Announcement

Collapse
No announcement yet.

Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

    Javlja mi se bol u levom ramenu nakon bench press i sklekove ali nikad nakon shoulder press. Nekad je tako losho da ne mogu da krenem ruku. Skoro sam siguran da mi je sredni rameni mishic povredjen ali ne i prednji i zadnji. Nekad se bol javi i kada spavam u loshom poziciju.

  • #2
    Re: Bol u rameni

    da prestanes sa aktivacijom tog dijela misica uopce?
    pa da vidis hoce li se bol pojavljivati opet?
    moze biti da je neki rotor malo istegnut
    odmori i vidi hoce li se bol nastaviti
    ako se nastavi, otidji kod doktora!
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

      Javlja mi se bol u levom ramenu nakon bench press
      Još nisam čuo da netko tko ide u teretanu, radi bench press nema tu nuspojavu.

      Comment


      • #4
        Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

        Ako se pravilno radi, ispravnom formom, te se dobro zagrijava onda boli u ramenu nesmije bit osim ako se vuce naka ozljeda il sl.
        MYPROTEIN

        Comment


        • #5
          Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

          Evo cojk lijepo objasnio kako ramena da ne povrjedis,mene su ramena na pocetku boljela dok nisam naucio pravilno da radim i vise ne bole samo treba pravilno radit:http://www.youtube.com/watch?v=LaFVV3y-Fr8

          Comment


          • #6
            Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

            Prije nesto manje od mjesec sam povrijedio rame takodje lijevo, a situacija je bila sledeca:

            Sedmicu ili dvije sam forsirao tezine do maximuma, naravno uspio sam raditi "nekako" ali kada bih se ohladio ruku nisam mogao podic i bol je bila zaista *****a, nije to bila upala vec ostra bol. Bilo je to na uskom benchu i problem je bio sto tokom treninga nisam osjetio nista i nastavio sam radit.
            Sutra sam odma otisao doktoru, covjek je vidio da imam izrazene misice i pitao je jel idem u teretanu, ispricao sam sve kako je bilo.....
            pregledao me je i odma mi je reko za ovo "Rotator Cuff fault " da sam sigurno povrijedio jer je to cesta povreda kod BB., i ukoliko se stanje pogorsa da idem snimati ali bio je ubijedjen da nije nista slomljeno cega sam se ja najvise bojao.
            Odstupio sam iz gym neke 3 sedmice u medjuvremenu sam mazao onim zelenim gelovima da ohladim rame .
            Evo ponovo sam se vratio treninzima, za pocetak mi je receno da upolovim kilaze na tezim vjezbama i da prvu sedmicu ili dvije malo testiram lagano da vidim da li ce se bol vratit.
            Odradio sam dosad prsa, ramena, ledja, trapez, i ne osjetim nista al zato upale deru kao da nisam godinu dana isao u gym.
            Bio sam ubijedjen da mi je tehnika ispravna sto naravno nije bilo tacno, i zato sada na svakoj vjezbi maximalno se posvetim tehnici izvodjenja, i nekako da mi se nije ovo desilo Bog sami zna kako bi dalje nastavio radit.
            Ako osjetis bol odstupi iz teretane, nekima je potrebno mjesec i vise da se oporave, samo budi strpljiv.
            Izvinjavam se na poduzem tekstu mozda nekome i pomogne ova moja situacija.

            Comment


            • #7
              Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

              Ja takav problem vucem vec dugo jos u oktobru mi se na bencu desila ista situacija jaka bol i onda se smirilo i prestalo bolit i tu sam i stao sa treninzima odlucim jucer opet da krenem odem u teretanu i polako krenem sa kilazama lagano al opet kao neku blagu bol osjecam nakon treninga tokom treninga nista jedino me brine da ne pogorsam nesto stvarno od ozljede nema nista gore da li bi moglo ovakvo stanje dovesti do iskakanja ramena ?

              Comment


              • #8
                Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                Moja teorija...nez dal je dobra posto sam i ja pocetnik al BOLJE ti je da ne radis na benchu do prsa nego pod kutem od 90°/100° ako me razumijes sta zelim rec...jer sam si i ja vec jednom sjebo rame(ne tako jako ko i ti al dosta da boli)

                I da evo ako me nisi razumio evo ti link videa i pocni gledat od 1:00 ...
                ”Moć volje prelazi u snagu tijela.” - Budha

                Comment


                • #9
                  Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                  ja kad god otvorim video od tog lika derem se na monitor ''shut the fuck upppp''


                  valjda mi od ovog preslo
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                    Mene je ista ovakva bol zadesila, vjerojatno od neispravnog bencha, i sad već mjesec i pol ne treniram kako treba, tj treniram periodično, s manjim kilažama. Neke dane be boli odmah ujutro od spavanja a neke dane ne boli uopće, sve dok ne probam bench press da vidim dali je to prošlo ili je još tu.
                    RIP Zyzz 1989 - 2011 Forever Mirin

                    Comment


                    • #11
                      Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                      Nema tu pomoci, ja sam sjeba rame prije 3 godine u gymu na leptir (pec dec?) spravi. Boli svako jutro kad ustanem, al naviknes se vec

                      Sent from my H30-U10 using Tapatalk
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • #12
                        Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                        Pa kako treniraš?
                        RIP Zyzz 1989 - 2011 Forever Mirin

                        Comment


                        • #13
                          Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                          Mene počne boljeti samo kad radim 10 i više ponavljanja i tako već godinu dana. Stisnem zube, odradim i gotovo.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                            Ne riskiraš još goru ozljedu s time? Dali ti je to od bench pressa, tj tehnike ili?
                            RIP Zyzz 1989 - 2011 Forever Mirin

                            Comment


                            • #15
                              Re: Javlja mi se bol u lijevom ramenu nakon bench press-a i sklekova

                              Ne znam od čega je, a nadam se da nije neka ozljeda koja bi me mogla spriječiti. Raste mi snaga i sve je super kod malog broja ponavljanja, samo me kod većeg počne boljeti negdje između bočnog i stražnjeg dijela ramena, tu boli kao da me nožem netko probada.

                              Comment

                              Working...
                              X