Announcement

Collapse
No announcement yet.

Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda...?

    Radio sam svaki dan sklekove , zgibove i trbusnjake(5 kg optercenje) i svaki dan bi povecao broj ponavljanja za 1 . Jednnog dana su me pocela bolit leda al ta moja bol je konstantna , nije sad da umirem od boli ali je osjecam i to vec traje 2 i pol mjeseca. uzimo sam i neke tablete i kreme al ne bas redovito....Ja mislim da sam preforsiro svoje tijelo al molim za pomoc ako neko ima iskustva sa ovime...

  • #2
    Re: Bol U leđima

    u donjim leđima? onda su krivac trbušnjaci. posebno ako radiš s ispravljenim leđima, što se tiče mog stajališta trebaš se saviti ko slovo c (ne baš toliko) i onda ih tek radit, jer tako opterećuješ kralježnicu, mišić iliopsoas (glavni pregibač kuka) ti tako napinje kralježnicu ko luk. prestani za sada vjezbati trbušnjake dok ti ne prođe, i opiši kako radiš trbušnjake koja vježba. a i najbolje bi ti bilo da odes za svaki slucaj kod doktora
    Today I will do what others won't, so tomorrow I can do what others can't.

    Comment


    • #3
      Re: Bol U leđima

      ja se izvinjavam da ne otvaram novu temu imam i ja takodjer problema sa ledjima.Kad god radim vjezbe iznad glave npr za ramena imam bolove u ledjima.Sta da radim unaprijed hvala...

      Comment


      • #4
        Re: Bol U leđima

        Originally posted by bUc0 View Post
        ja se izvinjavam da ne otvaram novu temu imam i ja takodjer problema sa ledjima.Kad god radim vjezbe iznad glave npr za ramena imam bolove u ledjima.Sta da radim unaprijed hvala...
        predpostavljam da radiš military press behind neck, odnosno šipku spuštaš iza vrata...
        vježba je sama po sebi veliko opterećenje za leđa i nije preporučljiva raditi...
        a i vježba kod koje najčešće dolazi do ozljeda...

        ako hoćeš čuvati leđa izbjegavaj sve vježbe gdje šipku spuštaš IZA vrata.
        There is a price to pay for everything you gain.

        Comment


        • #5
          Re: Bol U leđima

          Originally posted by GALEB View Post
          Radio sam svaki dan sklekove , zgibove i trbusnjake(5 kg optercenje) i svaki dan bi povecao broj ponavljanja za 1 . Jednnog dana su me pocela bolit leda al ta moja bol je konstantna , nije sad da umirem od boli ali je osjecam i to vec traje 2 i pol mjeseca. uzimo sam i neke tablete i kreme al ne bas redovito....Ja mislim da sam preforsiro svoje tijelo al molim za pomoc ako neko ima iskustva sa ovime...
          ozljedio si disk u donjem dijelu leđa, iz jednostavnog razloga što uz trbušnjake nisi radio i leđnjake!

          odi doktoru svakako...
          There is a price to pay for everything you gain.

          Comment


          • #6
            Re: Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda

            Originally posted by GALEB View Post
            Radio sam svaki dan sklekove , zgibove i trbusnjake(5 kg optercenje) i svaki dan bi povecao broj ponavljanja za 1 . Jednnog dana su me pocela bolit leda al ta moja bol je konstantna , nije sad da umirem od boli ali je osjecam i to vec traje 2 i pol mjeseca. uzimo sam i neke tablete i kreme al ne bas redovito....Ja mislim da sam preforsiro svoje tijelo al molim za pomoc ako neko ima iskustva sa ovime...
            a bas me cudi sto te bole ledja..mislim stvarno...cemu to svaki dan..razmisli malo....ja da sam na tvom mjestu odmorio bih dobre 2-3 sedmice od svega...ti si pretreniran da nisi svjestan..i radio si non stop jedne te iste misice gdje si zapostavljao ostale misice i sad imas taj problem...sutra ako nastavis ce biti problem i veci...zato pametno za dalje..odmori i radi ko i svak normalan sto radi....

            Comment


            • #7
              Re: Bol U leđima

              da radim tu vjezbu spustam sipku iza vrata i ispred glave a izvini jos jednom pa kako cu da napredujem npr bez tih vjezbi iza glave moraju da postoje druge vjezbe koje ne opterecujes ledja a da napradujem isto ..hvala unaprijed na pomoci.
              Originally posted by pekizggs View Post
              predpostavljam da radiš military press behind neck, odnosno šipku spuštaš iza vrata...
              vježba je sama po sebi veliko opterećenje za leđa i nije preporučljiva raditi...
              a i vježba kod koje najčešće dolazi do ozljeda...

              ako hoćeš čuvati leđa izbjegavaj sve vježbe gdje šipku spuštaš IZA vrata.

              Comment


              • #8
                Re: Bol U leđima

                Originally posted by bUc0 View Post
                da radim tu vjezbu spustam sipku iza vrata i ispred glave a izvini jos jednom pa kako cu da napredujem npr bez tih vjezbi iza glave moraju da postoje druge vjezbe koje ne opterecujes ledja a da napradujem isto ..hvala unaprijed na pomoci.
                vjezbe u kojima sipku spustas iza glave nisu preporučljive po zdravlje kralježnice prvenstveno, a može doći i do ozljede ramena...
                velika opterećenja mogu ozljediti rototarnu manšetu ( to je tetivna ovojnica koja se sastoji od 4 mišića i čini cjelokupno rame ), vjerujem da ju nebi htio ozljediti
                također je česta ozljeda kralježaka.. pogotovo ako se radi o većim težinama pa ti recimo lat bježi s jedne strane u drugu i opterećenje se prebaci na jednu stranu i eto ozljede...

                tako da ti preporučam da potisak šipkom iza vrata i spuštanje lat mašine iza vrata zaboraviš, ili barem da težine prilagodiš svojim mogućnostima...

                a ima puno vježbi i za ramena i za leđa koje mogu nadomjesti te dvije.
                There is a price to pay for everything you gain.

                Comment


                • #9
                  Re: Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda

                  Sve to samo zbog zaostalog abdomena i donjeg dijela leđa (prvenstveno), jer se ne živi od sklekova

                  Važnost trbusnjaka ne može bit prenaglašena, stoga ih treba pravilno i redovito trenirat, skupa sa svim ostalim djelovima tijela.
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol U leđima

                    Originally posted by bUc0 View Post
                    da radim tu vjezbu spustam sipku iza vrata i ispred glave a izvini jos jednom pa kako cu da napredujem npr bez tih vjezbi iza glave moraju da postoje druge vjezbe koje ne opterecujes ledja a da napradujem isto ..hvala unaprijed na pomoci.
                    radiš li to na nogama? bolje ti je raditi na sjedeći. i poslusaj covika, nemoj iza spustati jer dovodi rame u neugodan polozaj
                    Today I will do what others won't, so tomorrow I can do what others can't.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda

                      Hvala vam svima na pomoci.Necu vise radit vjezbe iza vrata moram se raspitat za dodatne vjezbe hvala jos jednom svima. TE VJEZBE RADIM SJEDECI ne stojeci.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Radio sam svaki dan sklekove, zgibove i trbusnjake i onda su me pocela bolit leda

                        Evo sad sam bio kod peharca , rekao je da se radi o diskovima i dobio sam jedno desetak banalnih dosadnih vjezbi za donji dio leda al kada ih radim bole me trbusnjaci , ondsno kao da su vjezbe za trbusanjake a ne za leda ???

                        Comment

                        Working...
                        X