Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povratak treningu nakon slomljene ruke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povratak treningu nakon slomljene ruke

    dakle treniram u teretani vec pristojno vrijeme i prije mjesec dana sam slomio ruku. I sad nakon mjesec dana oporavak je skoro potpun. Funkcija ruke pokreti i to sve se vratilo izuzev snage. Najvise su stradali podlaktica biceps i ledja. Normalno i u ostalim skipinama sam oslabio. Zanima me koliko je potrebno za povratak na staru snagu? Dali je ko vec imao takav problem ili se netko razumije u takve ozljede i povratak treningu? Dali je lakse vratiti snagu koju sam vec prije imao od stvaranja misica onako de nuvo, iz nicega? Hvala, pozdrav

  • #2
    Re: Povratak treningu

    Originally posted by stipe2121 View Post
    I sad nakon mjesec dana oporavak je skoro potpun.
    Nije potpun. Ni priblizno. Tri mjeseca je optimalno vrijeme koje treba proci da bi se mogao bezbjedno vratiti u teretanu. Ukoliko sada krenes rizikujes povredu i to opasno. Savjetujem ti da se strpis jos neko vrijeme.

    Comment


    • #3
      Re: Povratak treningu

      Originally posted by Argentum View Post
      Nije potpun. Ni priblizno. Tri mjeseca je optimalno vrijeme koje treba proci da bi se mogao bezbjedno vratiti u teretanu. Ukoliko sada krenes rizikujes povredu i to opasno. Savjetujem ti da se strpis jos neko vrijeme.
      Taj dio cu uzet na vlastitu odgovornost. Ali ovaj ostatak ako zanemarimo oporavak od ozljede koja je vrlo mala me zanima.

      Comment


      • #4
        Re: Povratak treningu

        Povratak na staru snagu je individualno pitanje, a uveliko ce zavisiti od tvoje fizicke spremnosti. Neces biti u stanju izvuci svoj potencijal, a samim tim ce vracanje na staro biti prolongirano povredom i dodatnim rizikom sekundarne frakture. Sto se tice same snage, mozes povratiti ono sto si nekada imao zahvaljujuci misicnoj memoriji i to ne traje dugo ukoliko si odmoran i fizicki spreman za novu sesiju treninga, sto ti sada naravno nisi. Tvoj izbor.

        Comment


        • #5
          Re: Povratak treningu

          Originally posted by Argentum View Post
          Povratak na staru snagu je individualno pitanje, a uveliko ce zavisiti od tvoje fizicke spremnosti. Neces biti u stanju izvuci svoj potencijal, a samim tim ce vracanje na staro biti prolongirano povredom i dodatnim rizikom sekundarne frakture. Sto se tice same snage, mozes povratiti ono sto si nekada imao zahvaljujuci misicnoj memoriji i to ne traje dugo ukoliko si odmoran i fizicki spreman za novu sesiju treninga, sto ti sada naravno nisi. Tvoj izbor.
          Hvala na odgovoru. Inace lom je 5. metakarpalne kosti, subkapitalni dio. Dakle kost ispod malog prsta. Stvarno ne dozivljavam neke probleme od loma, vec od gubitka snage u podlaktici i šaci. A i taj mali prst stvarno ne forsiram i manje koristim.

          Comment

          Working...
          X