Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nadutost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadutost

    Zna itko razlog zbog kojeg imam nadutost od popodneva pa sve do navečer. Drži me već par dana, a ne znam uzrok.
    Stalno mi u crijevima kao putuju neki plinovi ali mi trbuh sam po sebi nije povećan kao inače kod nadutosti. I plinovi stalno naravno idu i van xD Jednostavno to jako smeta, a nezz od kud da krenem s traženjem uzroka. Neki vele da im zobene smetaju. Ja sam recimo povećao količinu mlijeka zbog jeftinjih P, mozda i od toga? Nikad nisam imao problema s laktozom. Pls ljudi za pomoc, moram nastavit

  • #2
    Re: Nadutost - HELP!!!

    Originally posted by arny45 View Post
    Zna itko razlog zbog kojeg imam nadutost od popodneva pa sve do navečer. Drži me već par dana, a ne znam uzrok.
    Stalno mi u crijevima kao putuju neki plinovi ali mi trbuh sam po sebi nije povećan kao inače kod nadutosti. I plinovi stalno naravno idu i van xD Jednostavno to jako smeta, a nezz od kud da krenem s traženjem uzroka. Neki vele da im zobene smetaju. Ja sam recimo povećao količinu mlijeka zbog jeftinjih P, mozda i od toga? Nikad nisam imao problema s laktozom. Pls ljudi za pomoc, moram nastavit
    Sjeti se sto si jeo unazad par dana.

    Btw, mlijeko i ostali mlijecni proizvodi uzrokuju nadutost u dobrom dijelu slucajeva, skupa sa namirnicama sta sadrzavaju gluten, dok ima ljudi kojima smeta i przena hrana, vece kolicine zitarica, secera, cak i mesa...

    Zvakace gume takodjer strasno dobro poticu nadutost, mozda bi ih moga izbacit/smanjit ako ih zvaces puno.


    Sent from my Petit Beurre
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Nadutost - HELP!!!

      al velim nikad mi prije nije ništa smetalo i sad najednom preko noći. kak da nabijem masu ak mi smetaju žitarice i meso? nadam se da nije to uzrok, sutra za početak izbacujem mlijeko po cemo vidjet.

      przeno nisam jeo, ni slatko, niti sam žvakao puno tak da je valjda mlijeko.

      Comment


      • #4
        Nadutost - HELP!!!

        Da, probaj sa mlijekom, meni uvijek upali kad god sam nadut, a nemam problema sa laktozom


        Sent from my Petit Beurre
        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

        Comment


        • #5
          Re: Nadutost - HELP!!!

          Originally posted by Aquila_hr View Post
          Da, probaj sa mlijekom, meni uvijek upali kad god sam nadut, a nemam problema sa laktozom


          Sent from my Petit Beurre

          još jedna stvar na brzinu, mlijeko sam pola litre popio ujutro malo prije 8:00 a nadutost i svi problemi su počeli tek oko 15:00, a prije toga sam jeo rižu i ribu. moguce da je ipak od mlijeka iako je prošlo toliko vremena?

          Comment


          • #6
            Re: Nadutost - HELP!!!

            Ovisi. Zna se i meni dogoditi da rucam tjesteninu ili rizu, i pojedem tonu toga pa me uhvati nadutost tamo popodne, al me ne drzi dugo. Obicno prestane kad se ispr*im i znas vec.
            Tako da pretpostavljam da moze doci i zbog ogromnog unosa uhidrata.


            Sent from my Petit Beurre
            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

            Comment

            Working...
            X