Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cheat curls vjezba !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cheat curls vjezba !

    Pozdrav svima, danas sam radio ruke, i ubacio sam tu vjezbu cheat curls, i sad mogu reci da je definitvno najbolja vjezba za biceps, u trecoj seriji sam se malo cimao tj. "cheatao", kad sam dosao kuci osijecao su bolove u ledjima, sad me zanima da li je to opasno za ledja, da li mogu ostetiti kicmu ?

  • #2
    Re: Cheat curls vjezba !

    Moze, itekako. Vjezba ce imati efekat ne ako dizes tesku sipku, vec ako je izvodis na pravilan nacin. Tezine jesu bitne, ali bitnije je kako se vjezba izvodi. Time under tension (TUT) je kljuc svega. Nikada ga neces postici muceci se teskim sipkama, vec adekvatnim tezinama koje si sposoban dizati odrzavajuci pravilnu formu.

    Nema trzanja tijelom i slicno. Negativni i pozitivni pokreti trebaju biti uskladjeni. Po tome ces znati da imas dobru formu.

    Comment


    • #3
      Re: Cheat curls vjezba !

      Naravno da hoce, svaki nagli pokret/trzaj moze ostetiti kicmu, i to ti nikad nece odmah doci, nego tek nakon nekog vremena zato pazi kicmu. Nema cimanja, cijelo tijelo je ukoceno, samo forsiraj ruke maksimalno, ako ne mozes uraditi vise sa XX tezinom jednostavno smanji tezinu tek toliko da opet mozes uraditi XX ponavljanja. po meni je to bolje nego raditi "cheat". Cheers
      Don't Stop Tryin'



      Comment

      Working...
      X