Announcement

Collapse
No announcement yet.

Početak nakon problema sa leđima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Početak nakon problema sa leđima

    Pozdrav svima,

    može li nekoliko savjeta vezano za lagani početak sa teretanom nakon istegnuća leđa? Bavia sam se nekoliko sportova.. i sad sam trenutno aktivan (trčanje, bicikla) i želja mi je ojačat leđa u teretani, ali me strah da se ozljeda ne vrati opet...

    Konkretno, nakon istegnuća leđa (podizanje velike količine tereta sa poda naglim trzajem i u krivom položaju leđa) iša sam slikat leđa, ali doktor opće prakse i specijalist nisu vidili ništa osim blage lordoze, mada ja mislim da je u pitanju i lakše uklještenje živca.

    Zanima me kako ojačati donji dio leđa? Kako se ponovno vratiti na "100%"? Pročita sam odličan članak:
    http://www.building-body.com/Bodybui...jelu-leda.html
    i još nekoliko postova tu na forumu, ali nisam baš pronaša kako ojačati donji dio leđa i kako sanirati ako se radi baš o uklještenju živca?
    Last edited by inguarus; 09-09-12, 13:50.

  • #2
    Re: Početak nakon problema sa leđima

    Samo kratki update... bolovi su praktički prošli, od sljedećeg tjedna sam zacrta početak bavljenja gymom tako da bilo koji savjet ili link na šta triba obratit pažnju bi bia od koristi!

    Do tad vas čitam

    Comment


    • #3
      Re: Početak nakon problema sa leđima

      Donji dio leđa i ne možeš baš nešto ojačat, najraširenija vježba za donji dio leđa je deadlift, al pošto si bia ozljeđen onda radi samo leđnjake na različite načine.
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Početak nakon problema sa leđima

        Hiperextenzija, trbusnjaci, podizanje nogu, kak se već zovu trbusnjaci za oblikuse, čučnjevi bez tezine, iskorak, ghr. Dva meseca, SVAKI DAN SVE VISE. Posle toga kako ti je volja.
        Ne trenira se jedan deo tela, zato sto to vodi u disbalans u razvoju i kasnije dovodi do drugih problema. Koncentrisi se kad radis, dat ledja budu u pravilnom polozaju, drzi pritisak kroz pokret i to ti je to.
        DR. Lonnie Lowery

        Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

        Comment

        Working...
        X