Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u kvadricepsu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u kvadricepsu

    Preko zime planiram malo u teretanu, pa sam se danas odlucio kod kuce krenut pripremati.
    Istegnem se, zagrijem sa 2 serije cucnjeva bez opterecenja i jednom serijom sa 5kg. Nakon toga odradim jednu seriju sa 25kg i odmorim 1min, idem drugu seriju i odjednom bol u lijevom kvadricepsu kao da sam odradio 10 serija sa 100kg, ajde nekako vec odradim i tu drugu seriju. Krenem trecu i onda još jaca bol i to u obje noge i dalje nije islo.

    Jedini trening na biciklu ovaj tjedan mi je bio u srijedu i to nešta labavo od 1h zbog kiše, tako da mislim da nije umor u pitanju.

    Šta vi mislite?

  • #2
    Re: Bol u kvadricepsu

    Probaj se istezat poslije vjezbanja, a ne prije...

    Comment


    • #3
      Re: Bol u kvadricepsu

      izgleda da je zbog toga.
      Kako se vi zagrijavate prije treninga nogu?

      Comment


      • #4
        Re: Bol u kvadricepsu

        Prije treninga se razvaljam na foam rolleru, istežem sve mišiće nogu, razgibam gornji dio tijela, radim vježbe otvaranja kukova i onda krenem s manjim težinama na čučnju pa postepeno dolazim do radnih serija.

        Originally posted by Koštica View Post
        idem drugu seriju i odjednom bol u lijevom kvadricepsu kao da sam odradio 10 serija sa 100kg,
        Provjereno znaš kako je to odraditi 10 serija sa 100kg?
        Last edited by 50-kilas; 06-09-14, 11:33.

        Comment


        • #5
          Re: Bol u kvadricepsu

          ne znam kako je odraditi 10 serija sa 100kg, to sam rekao bezveze, odnosno pod tim sam mislio da sam se osjecao kao da mi je zadnja serija i da jedva stojim.

          Originally posted by 50-kilas View Post
          Prije treninga istežem sve mišiće nogu,
          Meni se ne preporucuje istezanje, ali i ti se istezes prije..

          Comment


          • #6
            Re: Bol u kvadricepsu

            Probaj logički razmišljati. Mišići su ti prije treninga kruti i pomalo stegnuti. Mišić je sam po sebi elastičan i funkcionira poput gume, što ga više možeš istegnuti odnosno što je elastičniji, to ćeš više moći dignuti i bit ćeš eksplozivniji. Znači obavezno prije treninga zagrijavanje i istezanje, a nakon treninga također se malo istegneš. Bez istezanja prije treninga riskiraš ozlijedu. Možda će ti idući trening proći bez problema, ne znam. Kakva ti je tehnika izvođenja?

            Comment


            • #8
              Re: Bol u kvadricepsu

              Upravo to ^^
              Ja naprimjer prije nego sta počnem s trenigom nogu prvo se zagrijem,malo trčanje + 2,3 serije čučanj bez opterećenja a onda kad završim trening se istegnem,i nikad nisam imao problema s bolovima.
              Your future is created
              by what you do today,
              not tomorrow.

              Comment


              • #9
                Re: Bol u kvadricepsu

                Kak hoćete, al meni su ta "istraživanja" glupost.

                Comment

                Working...
                X