Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moze li vjezbanje imati kakav utjecaj na limfne cvorove?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moze li vjezbanje imati kakav utjecaj na limfne cvorove?

    pozdrav!

    moze li vjezbanje imati kakav utjecaj na limfne cvorove? prije par dana primjetio sam na lijevoj strani prepona dva limfna cvora koji su mi natekli, na desnoj strani jedva da se mogu pritiskom prsta osjetiti dok na lijevoj su velicine 1- 1,5 cm. dali je imao tko kakvi slucaj, moze li to biti do vjezbanja? Hvala unaprijed

  • #2
    Re: limfni cvorovi u preponama i teretana???

    Originally posted by denis2310 View Post
    pozdrav!

    moze li vjezbanje imati kakav utjecaj na limfne cvorove? prije par dana primjetio sam na lijevoj strani prepona dva limfna cvora koji su mi natekli, na desnoj strani jedva da se mogu pritiskom prsta osjetiti dok na lijevoj su velicine 1- 1,5 cm. dali je imao tko kakvi slucaj, moze li to biti do vjezbanja? Hvala unaprijed
    u prepnama se jako često nađe povećan limfni čvor, a nije uzrok vježbanje već je najčešće reakcija na neku ozljedu noge ili stopala (jer drenira cijelo područje noge) pa se naziva reaktivnim limfnim čvorom.. to može biti običan manji žulj od tenisica, ili ako si malo zagrebo kožu ili depilacija i slično.. a nakon takve ozljede može ostat povećan i do tri mjeseca... sad najbolje je da odeš na pregled kod doktora opće prakse da on to još pogleda, al u 99% slučajeva je to to što sam rekao
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment

    Working...
    X