Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u tetivi bicepsa.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u tetivi bicepsa.

    Bol se prvi put pojavila kada sam sa jaranom obaro ruke i drzali smo se ono 2 min jako te mi se taj dio upalio, to nije klasicna upala misica nego bol koji je konstantan toliko jak da ruku nisam mogao podici pola sata, ono "kao da nije moja".

    Dobro bol je prosla nakon nekih 1 h, nakon 2 - 3 dana radio sam neke zgibove kojim sam valjda pogodio biceps i opet isti bol. Rekoh sebi da pauziram sedam dana mozda se sta ostetilo pa da se regenerise. Radio sam neke sklekove prije 5 dana i opet ista bol. Danas sam krenuo u teretanu da odradim trening i nakon treceg dizanja opet ta bol. To nije bol u bicepsu vec u predjelu malo iznad lakta i toliko je jaka da ruku ne mogu da pomjerim. Da li se nekada ovo nekad nekom desavalo i sta da radim? Jer sam mislio proci ce ali i nakon 2 sedmice bol je opet tu. Bilo koja fizicka aktivnost koja ukljucuje biceps pa cak i obicno trcanje bol se pojavi.

    Bol je otprilike u ovom dijelu:
    forearm_front.jpg

  • #2
    Re: Bol u tetivi bicepsa.

    isti sam problem imao, trazi temu brachialis
    Elem, ja sam imao tu povredu 6 meseci, ne prolazi to tako lako... Uzmi pauzu dok se bol opet ne smiri, radi noge ili nešto što ne uključuje biceps. Kada prođe nedelju, dve... kreni da radiš biceps, ali sa tegom od 2, 4, 5, 7 kg... dakle mala težina, ne bilduješ se, nego razrađuješ tetivu. Uporedo s tim, možda već i sad, počneš da piješ glukozamin sulfat. I tako mesec-dva, koliko je potrebno da povreda prođe. Moja greška je bila što nisam mesecima ništa podigao, umesto da razrađujem ruku. Meni je taj glukozamin i vežbe sa malim težinama preporučila apotekarka izgleda je bila u pravu, jer me je nakon toga prošao biceps, i sad radi punom parom.
    Izbegavaj neko vreme benč, veslanje, zgibove... najbolje sve što uključuje biceps, ovako ili onako.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Bol u tetivi bicepsa.

      Isti problem mozda sam se opterecivao i sa prevlikom tezinom pa zbog toga

      Comment


      • #4
        Re: Bol u tetivi bicepsa.

        A taman se naložio pravo

        Comment


        • #5
          Re: Bol u tetivi bicepsa.

          Taj ''brachioradialis'' misic mi je skoro ugasio volju za daljnim treniranjem. Jednom sam radio zgibove sa frendom i htio sam bas da me dobro zategnu biceps i leđa. Međutim, 3. i 4. dan nakon toga ruke uopće nisam mogao ispraviti. Nakon tjedan dana bol je prosla i opet sam isao raditi zgibove i nisam se čak ni jednom mogao podignuti, a prije toga sam se dizao čak i sa dodatnom težinom. Bilo je to razočaranje. Premorenost gore navedenog misica ostavila je neke posljedice. Bio sam izgubio snagu. 20 dana sam se morao odmoriti nista ne radeći rukama. Nakon toga sam se tek mogao dignuti dva puta. A onda dalje, nakon tjedan dana 4-5 puta. Ozljeda tog misica je jako ozbiljna stvar. Bio sam se stvarno prepao. Sad nakon mjesec i pol snaga mi se vratila do neke granice, ali nisam vise jak u ledjima i bicepsu kao prije opterećivanja ovoga misica. E sad ne znam dozive li takvu upalu svi nekada ili samo neke određene osobe.??
          Take care of your body, that is the only place you have to live in.

          Comment


          • #6
            Re: Bol u tetivi bicepsa.

            meni se upravo to desava na tom predjelu ruke,malo sam pretjerao prije tri dana,vjezbao bic i tricepse i do jucer sam mislio da je upala misica,al skuzio sam da me boli na pregibu samo na desnoj ruci,danas bi prsa radio ne znam da li da preskocim,da li je to upala uopce ili da nastavim normalno,boli me samo kad stisnem ruku u pregibu ili je ispruzim ravno

            Comment


            • #7
              Re: Bol u tetivi bicepsa.

              Ja bih se na tvom mjestu fokusirao na nesto sto ne dotiče taj mišić ili ruke uopće. U roku od pet dana bih radio čučnjeve (mada ce malo trebati pomoć rukama ako uzimas sipku), trbušnjake ili noge. Tu upalu pregiba ili istegnuća, raskidanja vlakana itd. treba pustiti da se smiri. Taj dio misica treba puno odmora. Pusti sad ruke nek' odmaraju kad si ih već napatio. Nije ti nista toliko ozbiljno kao sto je u mene bilo. Samo polako.
              Take care of your body, that is the only place you have to live in.

              Comment


              • #8
                Re: Bol u tetivi bicepsa.

                stvar je da ja nemam strpljenja,osjecam se ko g... ako ne vjezbam,evo i bolestan sam vjezbao ovih dana pod groznicom i upoznat sa svim ali nemam zivaca preskocit dan vjezbanja,isao sam dizat za bench sa ravnom sipkom biceps i vjerovatno me je to zeznulo,posto skoro sve vjezbe radim sa rukama ne vidim osim trbusnjaka i cucnjeva sta bi mogao radit,danas sam hodao sat i pol dok je jos dan za svaki slucaj ako ne budem mogao dizat za prsa poslije

                Comment


                • #9
                  Re: Bol u tetivi bicepsa.

                  Cuj nemas zivaca preskociti dan za odmor. Sta ti je covjece, tako se gube misici i od premorenosti ti moze svasta biti pogotovo ako slabo jedes ili malo pijes vode. Mogao bi tako izgubiti snagu i biti razocaran rezultatima kasnije, a to nije dobro. Najbolje je uzmi pokraj kreveta dva litra vode da imas i gledaj neki film, serije, odmaraj, popij vode puno, jedi itd. Gledaj da se opustis na svaki moguci nacin. Nemoj biti zivcan i opterecen. Relax dude
                  Take care of your body, that is the only place you have to live in.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol u tetivi bicepsa.

                    Originally posted by Davy View Post
                    Cuj nemas zivaca preskociti dan za odmor. Sta ti je covjece, tako se gube misici i od premorenosti ti moze svasta biti pogotovo ako slabo jedes ili malo pijes vode. Mogao bi tako izgubiti snagu i biti razocaran rezultatima kasnije, a to nije dobro. Najbolje je uzmi pokraj kreveta dva litra vode da imas i gledaj neki film, serije, odmaraj, popij vode puno, jedi itd. Gledaj da se opustis na svaki moguci nacin. Nemoj biti zivcan i opterecen. Relax dude
                    krivo sam objasnio,vjezbam 6 dana dva dana odmaram,ako nesto iskoci u tih 6 dana nemam zivaca preskocit taj dan vjezbat da ne poremetim red,jer ionako radim,nisam na bolovanju,a mislim si zasto nebi i vjezbao,dok god sam na nogama dobro se osjecam,pokusat cu lagano prsa danas,leteci bucice pa cemo vidit,za ovu bol u ruci ,sta mislis kad ce proc,prvi put mi se ovo desilo

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bol u tetivi bicepsa.

                      E meni je prošlo u potpunosti u roku od tjedan dana. Ali mene je to stvarno jako bolilo nisam se mogao okrenuti u krevetu dvije večeri od bolova u pregibu ruke i leđa (buduci da su meni posljedice ostavili zgibovi), jos kad sam to radio imao sam upalu prsa. Sad ne znam boli li tebe toliko, ali ako je tako i nakon tjedan dana kad ti prođe bol mozda ces biti slabiji u tom mišiću. Ali ako razmisljas sad o treningu, a imas takvu bol, onda je to normalna upala. Da ti je boli kao sto je mene bolilo, ne bi ti trening pao na pamet uopce.
                      Take care of your body, that is the only place you have to live in.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bol u tetivi bicepsa.

                        Originally posted by Davy View Post
                        E meni je prošlo u potpunosti u roku od tjedan dana. Ali mene je to stvarno jako bolilo nisam se mogao okrenuti u krevetu dvije večeri od bolova u pregibu ruke i leđa (buduci da su meni posljedice ostavili zgibovi), jos kad sam to radio imao sam upalu prsa. Sad ne znam boli li tebe toliko, ali ako je tako i nakon tjedan dana kad ti prođe bol mozda ces biti slabiji u tom mišiću. Ali ako razmisljas sad o treningu, a imas takvu bol, onda je to normalna upala. Da ti je boli kao sto je mene bolilo, ne bi ti trening pao na pamet uopce.
                        ne boli me jako,samo neugodna lagana bol,kad napravim pregib ruke ili je ispruzim,neugodnost,osjecam slabost u toj ruci,3 dana mi to traje,vidjet cemo,vjerovatno samo lagana upala,prsa me ne bole,hvala

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bol u tetivi bicepsa.

                          Evo i kod mene vjerovatno isti problem vec 3 dana , sad odmaram ..
                          IF YOU GIVE A FUCK OF WHAT PEOPLE THINK YOU'RE NOT GOING TO GET ANYWHERE !

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bol u tetivi bicepsa.

                            Poz ekipa, radio sam u ponedjeljak u sk. izdrzaj u visu i poslije imao jos trening, bol je od tog dana i boli samo dok napravim pregib ruke ili ispruzim, koliko bi to moglo trajati? Je li to samo upala misica ili?
                            Hvala

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bol u tetivi bicepsa.

                              I mene je to bolilo,jedva sam ruku dizo i u roku 5 dana prestalo me mada se zna desit mala bol kada povecam tezinu mada brzo prestane zato sporije dizem s manjim tezinama,al opet pogodi..

                              Comment

                              Working...
                              X