Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija - što dalje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija - što dalje?

    Ovako, na definiciji sam već oko 3 mj, u početku sam smanjivao hranu jer sam imao i što smanjivati te povećavao kardio. Neki rezultati su postignuti, palo je par cm oko struka ali to nije to, a ljeto je već tu, nadao sam
    se da će se do sada i neki trubušni pojaviti ali od toga ništa.

    Sada više ne znam ni sam koji sljedeći korak poduzeti. Uh sam smanjio skroz, oko 60-70 ujutro i 60-70 poslije treninga unesem i to je to, sve do 14 sati, od masti samo 4 žumanjka i šaćica badema ili oraha i možda malo ulja što ostane u tunjevini dok je ocjedim.

    Sve ostalo su proteini, njih dosta uzimam u danu.

    Što se tiće treninga, imam 4 treninga tjedno a od kardija imam svako jutro 30 min jutarnji + 10 min preskakanja konopca poslije treninga + 2 hitta tjedno.

    E sad što je problem, zadnja 2 tjedna je isto stanje na vazi a i ne vidi se neki napredak ni na ogledalu, problem je salo oko abdomena koje nikako ne ide.

    Pitanje je koji sljedeći korak poduzeti? Smanjiti još ovo malo uh, ili mast ili ići čak i na proteine? Ili povećati još aktivnosti koje je već dosta? Ne znam jel ima smisla još popodne ubacivati neko hodanje samo da gubim kalorije?

    Čini mi se da mi se usporio metabolizam, jer treniran više i smanjio sam hranu a prestao sam gubiti na težini i nemam pojma što dalje.

    Srijedom imam punjenje, pa taj dan nabacim oko 300uh.

  • #2
    Re: Definicija - što dalje?

    Čitao sam što poduzeti za ubrzavanje metabolizma pa sam kupio vitamin c, senf, zeleni čaj i čaj od koprive, više vode na silu pijem. Čisto sumnjam da će to dati rezultate ali barem nešto pokušavam.

    Comment


    • #3
      Re: Definicija - što dalje?

      Zar nemas ti vec svoju temu na formu ili sam te zamijenio?

      Koliko kalorija unosis? koji je omjer makronutrijenata? S kojim si brojkama krenuo sto se tice makronutrijenata, a s koliko sto se tezine tice?

      Kako izgleda trening?
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: Definicija - što dalje?

        Originally posted by neuk View Post
        Zar nemas ti vec svoju temu na formu ili sam te zamijenio?

        Koliko kalorija unosis? koji je omjer makronutrijenata? S kojim si brojkama krenuo sto se tice makronutrijenata, a s koliko sto se tezine tice?

        Kako izgleda trening?
        Imam temu sa slikama ali radije sam je izbjegao.

        Ne brojim, ali od oka znam sve, napisao sam gore.
        Najviše sam unosio oko 250 uh, sad je to na 100tinjak dnevno, malo ujutro i malo poslije treninga. Od masti 4 žumanjka i malo badema a ostalo proteini, jedno 6 obroka po 30ak grama proteina, proteine nisam smanjivao. Imao sam 79 kila sad imam cca 75.5.

        Comment


        • #5
          Re: Definicija - što dalje?

          Bilo bi prakticno pisati u istu temu da ljudi koji imaju slican problem mogu vidjeti kako si ga i na koji nacin rijesio

          Ne razumijem zasto se onda cudis napretku. Ne brojis kalorije, a kako onda znas koliko si u deficitu? Koliko ti treba za odrzavanje? Na koliko kalorija radis punjenje (jer to nije jedi sta oces)? Dalje, ocito ne znas da su masti jako bitne zbog hormonalnih promjena u tijelu koje imaju direktan utjecaj na metabolizam i misice. 4 žumanjka i malo badema je razina masti za 13-godisnje dijete, a ne za covjeka od 26 godina koji na tjednoj bazi ima 4 treninga + 2 hiita. U periodu od 12 tjedana ti si smanjio 150g UH i povecao cardio na vise od 2 sata tjedno + 2 hiita?! zasto? koji je razlog za tako nesto? Cardio se dodaje prije skidanja hrane. S druge strane, odokativno od onoga sto si napisao unosis 100x4 uh + 4 žumanjka (20g masti = 180kcal) + malo (20g) badema (10g masti = 90kcal) + 180gP (720kcal) = cca 1400kcal dnevno? Dodamo na to jos neke priloge i kalorije iz ostale hrane, ta brojka u svakom slucaju ne prelazi 2000kcal. Zasto?

          Dijeta treba imati A, B i C plan pa kada stane znas gdje i kakve poteze potegnuti. Na temelju koje literature si pripremao defku? U 12 tjedana spustiti sa 79 na 75.5 kg je nula. Posebno ako uzmemo u obzir da nisi dobio trbusne, sto bi znacilo da ti body fat i nije bio toliko visok kada si krenuo jer si tako ocekivao.

          Nisi mi napisao kakav je trening? Pratis li kakvu periodizaciju? Radis compound vjezbe?

          Sori, ali treba biti kritican. Bez ljutnje
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: Definicija - što dalje?

            Originally posted by neuk View Post
            Bilo bi prakticno pisati u istu temu da ljudi koji imaju slican problem mogu vidjeti kako si ga i na koji nacin rijesio

            Ne razumijem zasto se onda cudis napretku. Ne brojis kalorije, a kako onda znas koliko si u deficitu? Koliko ti treba za odrzavanje? Na koliko kalorija radis punjenje (jer to nije jedi sta oces)? Dalje, ocito ne znas da su masti jako bitne zbog hormonalnih promjena u tijelu koje imaju direktan utjecaj na metabolizam i misice. 4 žumanjka i malo badema je razina masti za 13-godisnje dijete, a ne za covjeka od 26 godina koji na tjednoj bazi ima 4 treninga + 2 hiita. U periodu od 12 tjedana ti si smanjio 150g UH i povecao cardio na vise od 2 sata tjedno + 2 hiita?! zasto? koji je razlog za tako nesto? Cardio se dodaje prije skidanja hrane. S druge strane, odokativno od onoga sto si napisao unosis 100x4 uh + 4 žumanjka (20g masti = 180kcal) + malo (20g) badema (10g masti = 90kcal) + 180gP (720kcal) = cca 1400kcal dnevno? Dodamo na to jos neke priloge i kalorije iz ostale hrane, ta brojka u svakom slucaju ne prelazi 2000kcal. Zasto?

            Dijeta treba imati A, B i C plan pa kada stane znas gdje i kakve poteze potegnuti. Na temelju koje literature si pripremao defku? U 12 tjedana spustiti sa 79 na 75.5 kg je nula. Posebno ako uzmemo u obzir da nisi dobio trbusne, sto bi znacilo da ti body fat i nije bio toliko visok kada si krenuo jer si tako ocekivao.

            Nisi mi napisao kakav je trening? Pratis li kakvu periodizaciju? Radis compound vjezbe?

            Sori, ali treba biti kritican. Bez ljutnje
            Ne brojim kalorije ali znam da sam ih postepeno cijelo vrijeme smanjivao. Npr prije sam pio cijelu šalicu zobenih ujutro, pa onda 70% šalice pa sad 50% šalice itd. za svaki obrok kojih imam 6, znam kada sam smanjio nešto.

            Zašto sam samo na 2000cal? Nisam naglo do toga došao, prvo sam jedno 2 tjedna smanjio samo 50ak g uh, pa sam dodao malo cardija, pa onda nakon 2 tjedna smanjio još 50ak uh, pa još cardija i tako u jedno 5 puta došao do toga da više nemam što smanjivati a ni što povećavati jer sam sve ispucao.

            Ne znam što sada napraviti, da povećam masti? Ako sada stagniram sa kilažom a povećam kalorije zar nebi onda bio u suficitu opet?

            I isto pitanje za kardija, kažeš da je previše to. Ako ih smanjim zašto bi onda defincija napredovala?
            Last edited by bugi; 30-06-15, 21:17.

            Comment


            • #7
              Re: Definicija - što dalje?

              Napisi ti izgle jednog treninga pa da malo poradis na uredenju ponavljanja i setova u treningu..neki se bace lagano u deficit povise prozeine, masti im ostanu na levelu malo nizem nego inace a uh smanje, povecaju ponavljanja na izolacijskim , "pump" ,vjezbama a osnovne pogode teskim ponavljanjima. Poigraj se i hranom koja ce ti malo smanjiti vodenost. Mozda to zvuci glupo ali uvedi sve da dodes do gola u sto kracem vremenu. Vidio sam tvoje slike i imas ljep izgle i cini mi se da ti ne treba puno do plocica.

              Comment


              • #8
                Re: Definicija - što dalje?

                Originally posted by RyderBB View Post
                Napisi ti izgle jednog treninga pa da malo poradis na uredenju ponavljanja i setova u treningu..neki se bace lagano u deficit povise prozeine, masti im ostanu na levelu malo nizem nego inace a uh smanje, povecaju ponavljanja na izolacijskim , "pump" ,vjezbama a osnovne pogode teskim ponavljanjima. Poigraj se i hranom koja ce ti malo smanjiti vodenost. Mozda to zvuci glupo ali uvedi sve da dodes do gola u sto kracem vremenu. Vidio sam tvoje slike i imas ljep izgle i cini mi se da ti ne treba puno do plocica.
                Ona zadnja slika je ujutro natašte, nakon obroka mi je struk odmah 3 cm veći, očito da imam problema sa vodom, jer poslije treninga i ujutro budem zadovoljan a većinu dana to izgleda loše. Imaš neke savjete kako se riješiti vode?

                Zapravo, čak su mi gornji trbušni ok, donji manje ok, ali daleko najveći problem mi je oko abdomena, imam one hipseve i ne znam kako da ih riješim.

                Treninig sam ovaj tjedan odučio neki kružni, čisto da primjenim i da trošim više kalorija. Znaći malo odmora i odmah na neku drugu vježbu.
                Prije sam radio
                p. prsa, srednje rame
                u.leđa zadnje rame
                č.noge
                p.ruke i srednje rame

                4 vježbe po mišićnoj skupini, po 7-8 ponavljanja a svaki 4. tjedan bi radio 20 ponavljanja. Radio sam sve one bitne vježbe, benč, čučanj, mrtvo, za rame samo lateralno letenje drop setove 2 puta tjedno.
                Last edited by bugi; 30-06-15, 21:38.

                Comment


                • #9
                  Re: Definicija - što dalje?

                  Originally posted by bugi View Post
                  Ne brojim kalorije ali znam da sam ih postepeno cijelo vrijeme smanjivao. Npr prije sam pio cijelu šalicu zobenih ujutro, pa onda 70% šalice pa sad 50% šalice itd. za svaki obrok kojih imam 6, znam kada sam smanjio nešto.

                  Zašto sam samo na 2000cal? Nisam naglo do toga došao, prvo sam jedno 2 tjedna smanjio samo 50ak g uh, pa sam dodao malo cardija, pa onda nakon 2 tjedna smanjio još 50ak uh, pa još cardija i tako u jedno 5 puta došao do toga da više nemam što smanjivati a ni što povećavati jer sam sve ispucao.

                  Ne znam što sada napraviti, da povećam masti? Ako sada stagniram sa kilažom a povećam kalorije zar nebi onda bio u suficitu opet?

                  I isto pitanje za kardija, kažeš da je previše to. Ako ih smanjim zašto bi onda defincija napredovala?
                  Upravo u ovome sto ne brojis kalorije i jest problem. Defka sama po sebi se moze odraditi i bez vodenja plana. Smrsaviti ces sigurno ali pitanje je kako. Ja garantiram da ljudi koji prate kalroije i vode plan prehrane imaju namjmanji gubitak misica (sto je druga najvaznija stvar defke) uz najveci gubitak masti. Lako je smrsaviti ali pitanje u kakvom ces se onda stanju naci. Zasto to pisem. Zato sto kada vodis plan prehrane onda u svakom trenutku znas sto si radio koji dan i na koji nacin mozes promijeniti sitnice da ne dotaknes plafon. Koga briga ako jedes pola salice zobenih manje kada si taj dan potrosio duplo manje kaorija na treningu nego kada si jeo cijelu salicu zobenih?
                  Primjera radi, frend s kojim treniram je vec 18 tjedana na defci. Uz pocetnih 300kcal u minus od odrzavanja do danas je spusio 50g uh i 10g masti. U 18 tjedana! Rezultat 7kg dole, gubitak misica skoro minimalni. Shvacas poantu, nadam se..
                  S druge strane imas tvoj pirmjer gdje si napamet ubacivao kardio dvaka dva tjedna i smanjivao kalorije isto svaka dva tjedna. To se radi u idealnim uvjetima. Nije cilj spustiti kalorije svakih 15 dana jer eto tijelo broji dane pa kaze samom sebi da ce tu stati, nego je bit u povecavanju deficita kada se priblizis platou. U pozadini svega toga je metabolizam koji jako pati na defci. Smanji mu kalorije on ce se braniti. Smanji jos vise kalorije jer vidis da vaga ne napreduje on ce ti se zainatiti jos vise. Prvenstveno je bit u deficitu povecanje aktivnosti i tu si napravio prvu gresku. Forsirati toliko cardia u kombinaciji s ovako malim brojem kalorija je smrt za metabolizam.
                  Plan je trebao biti ulazak u deficit i pratiti vagu, kada stane vaga ubacis hiit i tako u krug do tri hiita, onda ides s povecanjem volumena treninga (ubacivanjem drop i super serija) pa tek na kraju smanjujes hranu.
                  Druga stvar, trebas napisati trening jer je i on bitna stavka i lako moguce da i tu grijesis.

                  Da ne pisem dalje jer nema smisla par savjeta kako rjesiti problem:
                  - dva tjedna jedi na razini odrzavanja da resetiras metabolizam, onda se vrati di si bio
                  - izbaci liit cardio ta dva tjedna i ostavi samo dva hiita
                  - prije svake defke/mase otvori temu na forumu da ti ljudi napisu savjete i da se razvije rasprava pa ces znati kako reagirati u razlicitim situacijama
                  Originally posted by madmax22
                  da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                  Originally posted by jocker77
                  Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                  Originally posted by Hajduk
                  isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                  Comment


                  • #10
                    Re: Definicija - što dalje?

                    Sve sto su ti decki napisali oko preciznijih izračuna bih se složio. Osobito sa spomenutim A,B,C sistemom, jer kad stane da već unaprijed imaš novo oružje za napasti mast, a ne sve odjednom. Ovo sa resetiranjem metabolizma i preciznijim planom nakon toga bi ti bilo najpametnije. Probaj nakon toga sa cikliranjem UH, možda će ti tijelo malo živnuti, jer ti možda ovaj režim ne paše metabolizmu. Npr. počmi tjedan sa 100uh, utorak 50 samo nakon treninga, srijedu 0 kad odmaraš, pa opet tako čet pet sub, nedjelja 50.. umjesto da svaki dan držiš na 100 i radis punjenje. Ako ni s tim ne budeš zadovoljan, probaj keto, ali prije nego ju probaš obavezno ovo ranije napravi i iskoristi to, jer 4kg za 3mj je zbilja malo, imaš prostora za napredak, nije to onaj zastoj do kojeg svi kad tad dođemo nakon dužeg deficita, nešto si krivo radio.
                    Što se tiče treninga, savjetovao bih ti malo duži kardio nakon utega, brzo hodanje, ili bicikl jedno 30min ista stvar nakon hiita. Utege nemoj raditi predugo, 45 do 60min i onda cardio. Ali to ubacuj postupno, nemoj sve odjedno. Li cardio ujutro je po meni ok stvar ali isto ne treba svaki dan, vec recimo u dane odmora bicikl jedno 30min ujutro ili brzi hod.
                    Dobio si dobre savjete, nemoj klonuti, sad sve dobro izmozgaj, resetiraj se i kreni žestoko i precizno dalje i rezultata će biti. Sretno!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Definicija - što dalje?

                      Originally posted by neuk View Post

                      Da ne pisem dalje jer nema smisla par savjeta kako rjesiti problem:
                      - dva tjedna jedi na razini odrzavanja da resetiras metabolizam, onda se vrati di si bio
                      - izbaci liit cardio ta dva tjedna i ostavi samo dva hiita
                      - prije svake defke/mase otvori temu na forumu da ti ljudi napisu savjete i da se razvije rasprava pa ces znati kako reagirati u razlicitim situacijama
                      Ovaj zadnji savjet ću poslušati, ali na jesen, sada me zanima kako da dohvatim što bolju formu, tj maknem salo za 7 i 8 mj koliko mogu dok je još ljeto, trenirao sam cijelu godinu za ljeto i ti mi sada savjetuješ da krenem iz početka. Nemam šanse, psihički.

                      Kada završi ljeto sam planirao uzeti neku stanku od 30 dana da se odmorim i posvetim nekim drugim stvarima i onda krenuti od početka uz edukaciju. Mada, isto sam napravio i prošlo ljeto i odmah u 9.mj uzeo trenera, iako sa rezultatima nisam zadovoljan, jer koliko god da nisam pazio detalje, u odnosu na godinu prije kada sam svaku večer prije spavanja jeo 5 feta kruha sa margom, rezultati su maleni, a što se tiće bf-a i lošiji nego lani. Ne znam, možda je problem u meni a možda je i trener forsirao neke stvari koje djeluju na njega ali su promašene za mene. Npr, mislim da je greška bila njegov savjet, idi na maus što dulje, ti nemaš puno sala to u 2 mj sve ode, nakon 2 mj. rezultati minimalni, što je i logično kada sam jedno 8-9 mj nakupljao sala, nakupilo se 7-8cm a u 2 mj otišlo 3-4. Možda ovima što su na kamiji to je tako ali meni ne.

                      Ne znam koliko je pametno da sada izbacijem karijda i krenem iz nule, kažem ti, cijelu godinu sam se spremao za ljeto, i ti mi na pol ljeta savjetuješ da krenem iz početka. Ubiješ me u psihički.

                      Što misliš na ideju o nekom cikliranju uh, npr da osim te srijede ubacim još jedan dan sa više uh ali ne previše kao u srijedu da budem u nekom malom suficitu npr u nedjelju još?
                      Last edited by bugi; 30-06-15, 22:33.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Definicija - što dalje?

                        Originally posted by Spearhead View Post
                        Sve sto su ti decki napisali oko preciznijih izračuna bih se složio. Osobito sa spomenutim A,B,C sistemom, jer kad stane da već unaprijed imaš novo oružje za napasti mast, a ne sve odjednom. Ovo sa resetiranjem metabolizma i preciznijim planom nakon toga bi ti bilo najpametnije. Probaj nakon toga sa cikliranjem UH, možda će ti tijelo malo živnuti, jer ti možda ovaj režim ne paše metabolizmu. Npr. počmi tjedan sa 100uh, utorak 50 samo nakon treninga, srijedu 0 kad odmaraš, pa opet tako čet pet sub, nedjelja 50.. umjesto da svaki dan držiš na 100 i radis punjenje. Ako ni s tim ne budeš zadovoljan, probaj keto, ali prije nego ju probaš obavezno ovo ranije napravi i iskoristi to, jer 4kg za 3mj je zbilja malo, imaš prostora za napredak, nije to onaj zastoj do kojeg svi kad tad dođemo nakon dužeg deficita, nešto si krivo radio.
                        Što se tiče treninga, savjetovao bih ti malo duži kardio nakon utega, brzo hodanje, ili bicikl jedno 30min ista stvar nakon hiita. Utege nemoj raditi predugo, 45 do 60min i onda cardio. Ali to ubacuj postupno, nemoj sve odjedno. Li cardio ujutro je po meni ok stvar ali isto ne treba svaki dan, vec recimo u dane odmora bicikl jedno 30min ujutro ili brzi hod.
                        Dobio si dobre savjete, nemoj klonuti, sad sve dobro izmozgaj, resetiraj se i kreni žestoko i precizno dalje i rezultata će biti. Sretno!
                        E ovo u vezi cikliranja bi mogao, baš sam napisao i sam prije par min. Samo par pitanja u vezi toga pošto nisam nikada radio to.
                        Što u ove dane kada je 0uh, jel povećavam masti da s njima nadoknadim izgubljene kalorije iz uh ili samo uklonim uh?
                        Ja sada držim uh na oko 100, možda malo više a sad bi išao na 100,50,0, dakle još bi smanjio uh a da ne pričam da bi maknuo punjenje i onih 300uh jedan dan. To je opet smanjivanje kalorija a rekli ste mi da je to greška?

                        A što se tiće kardija mogao bi ovako, smanjiti jutarnji sa 6 na 4 puta tjedno, smanjiti dužinu treninga sa utezima za 15 min, tj odraditi iste vježbe 15 min kraće a onda za tih 15 min produljiti kardio poslije treninga i plus nakon hitta još 30 min hodanja.

                        A prvo ću jedno 10ak dana povećati kalorije da malo popravim metabolizam i onda krećem sa cikliranjem.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Definicija - što dalje?

                          Originally posted by bugi View Post
                          A što se tiće kardija mogao bi ovako, smanjiti jutarnji sa 6 na 4 puta tjedno, smanjiti dužinu treninga sa utezima za 15 min, tj odraditi iste vježbe 15 min kraće a onda za tih 15 min produljiti kardio poslije treninga i plus nakon hitta još 30 min hodanja.

                          A prvo ću jedno 10ak dana povećati kalorije da malo popravim metabolizam i onda krećem sa cikliranjem.
                          Ova dva dijela medusobno proturijece jedan drugom! Koja je svrha dizanja kardija i istodobnog povecanja kalorija? Pa ostati ces na istome!

                          Ne dizi kardio, nego ga smanji sa 6 na 4. Duljina kardia i hiita neka ti ostane na istom. Jedino povecaj intenzitet na treningu utega, smanji odmor izmedju serija i ubaci drop i super serije.
                          Kalorije kalorije postepeno dizi da kroz dva tjedna dodjes na razinu odrzavanja. Ne znas zasto te toga strah? Iz iskustva ti govorim, a to moze brdo njih potvrditi da ces imati suprotan ucinak od onoga sto ocekujes. Pa neces se u ta dva tjedna zamastiti niti vratiti na staro. Metabolizam ce ti se ubrzati i jos ce vise trositi masti! Znas li da brojni natjecatelji dva tjedna prije bine krenu dizati kalorije da si ubrzaju metabolizam? Pa oni kojima je svaki gram vode/masti bitan onda zasto ne bi mogao ti?
                          Originally posted by madmax22
                          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                          Originally posted by jocker77
                          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                          Originally posted by Hajduk
                          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                          Comment


                          • #14
                            Re: Definicija - što dalje?

                            Originally posted by bugi View Post
                            E ovo u vezi cikliranja bi mogao, baš sam napisao i sam prije par min. Samo par pitanja u vezi toga pošto nisam nikada radio to.
                            Što u ove dane kada je 0uh, jel povećavam masti da s njima nadoknadim izgubljene kalorije iz uh ili samo uklonim uh?
                            Ja sada držim uh na oko 100, možda malo više a sad bi išao na 100,50,0, dakle još bi smanjio uh a da ne pričam da bi maknuo punjenje i onih 300uh jedan dan. To je opet smanjivanje kalorija a rekli ste mi da je to greška?
                            Gle nemoraš ti smanjivati kcal, rekao sam ti 100,50,0 odokativno.. ti mozes i 150,75,0, ili koliko vec želiš. Na dan bez UH bi trebao te kalorije iz kvalitetnih masti uzeti i malo vise proteina. Nemoj se bojati masti, omega 3, maslinovo, kokosovo, laneno.. sve to treba biti sastavni dio jelovnika, naravno u kontroliranim količinama.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Definicija - što dalje?

                              Decki su upravu. Odi na kanal gited nutrition i tamo phil heath spomene istu stvar sto tebi treba. Sada je na otprilike 265lbs a kad ude u pripreme za mr. O sljedi punjenje na 275-280 lbs te par tjedana prije natjecanje rizanje na 245-250 zavisi koliko je napredavao u off seasonu

                              Comment

                              Working...
                              X