Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

    Pozdrav ljudi, kao sto sam naveo o sebi treniram od 3 mjeseca medutim do doslovno 8 mjeseca je to bataljenje.Tek od navedenog mjeseca sam poceo jesti kako spada ( nista vodenje tablice i slicno ) vec riza,riba,kruh, malo voca povrca i slicno.Poceo sam trenirati do otkaza 3 mjeseca.Ostvario sam ogroman napredak radi istog ali vise sam nekoristi izvukao nego koristi.A razlog je ovaj, ozljedio sam ljevo rame koje me boli u dubini s prednje strane tocnije sumnjam na rotatore.Medutim nekad me jedva da osjetim boli nekad jako ( npr propadanje ) .Zgib sam usavrsio formu sa pogibnutim tjelom nesto kao ovaj simbol \ da mi vise prsa budu izrazena ali noge naravno ravne.Takoder sam se zabrinio za to jer slika s leda se vidi kao da mi je ljevo rame nize od desnog sto je opet poremecaj kifoza ili kako vec ide ime.Vjerujem da sam nesvjesno vise radio desnom manje ljevom i zaostala je strana,najvise primjecujem to na zgibu kad mi se ljevi lats vise istakne od desnog a kad su ruke spustene ogromna je razlika da je lats desni veci od ljevog ( apsurd ).nikad nisam prelomio i slicno rame a niti sam isao kod doktora u vezi ramena jer sam po bolnicama vec postao turist i nemam volje vise ici.Imam osjecaj da mi je srednji dio leda desne strane jaci , posebno onaj dio kod vrata parabola ona i da je rame nategnuto unaprijed.Medutim kao sto se kaze slika kaze vise od 1000 rjeci pa cu priloziti.Hvala

    Last edited by dejan47; 16-05-17, 21:03.
    stara skola kreka rokanje apoteka

  • #2
    Re: Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

    ec riza,riba,kruh, malo voca povrca i slicno
    Kruh, a? Da naravno, kmetovska delikatesa i stanardna bb namirnica.


    Poceo sam trenirati do otkaza 3 mjeseca.Ostvario sam ogroman napredak radi istog
    Radi istog? Valjda misliš zbog istog?? Radi označava namjeru, zbog je uzrok. Sluša li više iko na satu u školi?


    ali vise sam nekoristi
    Nekoristi? Ovo je neki neologizam.
    zvukao nego koristi.A razlog je ovaj, ozljedio sam ljevo rame koje me boli u dubini s prednje strane tocnije sumnjam na rotatore.
    Vjerojatno i je rotator ili uklještenje supraspinatusa.

    Medutim nekad me jedva da osjetim boli nekad jako ( npr propadanje )
    Onda ne radi propadanja jer su ista smrt za ramena, pogotovo ona sa slabim rotatorima.


    najvise primjecujem to na zgibu kad mi se ljevi lats
    Lats??? Ajme, biće si sljedbenik assclowna Nixe Zizua. Lats je množina na engleski, od lat, odnosno skraćeno od latissimus (dorsi). Dakle lijevi latisimus ili desni lat, ne lats.
    Imam osjecaj da mi je srednji dio leda desne strane jaci
    U tom slučaju koristi jednoručne utege na šta više vježbi i trebalo bi se s vremenom koliko toliko izjednačit.

    Comment


    • #3
      Re: Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

      A bokte, bakotin status te ocito probudia...

      Comment


      • #4
        Re: Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

        Da se nadovežem,neke sitnice si u pravu sto se tiče izražavanja.Međutim kako sam bio zanesen,morao sam što prije ispaliti iz sebe što mi je na umu.Mislim da se to netreba uzimati zdravo za gotovo .

        Da gotovo 200% sam siguran da su rotatori jer i na uskom skleku ( par centimetara dlan od dlana ) ,kad su laktovi uz tjelo striktno osjetim zatezanje u ljevom ramenu, ali i škljocanje ( preskakanje - kao kad se prstima pucketa ) .Isto tako na benchu kada ga podignem imam blagi pad i vise cijev nije u ravnini s desnom rukom, vec se važe na lijevu ruku i cjev stoji nakošenija na lijevo rame.

        Ubiti to me naravno neće sputavati od danjeg treniranja ,jer xxx ljudi ima taj problem i čini se kao banalan i očito se moram s tim pomirit.
        stara skola kreka rokanje apoteka

        Comment


        • #5
          Re: Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

          Originally posted by dejan47 View Post
          Da se nadovežem,neke sitnice si u pravu sto se tiče izražavanja.Međutim kako sam bio zanesen,morao sam što prije ispaliti iz sebe što mi je na umu.Mislim da se to netreba uzimati zdravo za gotovo .

          Da gotovo 200% sam siguran da su rotatori jer i na uskom skleku ( par centimetara dlan od dlana ) ,kad su laktovi uz tjelo striktno osjetim zatezanje u ljevom ramenu, ali i škljocanje ( preskakanje - kao kad se prstima pucketa ) .Isto tako na benchu kada ga podignem imam blagi pad i vise cijev nije u ravnini s desnom rukom, vec se važe na lijevu ruku i cjev stoji nakošenija na lijevo rame.

          Ubiti to me naravno neće sputavati od danjeg treniranja ,jer xxx ljudi ima taj problem i čini se kao banalan i očito se moram s tim pomirit.

          Odmori dok ne prođe, kad prođe, radi vježbe za rotatore.

          Comment


          • #6
            Re: Bol u ramenu kod odredenih pokreta i asimetrija istog

            Taman idem na operaciju jednu i bicu van pogona 20 dana pa će valjda proći
            stara skola kreka rokanje apoteka

            Comment

            Working...
            X