Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje - blaga bol u donjem dijelu leđa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrtvo dizanje - blaga bol u donjem dijelu leđa

    Osječam blagu bol u donjem dijelu leđa, već 2 -3 godine izvodim mrtvo dizanje u svojjim treninzima i uvijek je prisutna ta bol kod izvođenja...

    Šta raditi ?

  • #2
    Re: Mrtvo dizanje - bol

    Originally posted by rovboy View Post
    Osječam blagu bol u donjem dijelu leđa, već 2 -3 godine izvodim mrtvo dizanje u svojjim treninzima i uvijek je prisutna ta bol kod izvođenja...

    Šta raditi ?
    Evo da se nadovežem, i ja imam isti problem. Radim 100% pravilno i disanje i izvedbu. Sve do 100 kg je dobro, poviše bole leđa cijela dva dana, ufffff. Iscuri li mi disk mogu se pozdravit, ne samo s teretanom, nego i s poslom.
    A žao mi je obožavam tu viježbu.

    Comment


    • #3
      Re: Mrtvo dizanje - bol

      Originally posted by sanchez View Post
      Evo da se nadovežem, i ja imam isti problem. Radim 100% pravilno i disanje i izvedbu. Sve do 100 kg je dobro, poviše bole leđa cijela dva dana, ufffff. Iscuri li mi disk mogu se pozdravit, ne samo s teretanom, nego i s poslom.
      A žao mi je obožavam tu viježbu.
      Isti problem kao i kod mene, također mi je jedna od omiljenih vježbi, ali kad moram je ići izvoditi padne mi mrak na oči. Samo
      zbog toga što znam da ću sutra da hodam kao robot zbog tih bolova u leđima. Ostali u teretani su mi sugerirali da moram raditi više vježbe za donji dio leđa i ojačat trbušni zid, ja sam radio na tome ali nije urodilo plodom.
      Sad neznam dali si ti pokušavao sa nekim sličnim vježbama za donji dio leđa ?

      Comment


      • #4
        Re: Mrtvo dizanje - bol

        zasto ne izbacite mrtvo dizanje?

        Comment


        • #5
          Re: Mrtvo dizanje - bol

          Originally posted by Builty View Post
          zasto ne izbacite mrtvo dizanje?

          Nekorištenje glave
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Mrtvo dizanje - bol

            Originally posted by rovboy View Post
            Osječam blagu bol u donjem dijelu leđa, već 2 -3 godine izvodim mrtvo dizanje u svojjim treninzima i uvijek je prisutna ta bol kod izvođenja...

            Šta raditi ?

            ako nemas vec postojece povrede sanse su da ih ne izvodis ispravno



            mozda mozda ti ovo pomogne, meni jest
            https://www.youtube.com/watch?v=MX8jgCFXYTU
            https://www.youtube.com/watch?v=Ht363HslwnM
            https://www.youtube.com/watch?v=sP4FwBkuK6o
            https://www.youtube.com/watch?v=Syt7A23YnpA

            http://www.t-nation.com/free_online_...eadlift_part_i
            http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=1588392



            broj 1 savjet koji vecini ljudi pomogne je: 'push through your heels, use your hamstrings'
            Originally posted by Builty View Post
            zasto ne izbacite mrtvo dizanje?





            (i ja sam ga izbacio al ne zbog bola nego sto sam zeznuo disk/zivac)


            EDIT: mozda da postavis video svog deadlifta, lakse bi nam bilo da ti pomognemo
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Mrtvo dizanje - bol

              TripleZ, sto mislis o ovome koliko je opasno za leđa, koristio bi oko 100kg?
              http://www.youtube.com/watch?v=0oTlb-JhY7k
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #8
                Re: Mrtvo dizanje - bol

                Originally posted by Builty View Post
                zasto ne izbacite mrtvo dizanje?
                "mrtvo dizanje izgrađuje gornji i donji dio tijela kao nijedna druga vježba. Mrtva ojačavaju cijela leđa i okolne mišiće. Zapravo… mrtva dizanja su najbolja vježba za ojačavanje središnjeg dijela tijela"

                Vjerovatno zbog ovog gore a i kao što sam rekao omiljena mi je , imam neki osječaj kad je radim kao da bolje napredujem u drugim stvarima, naprimjer na benču ... jednu godinu sam radio benč i mrtvo dizanje , mislim ne zajedno nego u programu sam imao te vježbe i snaga mi je išla dosta brzo gore.
                Onda su počeli problemi sa leđima i prestao sam sa tim vježbama , pauzirao godinu dana od mrtvog dizanja ali snaga npr u benču nije išla kao i s programom gdje mi je uključeno mrtvo dizanje, zato sam se vratio na mrtvo dizanje, bez obzira na bolove ali čine se da ču morat opet izbaciti je iz programa.

                Comment


                • #9
                  Re: Mrtvo dizanje - bol

                  Originally posted by hardstyle91 View Post
                  TripleZ, sto mislis o ovome koliko je opasno za leđa, koristio bi oko 100kg?
                  http://www.youtube.com/watch?v=0oTlb-JhY7k
                  hmm pa ja bih ovako radio samo iskljucivo sa ovim malim bucicama, sa vise od 60 kg? ne


                  ja ovaj efekat sto on spominje na 0:50 postignem tako sto povlacim guzicu nazad, i tako vise izoliram zadnju lozu (to je i razlika izmedju romanian deadlift i straight leg deadlift) iako ostavim ispravna ledja

                  znaci kod mene to ne izgleda ovako:



                  nego vise ovako:



                  o ovom sto on spominje mozes procitati vise ovdje http://www.t-nation.com/free_online_...gged_deadlifts (kod podnaslova: Keep an open mind and a flat back!)

                  kao sto vidis spominje se tu vecu ucinak erektora u kretnji(ne u ulogi stabilizatora nego pokretaca) i kako to stavlja veci pritisak na ligamente i kicmu

                  dobar je VIC ali ja nikom ne bih preporucio ovo da radi sa vecim tezinama...mene ledja zabole samo kad vidim nekoga u teretani da radi SLDL ili RDL bez da ispravi ledja
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mrtvo dizanje - bol

                    Kod mene ne izgleda niti kao što je pokazano na prvoj niti na drugoj slici, ja nekako još više sam uspravniji, imam nešto duže ruke pa možda zbog toga

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mrtvo dizanje - bol

                      Originally posted by rovboy View Post
                      Kod mene ne izgleda niti kao što je pokazano na prvoj niti na drugoj slici, ja nekako još više sam uspravniji, imam nešto duže ruke pa možda zbog toga
                      naravno i ne treba da lici na to...ti radis mrtvo dizanje, ili ti ga ''conventional' deadlift

                      ovo o cemu ja i hardstyle pricamo su romanian deadlift i streight leg deadlift - svrha njih je da izoliras lozu a da ne koristis ledja u kretnji, tj. radis ih sa nogama

                      tebi bi trebali da izgledaju kao na linkovima koje sam postavio u svom prvom postu
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mrtvo dizanje - bol

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        naravno i ne treba da lici na to...ti radis mrtvo dizanje, ili ti ga ''conventional' deadlift

                        ovo o cemu ja i hardstyle pricamo su romanian deadlift i streight leg deadlift - svrha njih je da izoliras lozu a da ne koristis ledja u kretnji, tj. radis ih sa nogama

                        tebi bi trebali da izgledaju kao na linkovima koje sam postavio u svom prvom postu
                        Kužim sada, hvala

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mrtvo dizanje - bol

                          Originally posted by rovboy View Post
                          Isti problem kao i kod mene, također mi je jedna od omiljenih vježbi, ali kad moram je ići izvoditi padne mi mrak na oči. Samo
                          zbog toga što znam da ću sutra da hodam kao robot zbog tih bolova u leđima. Ostali u teretani su mi sugerirali da moram raditi više vježbe za donji dio leđa i ojačat trbušni zid, ja sam radio na tome ali nije urodilo plodom.
                          Sad neznam dali si ti pokušavao sa nekim sličnim vježbama za donji dio leđa ?
                          Sigurno je i tebi tehnika dobra, a posli boli??
                          Vjerovatno smo sjebali leđa kao dica, ili krivo sjedenje, ja san dosta i po moru, pa uhvati vlaga, vjetar, promaja, a i motor je tu(vožnja bez pojasa oko struka), pa je to sve zajedno ostavilo posljedicu. Ali opte čudno mi je do 100kg ne boli sutradan, jeli pojačam kilažu, ubija me par dana posli.
                          Šta se tiće tehnike, nastoj šipku šta bliže cjepanicama i na pete se odupirat sve to uz max ravna leđa(izbačena guzica).

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mrtvo dizanje - bol

                            Originally posted by sanchez View Post
                            Sigurno je i tebi tehnika dobra, a posli boli??
                            Vjerovatno smo sjebali leđa kao dica, ili krivo sjedenje, ja san dosta i po moru, pa uhvati vlaga, vjetar, promaja, a i motor je tu(vožnja bez pojasa oko struka), pa je to sve zajedno ostavilo posljedicu. Ali opte čudno mi je do 100kg ne boli sutradan, jeli pojačam kilažu, ubija me par dana posli.
                            Šta se tiće tehnike, nastoj šipku šta bliže cjepanicama i na pete se odupirat sve to uz max ravna leđa(izbačena guzica).
                            dosta vremena sam provodio na kompjuteru, možda je i to razlog

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mrtvo dizanje - bol

                              Originally posted by sanchez View Post
                              Si Ali opte čudno mi je do 100kg ne boli sutradan, jeli pojačam kilažu, ubija me par dana posli.
                              pa to je zato jer ti je 100 kg najveća kilaža s kojom možes pravilno odraditi vježbu.

                              sa većom kilažom zbog naprezanja gubiš formu i vježbu izvodiš na krivi način, rezultat je bol.
                              Znoj štedi krv

                              Comment

                              Working...
                              X