Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol/ukočenost u vratu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol/ukočenost u vratu

    znam da ove teme nisu baš popularne al evo da probam

    znači osjećam ukočenost u vratu kada vrtim glavu, skoro bilo kakvo vrtenje mi stvara nelagodu.

    pojavilo se jučer, a prekjučer sam radio trapez za šipkom, i nekakve rack pulls kojima sam htio pogodit i trapez.
    sjedio sam i na propuhu jučer prijepodne, tj prije nego mi se javila bol, a nedavno sam promijenio ležaj na kojem spavam, sad je tvrđi, ravniji.

    to je to, čega se mogu sjetit da bi moglo možda imat neki utjecaj, ne znam točno kad mi se bol javila, tj. da li ju je neki određen pokret izazvao, ali mislim da nije.


    pa ako netko ima neki savjet, bio bi zahvalan, nije mi svejedno jer je vrat u pitanju
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

  • #2
    Re: Bol/ukočenost u vratu

    Po mene je par puta hitna dolazila u gym zboh ukocenosti vrata... pomalo pocinje i za nekih pola sata ukoci se da ne mogu okretati nikako i znalo je biti po 10 dana....

    Comment


    • #3
      Re: Bol/ukočenost u vratu

      Originally posted by domagoj View Post
      znam da ove teme nisu baš popularne al evo da probam

      znači osjećam ukočenost u vratu kada vrtim glavu, skoro bilo kakvo vrtenje mi stvara nelagodu.

      pojavilo se jučer, a prekjučer sam radio trapez za šipkom, i nekakve rack pulls kojima sam htio pogodit i trapez.
      sjedio sam i na propuhu jučer prijepodne, tj prije nego mi se javila bol, a nedavno sam promijenio ležaj na kojem spavam, sad je tvrđi, ravniji.

      to je to, čega se mogu sjetit da bi moglo možda imat neki utjecaj, ne znam točno kad mi se bol javila, tj. da li ju je neki određen pokret izazvao, ali mislim da nije.


      pa ako netko ima neki savjet, bio bi zahvalan, nije mi svejedno jer je vrat u pitanju
      Imaš po apotekama razne masti za to...

      Savet:

      Ne sedi oznojen na promaji (propuhu)...

      Ne sedi na hladnom betonu golim dupetom, sjebaćeš jajnike...
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Bol/ukočenost u vratu

        Imao sam ja isti problem.. Jedan od uzroka je bio nepravilni trbušnjaci i klima..
        bol-u-vratu.jpg
        Nađi nekoga da ti izmasira plavo područje koje sam ti označio na slici.. Meni je pomoglo..
        Formula je volja!

        Comment


        • #5
          Re: Bol/ukočenost u vratu

          Originally posted by Dača View Post
          Imaš po apotekama razne masti za to...

          Savet:

          Ne sedi oznojen na promaji (propuhu)...

          Ne sedi na hladnom betonu golim dupetom, sjebaćeš jajnike...
          ma kakva mast, probat ću rakijom umazat malo. kažu da je rakija lijek za sve


          Originally posted by dsk View Post
          Imao sam ja isti problem.. Jedan od uzroka je bio nepravilni trbušnjaci i klima..
          [ATTACH=CONFIG]16559[/ATTACH]
          Nađi nekoga da ti izmasira plavo područje koje sam ti označio na slici.. Meni je pomoglo..
          aha.. a probat ću
          hvala
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: Bol/ukočenost u vratu

            Originally posted by domagoj View Post
            ma kakva mast, probat ću rakijom umazat malo. kažu da je rakija lijek za sve




            aha.. a probat ću
            hvala
            Steta je mazat rakijom bolje malo popit pa ce to sve otici do vrata

            Comment


            • #7
              Re: Bol/ukočenost u vratu

              otkrio sam u čemu je problem, iako na najgori način, tj, opet me ukočilo

              slijeganje ramenima šipkom za trapez (sigurno nije pomoglo ni to što sam ispod neke ventilacije bio malo uznojan u tom trenutku)
              prvi put je samo od sebe prošlo, malo po malo, valjda će i ovaj

              i da, ne radim više slijeganje ramenima šipkom
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #8
                Re: Bol/ukočenost u vratu

                Originally posted by domagoj View Post
                otkrio sam u čemu je problem, iako na najgori način, tj, opet me ukočilo

                slijeganje ramenima šipkom za trapez (sigurno nije pomoglo ni to što sam ispod neke ventilacije bio malo uznojan u tom trenutku)
                prvi put je samo od sebe prošlo, malo po malo, valjda će i ovaj

                i da, ne radim više slijeganje ramenima šipkom
                Zašto?

                Pa ne verujem da je problem u samoj vežbi, nego u načinu izvođenja...

                Doduše i jedan kolega iz teretane je rekao da ne radi trapez zato što mu se nakuplja mlečna kiselina u trapezu i nakon toga ima strahovite glavobolje... A i smatra da veliki trapezi vizuelno smanjuju izgleda ramena, a plus se ne boduju u BB takmičenju....TJ, vide se samo u jednoj pozi...

                Ja se naravno, sa tim kolegom ne slažem povodom trapeza...
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Bol/ukočenost u vratu

                  Originally posted by Dača View Post
                  Zašto?

                  Pa ne verujem da je problem u samoj vežbi, nego u načinu izvođenja...

                  Doduše i jedan kolega iz teretane je rekao da ne radi trapez zato što mu se nakuplja mlečna kiselina u trapezu i nakon toga ima strahovite glavobolje... A i smatra da veliki trapezi vizuelno smanjuju izgleda ramena, a plus se ne boduju u BB takmičenju....TJ, vide se samo u jednoj pozi...

                  Ja se naravno, sa tim kolegom ne slažem povodom trapeza...
                  pa sigurno da je do načina izvođenja i kilaže koju sam stavio
                  ali ja ga neću radit, radit ću s bučicama s kojima ionako bolje pogodim trapez

                  ja ih radim i radit ću, jer mi se sviđaju trapezi
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol/ukočenost u vratu

                    Originally posted by domagoj View Post
                    pa sigurno da je do načina izvođenja i kilaže koju sam stavio
                    ali ja ga neću radit, radit ću s bučicama s kojima ionako bolje pogodim trapez

                    ja ih radim i radit ću, jer mi se sviđaju trapezi
                    Trapez se inače radi sa "nenormalnim" težinama...
                    Ja dok sam radio sa bučicam - ništa... Nisam ga mogao ni upaliti..
                    Od kako sam krenuo da ga radim sa velikim težinama (120, 140 kg) i dvoručnim tegom, počeo sam da osećam napredak...

                    Uvek ga radim sa gurtnama, jer je težina takva, da mi otvara šaku nakon nekoliko ponavljanja...
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment

                    Working...
                    X