Announcement

Collapse
No announcement yet.

bol u koljenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bol u koljenu

    Znači radIM trening u srijedu lagane čučnjeve i počne mi preskakati nešto u lijevom koljenu..

    prestanem s treningom i navečer lagano čučnem i dalje brutalno nešto preskače ali ništa ne boli baš ništa

    Dali je imao itko sličan problem????

    dali je nešto iskočilo???

    zasto me nista ne boli to me najviše zbunjuje

    trenutno me jako strah cucnuti jer imam filing da ce mi sve popucati u koljenu :SSS

  • #2
    Re: bol u koljenu

    Cudno mi je sto je samo jedno koljeno. Da su oba rekla bi da je trkacko koljeno (PFPS) i da odmoris tjedan dana i stavljas hladne obloge.
    Probaj i ovako to napraviti,a ako ne prode odi pregledati ligamente.
    Ili mozda preveliki oslonac radis na jednu nogu ?
    Last edited by Queen; 06-11-14, 18:00.

    Comment


    • #3
      Re: bol u koljenu

      pozz....da pitam da li netko koristi bandaze ili steznik za koljena prilikom cucnja pa ako ima koji savijet sto bi bilo bolje.....prilikom prednjeg cucnja i cucnja sa sipkom iznad glave pojavila mi se je bol u desnom koljenu pa sam mislio da bi mozda dobro da malo stabiliziram koljeno( makar mi e malo cudno jer nisam radio sa velikim kilazama)....pa ako netko ima iskustva sa doticnim pomagalima da mi da koji savijet...hvala
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • #4
        Re: bol u koljenu

        Hm, mislin da bandaze/steznici nisu rjesenje za problem, pogotovo jer su male tezine bile u pitanju. Kratkorocno, ako te bas boli kolino i samo sa pomagalima mozes bezbolno cucnit, koristi ih dok ne otklonis uzrok problema. Znan da to nije lipo cut, al ocito nesto krivo radis.

        Ja san nedavno ima problema sa desnim kolinom, u logu san pisa o tome. Pri velikim tezinama san na cucnju vise gura desnom nogom i iducih dan dva san osjeca blagu nelagodu, nista strasno al ipak. Problem je bia u tome sta san nesvjesno vise desnom rukom gura sipku u ledja i tako pribaciva vise tezine na desnu stranu i tako forsira desnu nogu. Kad san prominia polozaj live sake na sipki i jace vuka, problem je nesta. Pisen ovo cisto da vidis kako svaka sitnica moze imat utjecaja, liva saka mi je skoro s****** desno kolino.

        Ne znan di je tvoj problem, mozda se se snimis dok radis pa da forumasi pokusaju to analizirat i nac problem pa da ga eliminiramo i da mozes bezbolno cucnit raw raw

        Comment


        • #5
          Re: bol u koljenu

          Originally posted by Maximus1950 View Post
          Hm, mislin da bandaze/steznici nisu rjesenje za problem, pogotovo jer su male tezine bile u pitanju. Kratkorocno, ako te bas boli kolino i samo sa pomagalima mozes bezbolno cucnit, koristi ih dok ne otklonis uzrok problema. Znan da to nije lipo cut, al ocito nesto krivo radis.

          Ja san nedavno ima problema sa desnim kolinom, u logu san pisa o tome. Pri velikim tezinama san na cucnju vise gura desnom nogom i iducih dan dva san osjeca blagu nelagodu, nista strasno al ipak. Problem je bia u tome sta san nesvjesno vise desnom rukom gura sipku u ledja i tako pribaciva vise tezine na desnu stranu i tako forsira desnu nogu. Kad san prominia polozaj live sake na sipki i jace vuka, problem je nesta. Pisen ovo cisto da vidis kako svaka sitnica moze imat utjecaja, liva saka mi je skoro s****** desno kolino.

          Ne znan di je tvoj problem, mozda se se snimis dok radis pa da forumasi pokusaju to analizirat i nac problem pa da ga eliminiramo i da mozes bezbolno cucnit raw raw
          hmm...da....gle nisam ziher ali najvise me je pogelo bolit kod prednjeg cucnja...ne radim ga bas cesto pa moze biti da je problem u izvodenju....kada probavam na "suho" ici u cucanj sa sipkom kakti na ledima sve je ok,ali kada probam prednji onda osjecam nelagodu u koljenu i laganu bol.....mozda je kut pod kojim se koljeno savija drugacije nego nego kod standardnog cucnja....ne znam.... budem vidio i probao se snimit ako ne uspijem problem rijesit sa trenerom....radio sam inace sa 60kg sa gurtnama i sa prekrizenim rukama...jos trazim kako mi najbolje pase jer jer ne mogu toliko savinut zglobove sake da radim standardni porednji cucanj.....
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: bol u koljenu

            @dominik11 - uz sve što je i maximus rekao, svakako da ima uvijek puno sitnica koje djeluju na položaj tijela i tako prenose probleme na zglobove i sl. Jesi se možda pitao dal su ti kvadricepsi prekruti, listovi prekruti, pokušao otići na kvalitetnu masažu i vidjeti radi li se samo o jačem tonusu mišića. Kako možemo znati da ti prilikom izvedbe jedno od koljena ne ode malo više prema naprijed ili u stranu. Jesu li ti kukovi u pravilnom položaju, radi li se o anterior pelvic tiltu ili posterior pelvic tiltu. Nevjerovatno je koliko sranja nakupis sto vise treniras i moras onda dati fokus sto vise svome tijelu.

            Dakle, testiraj se malo od osnova, provjeri krutost mišića, provjeri sve disbalanse misica, testiraj fleksibilnost i mobilnost. Pokušaj foam rollati oko bolnih podrucja...
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: bol u koljenu

              Originally posted by hardstyle91 View Post
              @dominik11 - uz sve što je i maximus rekao, svakako da ima uvijek puno sitnica koje djeluju na položaj tijela i tako prenose probleme na zglobove i sl. Jesi se možda pitao dal su ti kvadricepsi prekruti, listovi prekruti, pokušao otići na kvalitetnu masažu i vidjeti radi li se samo o jačem tonusu mišića. Kako možemo znati da ti prilikom izvedbe jedno od koljena ne ode malo više prema naprijed ili u stranu. Jesu li ti kukovi u pravilnom položaju, radi li se o anterior pelvic tiltu ili posterior pelvic tiltu. Nevjerovatno je koliko sranja nakupis sto vise treniras i moras onda dati fokus sto vise svome tijelu.

              Dakle, testiraj se malo od osnova, provjeri krutost mišića, provjeri sve disbalanse misica, testiraj fleksibilnost i mobilnost. Pokušaj foam rollati oko bolnih podrucja...
              da znam da ima hrpa sitnica....pa sto se krutosti misica tice mislim da je ok....dakle mislim ......posto sam prije prednjeg cucanja radio cucanj sa sipkom iznad glave tako da mislim da su mi bili dobro zagrijani i zapravo nikad nisam imao problema sa koljenima.....donekle zapravo....cesto mi onako kvrckaju,ali nikad sa bolovima....da razmisljao sam i o rolleru da malo izmasiram nogu i leda,a i o masazi.....hm sto se kukova tice mislim da je ok,ali opet "mislim" ....idem kod oba u duboki cucanj i ne osjecam nigdje nelagodu i bolu samo u desno koljenu ispod i desno od patele
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • #8
                Re: bol u koljenu

                Svakako si probaj pronaći kut koljena koji ti odgovara, a da nije kasnije ili tijekom izvođenja bolan, recimo meni ne paše da guram koljena max. van prilikom cucnja, samo osjetim kako mi probleme stvara dok nekakav blagi zaokret koljena prema van odradi svoj posao. Dakle, sasvim dovoljno zarotiras koljena prema van da možeš čučnuti u "rupu" između nogu, da ne bude 1/3 SQ kao što možeš vidjeti na Gym Srbendi
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #9
                  Re: bol u koljenu

                  Originally posted by hardstyle91 View Post
                  Svakako si probaj pronaći kut koljena koji ti odgovara, a da nije kasnije ili tijekom izvođenja bolan, recimo meni ne paše da guram koljena max. van prilikom cucnja, samo osjetim kako mi probleme stvara dok nekakav blagi zaokret koljena prema van odradi svoj posao. Dakle, sasvim dovoljno zarotiras koljena prema van da možeš čučnuti u "rupu" između nogu, da ne bude 1/3 SQ kao što možeš vidjeti na Gym Srbendi
                  aha mislis da manje sirin koljena prema van samo tek toliko da mogu cucnut...hm...budem probao....a ovoga kakav gym srbendi????
                  This is your life and it’s ending one minute at a time

                  Comment


                  • #10
                    Re: bol u koljenu

                    I dalje je princip da su koljena prema van, samo ne toliko prema van da ti treba osobna za preko granice
                    https://www.facebook.com/pages/Dnevn...728373?fref=ts . žalosno je da ne znaš za ovako kvalitetan izvor znanja
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #11
                      Re: bol u koljenu

                      Originally posted by hardstyle91 View Post
                      I dalje je princip da su koljena prema van, samo ne toliko prema van da ti treba osobna za preko granice
                      https://www.facebook.com/pages/Dnevn...728373?fref=ts . žalosno je da ne znaš za ovako kvalitetan izvor znanja
                      da,da sada sam shvatio koliko sam propustio u zivotu
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: bol u koljenu

                        Prije mjesec i pol mi je počelo škljocati u desnom koljenu, ali budući da me nije ništa boljelo nastavio sam s treninzima. Nakon dva tjedna me počelo boljeti ispod patele i nije prestalo još ni sad. Odmaram već dva tjedna, ali nije mi bolje, zapravo reći ćete da lažem, ali jučer me počelo boljeti i drugo koljeno . Ništa ne radim doma, samo učim i tipkam po cijele dane. Jel moguće da dolazi do bolova zbog ukočenosti i krutosti cijelog tijela, svih tetiva i mišića ili sam jednostavno s*ebao nešto? Šizim već, najradije bih se ostavio svega. Još ovo državno odradim i zbogom teretano na duže vrijeme.

                        Comment


                        • #13
                          Re: bol u koljenu

                          Dobre su sanse da radis nesto krivo. Mislin, moguce je i da imas neki wear n tear tip ozljede al vjerojatnije je da si ili nesto tehnicki previdia ili si pretjera sa nekim misicem koji sada izaziva taj problem.

                          Prednost imanja iste sablone treninga kroz duzi period vrimena je sta su promjene toliko rijetke da tocno znas sta je uzrokovalo problem. Pa se nadan da zapisujes sta si radia, sta si minja u zadnje vrime? Sta si primjetia da je drugacije?

                          Btw, meni skljoca desno kolino, citava kraljesnica, desno stopalo, livo rame, liva saka. I naravno, ako nastavi bolit, aj doktoru.

                          Comment


                          • #14
                            Re: bol u koljenu

                            Pratio sam što sam radio i jedina promjena je bila ta da sam stavljao sve veće težine, a kad je počelo bolit onda sam stavljao sve manje jer više nisam mogao. Meni škljocaju oba ramena, ručni zglobovi, zglobovi stopala, cijela kičma, lijevi i desni kuk te oba koljena. Jedino su mi još laktovi zdravi

                            Comment


                            • #15
                              Re: bol u koljenu

                              ufffffffffff ;sranje ;neznam ,odmori ,što duže budeš odmarao od težina i teretane ,prije ćeš se oporaviti ,dakle odmori dobrih godinu dana ili bar 6 mj i onda pažljivo treniraj ,ljudi dižu 200 kg tvoje kilaže u wl i ne boli ih ništa toliko da nemogu trenirati ,dakle savjetuj se sa stručnjakom ,negdje faljivaš .

                              Comment

                              Working...
                              X