Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

    Evo ja imam jedno mozda ne tako tipicno pitanje.

    Dakle visok sam 186 cm 83,5 kg. Prije malo vise od mjesec dana krenuo sam na definiciju sa 88 kg. Potrebno mi je bilo spustiti se na 10% bfa. Medutim od kako sam poceo paziti na prehranu zapoceli su moji problemi. Konstantno imam problema ili sa prehladama. Grcevima u trbuhu. Probavnim smetnjama. Nadutosti. I evo danas me satrala neka temperatura 38,6.

    Dnevno pojedem
    80 grama zobenih
    3 mjerice wheya
    Bananu
    Multivitamin complex od weidera
    450 grama piletine
    120 grama rize
    Salicu mahuna
    Zdjelu zelene salate
    300 grama posnog sira
    50 grama badema
    I dvije tablete Omege 3 iz dma

    Eto volio bih znati uzrok svojih problema.
    Treniram 6 puta tjedno od toga je 4xteretana i 2xboks

  • #2
    Re: Bolest

    E jbg, po ovome što jedeš bi trebao živjeti 100 godina. Koliko dugo te ti problemi prate? Zbilja ne mogu to ništa povezati s prehranom koja je i količinski dobra i iz raznolikih izvora. Ne znam... možda ekstremno ne toleriraš zobene npr. pa ti one rade probleme.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Bolest

      Pa neznam nekih tjedan dana je bilo ok. I onda je krenulo. A ovo vezano uz probavu je pocelo prije neka tri dana. Dal je moguce posto prehrana nije raznolika? Stvarno bi volio nastaviti sa prehranom ali cinjenica je da sam se bolje osjecao kad sam jeo sve one gluposti i na treningu i van njega nego sada. Jedino je napredak bolji na ovoj prehrani zato bi volio nastaviti. Zobene vec dugo jedem tako da sumnjam da je od njih.

      Comment


      • #4
        Re: Bolest

        Pa prehrana baš je raznolika. Imaš i voće i povrće, nekoliko izvora proteina i nekoliko izvora UH, uz to vitamine i omegu dodatno. Ne vidim nikako da prehrana može biti uzrok. Ja u 90% slučajeva ne jedem ovak dobro.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #5
          Re: Bolest

          Ma mislio sam posto je svaki dan isto pa zato.

          Mozda je problem u tome sto ujutro sve napravim pa mi je hrana po cijele dane u torbi? Kako to rjesavate kod toplijeg vremena?

          Comment


          • #6
            Re: Bolest

            Originally posted by v1994 View Post
            Ma mislio sam posto je svaki dan isto pa zato.

            Mozda je problem u tome sto ujutro sve napravim pa mi je hrana po cijele dane u torbi? Kako to rjesavate kod toplijeg vremena?
            ja isto radin sve ujutro i nosin po torbi.. neke stvari pojedem tek u 8 na večer i evo već 5 tjedana tako, nikakvih problema.. nevirujen da ti je do toga
            when you want to succeed as bad as you wanna breathe than you will be successful

            Comment


            • #7
              Re: Bolest

              da nisi malo pretreniran, mozda ti odmora fali ?! Izbaci ono sto napuhuje (mahune, mozda mlijeko ako koristis). A mozda si neku virozu pokupio pa uz sve treninge nikako da prodje, uzet par dana odmora od svega i dati vremena tijelu da se oporavi. Jel ovo sto si ti naveo u prehrani radi 99 % ljudi koji prate program ( ukljucujuci i mene) i ja se u zivotu nisam bolje i zdravije osjecao

              Comment


              • #8
                Re: Bolest

                Moguce da odmora fali jer radim dosta tezak i fizicki posao uz treninge. Mlijeko ne koristim jedem iskljucivo ovo sta sam naveo. Odmorit cu malo pa cemo vidjet ako cu opet problema imat nista od toga..

                Comment


                • #9
                  Re: Bolest

                  Originally posted by v1994 View Post
                  Moguce da odmora fali jer radim dosta tezak i fizicki posao uz treninge. .
                  6 treninga tjedno i teski fizicki posao...mislim da si nasao odgovor na svoje probleme. Malo odmori pa vidi jel ima pomaka (probaj ishranu drzati sredjenom )

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                    Cisto jedan savjet. Prehrana ti je super ali kljuc je u tome da usporedis sta si promjenio u odnosu na prehranu prije. Tj koje nove stvari si ubacio. Npr moze bit od multivitamina problemi sa probavom i mogu ti narusit balans organizma ako neceg imas previse. Moze bit da ti neka namirnica smeta, tipa zobene, mahune ili nesto slicno. Ili mozda od omega 3, ja sa njima znam imat cudnih reakcija da je to za nepovjerovat lol tak da ih ne koristim opce vise. Tako da napisi kako si se hranio prije i sta si promjenio pa cemo ti vjerojatno nac uzrok problema. Nevjerujem da su grcevi u trbuhu, nadutost i probavne smetnje od previse treninga, a prepostavljam da si toliko trenirao i prije tako da mozda nije to, makar poslusaj savjet od bronka i odmori malo dok se to ne smiri i dok ne pronades uzrok, a za pocetak napisi ovo sto sam ti rekao pa cemo ti pomoc vjerojatno.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                      zato sam mu i rekao da nastavi sa prehranom kad odmara, jel ako promjeni i prehranu a bude mu bolje onda je opet na nuli jel nezna od cega mu se stanje popravilo. Mjenjas jednu stvar ne po dvije. i tako trazis uzrok

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                        Ma sam nek on napise sta je promjenio u odnosu na prije u prehrani i dodacima i brzo cemo otkrit uzrok ako se o tome radi garantiram

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                          A iskreno promjenio sam sve. Jedino sto sam uvijek imao je posni i bademe za veceru, whey sam uvijek pio ali jednu mjericu na dan. Zobene sam jeo tu i tamo za dorucak sad ih jedem stalno. Salatu sam uvijek jeo uz obroke. Povecao sam broj obroka prije sam imao 4. Tako da kad pogledas sve je promjenjeno.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                            Jesi dodao multivitamin i omegu 3 sada?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zdravstveni problemi prilikom promjene prehrane

                              Originally posted by Homemade View Post
                              Jesi dodao multivitamin i omegu 3 sada?
                              Samo omegu 3

                              Comment

                              Working...
                              X