Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

    Ne znam jel to tak treba bit il ne, al uglavnom kad radim deadlift sad u zadnje vrijeme radim sa 130kg i drugi dan me boli kičma, na mjestu gdje inace stavljam pojas pa me zanima jel to normalno tak il ne?

  • #2
    Re: Pitanje u vezi deadlifta...

    Jel te boli kralježnica ili mišić?
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Pitanje u vezi deadlifta...

      Pa ne znam kak da objasnim, ne boli me direkt kičma, nego ko bubrezi, malo iznad njih i dok si sjednem isto me boli sve dok se ne izravnam onda prestane... da nisu to mozda leđnjaci?

      Comment


      • #4
        Re: Pitanje u vezi deadlifta...

        Kako ne znaš da objasniš, imaš kičmeni stub i tek do njeg sa strane 2 misica ? Ako te misici bole, to je obicna upala, ako te kicma boli vrlo vjerovatno si je sjebo.

        Comment


        • #5
          Re: Pitanje u vezi deadlifta...

          smanji težinu, da ti se ne otegle muda ne stvarno, možda treba da smanjiš malo i naučiš pravilnije da radiš...
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #6
            Re: Pitanje u vezi deadlifta...

            Mene isto zna bolit kičma par dana nakon DLa, tj. kao da mi kralješci nisu podmazani. Doduše, osjetim bol samo kod opterećenja. Zato imam dosta velike pauze između treninga DLa.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Pitanje u vezi deadlifta...

              deadlift je, može se reći, kraljevska vežba... efektan, neophodan, možda najbolja vežba. Ali mislim, iz sopstvenog iskustva, malog doduše, ali opet mislim da ga imam, da ljudi olako povećavaju težine na DL, bez da su stvarno ojačali. Znam po sebi. Nije problem podići veliku težinu (OK, možda i jeste) ali je mnogo veći problem podići težinu i posle nemati problema sa nervima, spavanjem, bolovima, uklještenjima, itd... Ja sam bio u situaciji da fizički mogu da podignem mnogo više, ali srce ne može da prati ono što mišići mogu. TReba sačekati da ceo organizam može da isprati određenu težinu, pa povećavati. Ja trenutno radim DL sa 70 kg, 3 serije od po 10 PRAVILNIH ponavljanja, i sasvim mi je dovoljno.
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Pitanje u vezi deadlifta...

                Ja ipak mislim da me to bole ledjnaci, jer evo danas me jako malo boljelo,al sam radil čučnjeve pa jos osjetim malo, al inace posle deadlifta me boli dan dva...budem smanjil malo tezinu ipak, i napravil vise ponavljanja

                Comment


                • #9
                  Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                  kako nemos bit siguran sta te boli misici ili kicka.... to su dvije totalno razlicite boli... ako si ikad ima upalu nekog misica onda bi treba znat indentificirat bol.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                    Ja sam se prije 20-tak dana ozlijedio kad sam radio veslanje u pretklonu, veca tezina pri petoj seriji, krivi potez i eto vraga...
                    Vrlo se jasno razlikuje takva bol od boli upale mišića jer upala mišića je u vecini slucajeva slatka bol a kad s***** kičmu onda je to ljuta nepodnošljiva bol...
                    Posjet kiropraktičaru od 10 minuta i 100 kuna iz džepa, kvalitetan odmor i kao nov sam....

                    Comment


                    • #11
                      Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                      Znan par ljudi koji su se ozljedili pri veslanju u pretklonu, ako mislimo na istu vježbu, zašto je onda ne radiš bez trzanja?

                      Znači leđa ravno i povlačiš rukama dok ne osjetiš žar u leđima.
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • #12
                        Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                        Originally posted by bot1950 View Post
                        zašto je onda ne radiš bez trzanja?

                        Znači leđa ravno i povlačiš rukama dok ne osjetiš žar u leđima.
                        hehe, pa gle.. nije da sam prvi put radio tu vjezbu. problem je bio sto sam radio 5 serija po 6 ponavljanja pri velikoj težini, a sve to u superseriji lat mašina na prsa 5x15 ...
                        znaci 6 ponavljanja veslanje u pretklonu + 15 ponavljanja lat na prsa, i sve ubijačina od težine, jer masa je, mora se....
                        Nakon 4 kvalitetne serije vec sam bio iscrpljen i ostala je ta zadnja peta serija koju sam pošto poto želio odraditi, i naravno ostao sam bez energije i vise nisam mogao držati leđa ravno i povlaciti samo rukama nego sam nesvjesno u želji da to odradim poceo trzati i tako se ozlijedio, ali nema veze, na greskama se uci, sad znam za sljedeci put kad treba mijenjati stvari....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                          Ma oke, nego postoje 2 varijacije na tu vježbu, s trzajen i bez.
                          "What the mind believes the body achieves."

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pitanje u vezi deadlifta...

                            Originally posted by vege View Post
                            deadlift je, može se reći, kraljevska vežba... efektan, neophodan, možda najbolja vežba. Ali mislim, iz sopstvenog iskustva, malog doduše, ali opet mislim da ga imam, da ljudi olako povećavaju težine na DL, bez da su stvarno ojačali. Znam po sebi. Nije problem podići veliku težinu (OK, možda i jeste) ali je mnogo veći problem podići težinu i posle nemati problema sa nervima, spavanjem, bolovima, uklještenjima, itd... Ja sam bio u situaciji da fizički mogu da podignem mnogo više, ali srce ne može da prati ono što mišići mogu. TReba sačekati da ceo organizam može da isprati određenu težinu, pa povećavati. Ja trenutno radim DL sa 70 kg, 3 serije od po 10 PRAVILNIH ponavljanja, i sasvim mi je dovoljno.
                            Vege je u pravu.. većina ljudi se ozljedi na DL radi nepravilnih pokreta i prevelike težine. ja radim DL s nekih 90 kg po 10-ak ponavljanja (max mi je 150).. Ako napravis pravilan pokret s manjom kilažom više će ti pogodit mišić nego velika kilaža na kojoj ćeš radit nepravilan pokret..

                            Inaće prava upala mišića nastupa nakon 48 sati, tak da ako si pravilno radio mišići će te poćet bolit slijedeći dan, ali nakon dva dana će tek nastupit prava upala
                            Competitive toughness is an acquired skill & not an inherited gift..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Deadlift - radim sa 130kg, stavljam pojas i drugi dan me boli kičma

                              Ako se vježba želi izvesti pravilno uz kontrolirani pokret bez trzaja nemoguće ju je izvesti sa maksimalnom težinom. To vrijedi za sve vježbe a vježbe leđa pogotovo.
                              Ako baš neko želi rušiti rekorde onda je bolje odraditi par serija pošteno sa optimalnom kilažom a eventualno zadnju opteretiti do kraja da ego dobije svoje.
                              Znoj štedi krv

                              Comment

                              Working...
                              X