Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

    Tek sam počeo trenirati..i imam strašne upale mišića..jel ih smijem masirati gelom za opuštanje..dal mi vrijedi da i dalje rastu mišići??

  • #2
    Re: Upale mišića

    Ako imas upalu to ne znaci da ti misici rastu, smijes ih masirati gelom .. Upala moze znaciti da si preforsirao a moze znaciti i pozitivne rezultate ..

    Comment


    • #3
      Re: Upale mišića

      ok..hvala...

      Comment


      • #4
        Re: Upale mišića

        upale ti pokazuju da pretjerujes sa treningom
        male upale su pozitivne, ali "strašne upale" nisu

        Comment


        • #5
          Re: Upale mišića

          bol je individualna, kao i granica boli. za pocetak, smanji tezine, vidi kako ce ti tijelo reagirati pa povecavaj. i popij andol 100 poslije treninga
          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

          Comment


          • #6
            Re: Upale mišića

            e imam i ja nešto za upalu složio sam si novi program u kojem za određeni mišič dajem 5 dana oporavka i šesti vježbam sad se ubijam u treninzima i npr vježbam bicepse pon i ned i mišič me boli čak do petka jel to dobro boli me od ponedjeljka do petka a u nedjelju ga idem opet vježbat tak da bol nestane 2 dana prije treninga ja mislim da je to taman odmora ne bole me mišiči stalno nego samo kad ga napnem osjetim neko natezanje i žarenje to je ok zar ne to znači da imam i dobar trening i kvalitetan odmor?
            http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

            Uploaded with ImageShack.us

            Comment


            • #7
              Re: Upale mišića

              Originally posted by daniel0208 View Post
              Tek sam počeo trenirati..i imam strašne upale mišića..jel ih smijem masirati gelom za opuštanje..dal mi vrijedi da i dalje rastu mišići??
              Imas dvije teorije o nastanku upale misica. Teorija broj 1: upala se bazira na mlijecnoj kiselini kao nusproduktu misicnog rada. Teorija broj 2. jesu mikrotraume, dakle povecanjem fizicke aktivnosti dolazi do mikroostecenja samih misicnih vlakana. U ovom slucaju, mikroostecenja misica ce se brzo popraviti i nakon toga ce ti misic postati jaci i snazniji pa kasnije nece reagirati u tolikoj mjeri kad se isto opterecenje ponovi (ali to u slucaju da ponovis optrecenje u nekom bliskom periodu, ne sad optretiti misic i onda pola godine zapostaviti sve ). Kod tebe je ovaj drugi slucaj, vjerovatno jer ti je pocetak.

              Comment


              • #8
                Re: Upale mišića

                deri po vitaminu C, vitamin C je zakon... meni prođe upala za par sati nakon njega...

                Comment


                • #9
                  Re: Upale mišića

                  Takodje, istezanje je odlicna stvar nakon treninga, da bi se potencijalna upala izbegla...

                  Naravno, tek si pocetnik, tvoje telo nije naviklo na toliki napor, doci ce to vremenom na svoje
                  Igla je tvoj prijatelj

                  Comment


                  • #10
                    Re: Upale mišića

                    Upala se trpi, normalno je kad prvi put udjes u teretanu i odradis bilo sta da ces dobiti upalu, ali nakon mjesec-dva na istim vjezbama neces vise dobijati upale... Evo mog slucaja, idem 4 mjeseca redovno, benc radim 1 ili 2 put sedmicno i to sa velikim tezinama dakle 1-5 ponavljanja u nekoliko serija, ali na benc vise ne dobijam upalu ni tricepsa ni prsa, medjutim uradim prije 5 dana JM press za triceps i to samo 3 serije po 8 i odmah upalu dobijem, tako isto za cucanj, radim ga 2 puta sedmicno isto sa 1-5 ponavjanja dakle opet velike tezine u pitanju i prestao sam davno da dobijam upale, medjutim uradim prosle sedmice cucanj 2 serije sa 10 ponavljanja i odmah upala, ili hack cucanj uradio isto upala odmah.... dakle sto duze radis neku vjezbu na isti nacin misic se vise prilagodi i nema vise upala, medjutim ubaci neku novu vjezbu za taj isti misic i dobices upalu 100%
                    Moj log
                    http://purposeoverpain.jimdo.com/trening-log/

                    Comment


                    • #11
                      Re: Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

                      U treningu sam 10 mjeseci i 3 dana ( otprilike hehe) i bas bas nijednom nisam prosao bez upale kad bih radio neku misicnu skupinu, neznam kako izgleda kad te bas nigdje nista ne boli, mene uvijek boli, upale samo dolaze, jedna za drugom...
                      (p.s pijem vitamine - magnezij, kalcij, kalij, vitamin C i nema spasa )...
                      Sto je najgore, uzivam u upalama...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

                        kao sto ti je bullx rekao "upala se bazira na mlijecnoj kiselini kao nusproduktu misicnog rada"... znaci dok laktati ne izadu iz misica imat ces upalu... Obavezno istazanje misica nakon treninga i zadrzavanje poze u kojoj je misic istegnut min 30 sec.. Magnezij i tusiranje u hladnoj vodi takoder pomazu kod upala...
                        Competitive toughness is an acquired skill & not an inherited gift..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

                          ukoliko duze vereme nisi aktivan trenazno,pozeljno je odmah posle svakog treninga a u prvoj nedelju vezbanja da popijes po 2 andola (ukoliko nisi alergican) to zaista dosta pomaze ali kad do upale vec dodje masaze je beskorisna,bolja varijanta je trening iste partije jos jednom cim upala krene,sa manjim tezinama,upala vrlo brzo prolazi mada su ta prva ponavljanja pod upalom uvek bolna,ali to je neko najbrze resenje problema

                          Comment


                          • #14
                            Re: Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

                            Originally posted by 2BIG View Post
                            ukoliko duze vereme nisi aktivan trenazno,pozeljno je odmah posle svakog treninga a u prvoj nedelju vezbanja da popijes po 2 andola (ukoliko nisi alergican) to zaista dosta pomaze ali kad do upale vec dodje masaze je beskorisna,bolja varijanta je trening iste partije jos jednom cim upala krene,sa manjim tezinama,upala vrlo brzo prolazi mada su ta prva ponavljanja pod upalom uvek bolna,ali to je neko najbrze resenje problema
                            Kako mislis kad krene upala da treniramo istu mis. grupu s manjim tezinama, to bi znacilo, da nakon 2-3 dana kada je vecinom vrhunac upale bilo koje mis. grupe da ju opet malo prokrvimo na taj nacin prije standarnog treninga, ako recimo radimo neku skupinu 2 puta tjedno pa da se prije regenerira tj. osposobi za ponovno cjepanje vlakana, mozda sam malo i izvukao iz konteksta, ali ugl. zanima me to detaljnije?
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • #15
                              Re: Imam strašne upale mišića. Jel smijem masirati gelom za opuštanje?

                              ne,nego da ti bude to sto ti zoves "prokrvljavanje" bude prvi naredni trening tj trening upaljenog misica,znaci manje tezine,nesto vise ponavljanja,ciljaj oko 12-15 za taj trening...neces nista propustiti a brze ces se vratiti u ful trening,nego da ga forsiras odmah na narednom treningu tako upaljenog..ima vremena za forsiranje...

                              Comment

                              Working...
                              X