Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bolovi u ramenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bolovi u ramenu

    http://www.pohrani.com/f/1Q/tN/2WKG5...-07-175839.jpg
    Sredinom prvog mjeseca 2007. sam slomio nadlakticu, odmah uz zglob ramena kao što se vidi na slici.
    Imao sam 15 god pa je kost odlično zarasla, nikad nikakvih problema s tim od tada nije bilo sve do nedavno.
    U teretanu sam išao tri mjeseca (počekom godine, tu i tamo je znalo zaboljeti na BP, ali to je bilo jako rijetko), nedavno sam nastavio i baš je prošlo mjesec dana, a već prije 15tak dana su počeli bolovi. Pauzirao sam ramena i prsa jedan tjedan, nastavio i opet isto. Ovaj tjedan sam pauzirao gornji dio tijela, zadnji trening gornjeg dijela su bile ruke u srijedu, a dan nakon kickbox. Od tad rame boli na određene pokrete, nije neka jaka bol i ne smeta u vježbama (osim na prvom ponavljanju, tad zna na nekim vježbama boliti, primjer BP bućicama, shoulder press i sl., dok na BP zna u posljednjim ponavljanjima boliti).
    Znači bol nije neka opaka, da se izdržati, ali rađe bi utvrdio u čemu je problem nego još više ozlijedio to rame.
    Pošto imam i sličan problem na biceps vježbama sa šipkom (zglobovi u podlaktici, pa šipke zaobilazim. događa se od kad sam prvi put šipku u ruke uzeo), povećao sam unos kalcija i uzimam osteo bi-flex.
    Sudeći po bolovima mislim da čak nije u zglobu problem nego u starom lomu nadlaktice kao što je na slici pokazano.
    Pa ako se netko razumije ili ima sličan problem, može kako to pojasniti i dati kakav savjet?

  • #2
    Re: Bolovi u ramenu

    najbolje bi bilo da se savjetujes s doktorom ili fizioterapeutom ako ga imate u gym-u...

    Comment


    • #3
      Re: Bolovi u ramenu

      ako te boli samo u prvom ponavljanju najvjerovatnije je da se nisi dobro zagrijo.

      uzmi male bucice cca 3-5kg i radi odrucenja i povlacenje na cross-u za infraspinatus
      Originally posted by Bilderčić
      Originally posted by Dehydronator
      sve do grama tjedno je natural
      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

      Comment

      Working...
      X