Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

    Pozz,svima,kao što vidite imam problem sa kolenom.Znači trčao sam po 2km svaki dan 7 dana.I jedan dan u školi sam imao fizički.I igrali smo 2 sata fudbala.Pred kraj 2.sata mene je počelo koleno boliti!Nikada nisam imao takvu bol,niti sam znao od čega je .Pretpostavljam da je zbog moje velike težine,a stvarno se mogu dosta kretati.Igrao sam i do maximuma sam išao što se tiče trčanja i ostalog.Ja sam imao do nedavno 118,3kg,ali eto 50 dana je prošlo i sada imam 112,5 - 113 mi je onako srednja težina,zna biti malo veća,ali imanja zavisi sve.Koleno mi je znalo prije onako preskočiti i to mi se desilo 3 puta da mi iskoči kao ,ali ne komplet da se sve pomeri nego samo malo ,nakon toga mi natekne i nemogu odati normalno jedno 5 dana.Prva 2 dana jedva hodam.Stavljam obloge i to prođe.Nosim steznik skoro uvek,ali eto neznam sta je.Znači ova bol mi se pojavila dok sam igrao fizički,a posle mi se javljala i još se javlja recimo kada stajem u poziciju za raditi sklekove znači tad me boli,ili dok sedim i dižem tu desnu nogu prema gore i držim je gore onda me zna boliti.Nije to ništa toliko strašna bol,ali smeta i bojim se da nešto nebude gore.Trenutno želim smršaviti do 95-100kg...pa nadam se da ću uspeti u tome.Najviše zbog zdravlja,a i želim neki borilački sport upisati,pa nemogu baš ovakav,hahah.
    Zaboravio sam napomenuti,više ne trčim niti igram trkačke sportove,već samo vozim bicikli,vozim oko 20-25 min,ali dosta brzo da mi stalno noge budu aktivne i da osetim žar stalno dok vozim bicikli!

    EVO SLIKE DI ME BOLI KOLENO,ZNAČI DESNO KOLENO,DESNA STRANA ONAKO PO DUŽINI NE ČITAVO,I TO NEGDE OKO CRVENE MRLJE,ZNAČI BOL IDE DUŽINOM ONAKO,NEZNAM TAČNO BAŠ POZICIJU,ALI OTPRILIKE

    ZNAČI GLEDA SE VANJSKA STRANA DESNOG KOLENA!!!!
    koleno.jpg

  • #2
    Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

    Pa jesi bio ko doktora jbt?

    Naticanje koljena, iskakanje patele i bol pri dizanju noge u sjedećem položaju mi ne zvuči na dobro.
    Jel ti je to oduvijek tako, ili se baš jedan dan nešto dogodilo, i odtad te prati? Postoji mogučnost da su neki problemi s ligamentima, odi kod doktora već jednom.
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

      Nateklo mi je 2 -3 puta ali sa unutrašnje stran,to kad mi je nekako koleno ko preskočilo,ali ne baš izašlo iz položaja ,nego onako slabije,ali dovoljno da natekne.Neznam,uvek su me bolila,ali ništa strasno nije bilo jer ipak i mlad sam,ali i težak.Ovo me brine jer me nikad nije tako bolilo,a nakon duže aktivnosti je.Nemogu kod doktora sada jer tek sam sada dobio uputnicu kod ortopeda za laktove.Ovo će morati pričekati malo,a vidiću kako će bit za 2-3 dana ,ako nebude bolje onda ću kod doktora hitno.

      Comment


      • #4
        Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

        Ja ne znam dali si ti od pekmeza, dali ne znaš pravilno trenirati ili ti je to od težine da non-stop imaš neke bolove?
        Moj ti je savjet da središ prehranu (ako nisi) i da hodaš svaki dan najmanje 2 sata. Izbaci nogomet i trčanje jer to nisu dobre aktivnosti za tvoju kilažu...

        Comment


        • #5
          Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

          Originally posted by Ant0ni0 View Post
          Ja ne znam dali si ti od pekmeza, dali ne znaš pravilno trenirati ili ti je to od težine da non-stop imaš neke bolove?
          Moj ti je savjet da središ prehranu (ako nisi) i da hodaš svaki dan najmanje 2 sata. Izbaci nogomet i trčanje jer to nisu dobre aktivnosti za tvoju kilažu...
          Ja neznam dali ti imaš razumevanja?Ja znam da je ovo smorčina toliko tema i to sve,i bio sam na glupom snimanju lakta,i ništa nisu našli sve uredu,znači kao prvo nemogu verovati da nema ništa na rtg-u,a mene sve više i više boli.Ne treniram u teretani,90% sam pravilno trenirao,jedino sam duge treninge imao po 1,5-2h 3xnedeljno.Znači možemo reći da odmaram već 2 meseca i da ništa ne dižem rukama,a mene glupa bol sve više i više nervira,ali ajde da se ona ne povećava,ona je sve češća i povećava se stalno.Nikad u teretani nikakvu ozledu nisam imao da me je nešto ubijalo osim kada mi je rame preskočilo.Laktovi nikad ništa,jedino upale da nekada nemogu ispruziti ruku do kraja i to me bolilo.Ništa da sam osetio da sam nešto zeznuo.Kolena jesu zbog tezine,regulisem si prehranu,i nemogu preko noci smrsati i to je tesko dosta!Hvala Bogu dragom krenulo je napokon da ide dole,i valda će nastaviti tako.Vozim bicikli kao sto sam napisao gore da probam ojacati noge.Ja nemogu vise odmarati.Moram se upisati na neki sport,jer ovo mi je nesto najgore biti u kuci stalno!Kad vidim sta mi je sa laktovima i dođem na 105 kg upisacu se na neki sport,najverovatnije borilački.I neznam više šta da napišem.Ja se izvinjavam ako sam malo smorio za ovim,ali jedino sto mi moze pomoci je net,dok dočekam doktora mogu ostat bez ruku..xD

          Comment


          • #6
            Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

            Imam, ali stvarno mi je ovo oko tebe već smješno sa stalno nekom boli! Bez uvrede!
            Pa nemoraš i nemoj biti u kući stalno, odi hodati jer to je odlično, spusti se bar na 100 kg pa onda upiši neki sport jer ako sad upišeš vjerujem da će te i dalje nešto boljeti zbog viška kg.

            Comment


            • #7
              Re: Ozleda i bol u kolenu?nakon duže aktivnosti!

              Ja sam imao slicnih problema jos davno. Koljena pazi i prilikom voznje bicikla, takoder nemoj nista forsirat i provjeri dali imas pravilan polozaj voznje na biciklu. Trcanje zaboravi-setnja i lagana voznja bicikla, sto vise to bolje.
              Ukoliko radis cucnjeve i sl.pazi na tehniku.
              MYPROTEIN

              Comment

              Working...
              X