Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hijatalna hernija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hijatalna hernija

    Gastroskopijom mi je ustanovljena hijatalna hernija (želučana kila- komad želudca otišao preko ošita, u prsni koš) i doktor zabranio sve teže aktivnosti do daljnjeg, a to je minimalno za nekih 2-3 mjeseca kad mi je kontrola da vide jel išta bolje (zadnja dva mjeseca konstantno bolestan, pregledom mi je 7-8 težih dijagnoza pronađeno, želudac mi je totalno u q).
    I sad, ja kao stopostotni drogeraš što se teretane tiče, to mi je teško palo i na kraju sam odlučio prekinuti sa njom barem ova dva tri mjeseca kada će vidjeti hoće li operacija biti nužna. Zamjenu sam našao u gotovo svim i svačim što nije teretana, čisto da ostanem aktivan, jer ne znam drugačije, pa me zanima, što se sve može učiniti da se mišićni gubitak smanji, tj da što više spasim ovo što sam uspio napraviti dosad? Netko sa iskustvom u ovome, njegov savjet će mi pogotovo posluzit, kao i ostali koji znaju...

    Hvala
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

  • #2
    Re: Hijatalna hernija

    a cuj ako ti nisu zabranili sexaj se cesce. Sto ludje poze to bolje ne zaboravi P+UH prije i poslije

    Comment


    • #3
      Re: Hijatalna hernija

      Nesto misica ce sigurno otic al ne vjerujem velik dio jer nije neki velik vremenski period. (Hvala Bogu na muscle memory-u )
      A sad jedino sto mi dolazi na pamet je to da kalorije drzis sto blize odrzavanju, malo veci unos proteina i to je to
      I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

      Comment


      • #4
        Re: Hijatalna hernija

        Ma opusti se, samo nemoj u neke bolesne suficite ili deficite...
        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

        Instagram: @shredded_dario

        Comment


        • #5
          Re: Hijatalna hernija

          Originally posted by Bronko View Post
          a cuj ako ti nisu zabranili sexaj se cesce. Sto ludje poze to bolje ne zaboravi P+UH prije i poslije
          To sam ubacio kao cardio

          Stavljen sam i na strogu prehranu, jucer su mi cak nalazi pokazali blaži oblik celijakije, znaci pripaziti na gluten, meso samo prokuhano, povrce voce isto, slatko slano out.... Zapravo što su mi napravili je stavili me na pravu BB aprooved prehranu (i dosad je bia, al tad sam imao i izbora sagriješiti malo, sad ne (sto je super)), a zabranili mi treninge u teretani...

          također ikakvi suplementi tipa whey su out, vitamini i ostatak su dobrodosli. Prehranu sam namjestio oko odrzavanja, pojacan unos P ka šta ste već i rekli, i sad je pitanje kolko štete za mišić mogu intervalni treninzi napraviti tipa šprintevi, pa zatim biciklizam i trčanje na skoro svakodnevnoj bazi i ostatak cardia?
          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

          Comment


          • #6
            Re: Hijatalna hernija

            Originally posted by Aquila_hr View Post
            i sad je pitanje kolko štete za mišić mogu intervalni treninzi napraviti tipa šprintevi, pa zatim biciklizam i trčanje na skoro svakodnevnoj bazi i ostatak cardia?
            Hm, citao sam nedavno jedno istrazivanje o tome pa cu pokusat ponovo pronac pa cu ti tu stavit...
            Samo se pobrini da nisi u deficitu znaci one kalorije sto potrosis sa kardiom obavezno i nadoknadi tako ces barem u nekoj mjeri sprijeciti opadanje misicne mase
            I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

            Comment


            • #7
              Re: Hijatalna hernija

              Ne trebas se brinut ako i izgubis nesto to vratis za par tjedana
              https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
              https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

              Instagram: @shredded_dario

              Comment


              • #8
                Re: Hijatalna hernija

                batice, sa tolikim dijagnozama, poslednje o čemu trebaš brinuti je gubljenje mišićne mase....
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Hijatalna hernija

                  Hvala na odgovorima, nikako nisam radio tolko dugu stanku bez gyma uopce, pa sam se bojao narko izgleda
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment

                  Working...
                  X