neki program koji ima rjesen problem periodizacije/volumen/intenzitet da ti ne razmisljas o tome jer ces se pogubiti. Uz 5x5 imas i starting strenght kao dobru opciju. Brosplitove zaboravi ako ne znas pravilno racunati gore navedene elemente..
                Originally posted by madmax22
                da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                Originally posted by jocker77
                Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                Originally posted by Hajduk
                isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                Comment


                • #9
                  Re: Trening program za masu

                  Efikasan program moze biti bilo koji program koji tebi odgovara, a obzirom da su nam organizmi razliciti konkretan odgovor na to pitanje neces dobiti. Ono sto bih ti ja savjetovao jeste program koji ima i volumen i intenzitet. Tri serije po vjezbi do osam ponavljanja sa sto vecim opterecenjem (ne da se mucis, nego da optimalno odradis osam pravilnih ponavljanja i da fino osjetis napor). Odradi pet do sest vjezbi kako treba s optimalnim opterecenjem ti si zadovoljio i volumen i intenzitet. Iscrpan je to trening, ali itekako efektivan.

                  Ako imas snage i kondicije da tu dodas stomak i kardio bilo bi idealno. Rasporedi.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening program za masu

                    Hvala vam na odgovorima, pa eto planiram svako jutro trcanje a predvece teretana.

                    Pa cu nesto iskombinovati.

                    Ja sam planirao nesto ovako:

                    PONEDJELJAK- Prsa: Ravni bendz, potisak s bucicama (ravni kosi), razvlacenje (sajla) i propadanje.
                    Uz to malo triceps+listovi
                    UTORAK - Ledja: Vratilo (naprijed, nazad), Uski Siroki na sajli (Ono kao veslanje ne znam kako se zove) i dvije vjezbe za donji dio ledja.
                    Uz to malo biceps-podlaktica
                    SRIJEDA - Noge: Klasicne vjezbe- cucanj i to
                    Uz to malo prsa: Uski i pull over po dvije serije i malo sklekova

                    CETVRTAK- Ramena, Trapez+Listovi

                    PETAK - Biceps,triceps+podlaktica



                    Sledece sedmice isto tako samo promijeniti vjezbe. Recimo gdje sam radio ravni bendz raditi kosi i gdje je potisak s bucicama raditi razvlacenje s njima

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening program za masu

                      Savjetovao bih ti, kada si se vec odlucio na split program, da reformises taj plan. Imas jedan dan viska treninga u teretani. Radije odradi cetiri dana u teretani, dva dana ostavi za odmor i jedan dan za ozbiljan kardio. Na taj nacin ces moci izvuci puni potencijal i adekvatno se odmarati.

                      Day 1 - Ramena i trapez
                      Day 2 - Ledja i biceps
                      Day 3 - Prsa i triceps
                      Day 4 - Rest day
                      Day 5 - Noge
                      Day 6 - Kardio
                      Day 7 - Rest day

                      Ako zelis mozes zamijeniti day 5 i 6 ukoliko ti ne bude odgovaralo da radis kardio nakon leg daya. Meni naprimjer odgovara, bez obzira na upale. Vremenom se adaptiras. Vidi sam kako ces.

                      Mijenjanj po potrebi, ali ovako bi trebao kombinovati misicne skupine ako zelis ozbiljnije napredovati. Ubaci stomak dva puta sedmicno. Izaberi koji ti dan od ovih najvise odgovara, ali imaj na umu da ti ova dva rest daya moraju biti u potpunosti dani odmora. Trebat ce ti i nikako ih nemoj zanemariti. Sto se tice trcanja ujutro svaki dan, mozes i to praktikovati, medjutim sam ces vidjeti da ces se pretrenirati u jednom trenutku. Radije to rasporedi na jedan ili dva dana, a ne zaboravi da imas i kardio day.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening program za masu

                        Originally posted by Argentum View Post
                        Savjetovao bih ti, kada si se vec odlucio na split program, da reformises taj plan. Imas jedan dan viska treninga u teretani. Radije odradi cetiri dana u teretani, dva dana ostavi za odmor i jedan dan za ozbiljan kardio. Na taj nacin ces moci izvuci puni potencijal i adekvatno se odmarati.

                        Day 1 - Ramena i trapez
                        Day 2 - Ledja i biceps
                        Day 3 - Prsa i triceps
                        Day 4 - Rest day
                        Day 5 - Noge
                        Day 6 - Kardio
                        Day 7 - Rest day

                        Ako zelis mozes zamijeniti day 5 i 6 ukoliko ti ne bude odgovaralo da radis kardio nakon leg daya. Meni naprimjer odgovara, bez obzira na upale. Vremenom se adaptiras. Vidi sam kako ces.

                        Mijenjanj po potrebi, ali ovako bi trebao kombinovati misicne skupine ako zelis ozbiljnije napredovati. Ubaci stomak dva puta sedmicno. Izaberi koji ti dan od ovih najvise odgovara, ali imaj na umu da ti ova dva rest daya moraju biti u potpunosti dani odmora. Trebat ce ti i nikako ih nemoj zanemariti. Sto se tice trcanja ujutro svaki dan, mozes i to praktikovati, medjutim sam ces vidjeti da ces se pretrenirati u jednom trenutku. Radije to rasporedi na jedan ili dva dana, a ne zaboravi da imas i kardio day.

                        Trebao bi da se spremim za 3 mjeseca da istrcim 3km za 11 min pa mi je to trcanje potrebno.A ovaj mi program mogao poceti koristiti od ponedjeljka ali s tim da prebacim prsa na ponedjeljak jer sam tad odmoran pa bi derao kilazu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening program za masu

                          Nista nisi shvatio. Ovaj split program je bacanje vremena u vjetar.. Ako si pocetnik prvih par mjeseci ce biti napredak dok se tijelo ne normalizira, a nakon toga (kao i u slucaju da imas staza u teretani) napredak ce biti zanemariv. Zasto ne uzeti program (pa cak i BB program kojih imas mali milion) koji ima sve u sebi odradeno, a ti samo ukucas 1RM za glavne liftove, jedes kako treba i odmaras kad ne treniras? Zasto doci na trening i dizati napamet kilaze, lupati proizvoljno serije i ponavljanja koja u konacnici ne donose progresiju u volumenu, kada imas program koji sve to ima rjeseno za tebe?

                          Sretno s ovim, ali bacas vrijeme u vjetar. Govorim iz iskustva.
                          Originally posted by madmax22
                          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                          Originally posted by jocker77
                          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                          Originally posted by Hajduk
                          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening program za masu

                            Originally posted by neuk View Post
                            Nista nisi shvatio. Ovaj split program je bacanje vremena u vjetar.. Ako si pocetnik prvih par mjeseci ce biti napredak dok se tijelo ne normalizira, a nakon toga (kao i u slucaju da imas staza u teretani) napredak ce biti zanemariv. Zasto ne uzeti program (pa cak i BB program kojih imas mali milion) koji ima sve u sebi odradeno, a ti samo ukucas 1RM za glavne liftove, jedes kako treba i odmaras kad ne treniras? Zasto doci na trening i dizati napamet kilaze, lupati proizvoljno serije i ponavljanja koja u konacnici ne donose progresiju u volumenu, kada imas program koji sve to ima rjeseno za tebe?

                            Sretno s ovim, ali bacas vrijeme u vjetar. Govorim iz iskustva.
                            Meni i treba trening program koji detaljise sve, broj serija i broj ponavljanja, vrijeme pauze itd....

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening program za masu

                              https://www.muscleandstrength.com/wo...novice-workout + trcanje 3 put tjedno..isto progresivno..
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment

                              Working...
                              X