Announcement

Collapse
No announcement yet.

Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

    Evo opet u punom jeku tjelovjezbe i defke mi se ponovila prokleta ozljeda vratnog misica. Znaci usred sam 3 radne serije Military pressa s bučicama od 30 kg. Radim otprilike 3 x 10. I na trecoj seriji ( nakon zagrijavanja rotatora i ramena, blagog istezanja i pripreme) negdje na cetvrtom ponavljanju me strecne u trapezu.

    Odma sam prekinuo trening, poceo se razgibavati, istezati, koristit foam roller ( koji regularno koristim krajem svakog treninga za ledja i vrata iskljucivo zbog ovih ozljeda ).

    Velika vjerojatnost jest da mi je od napora tenzija se prebacila na vratni misic i vrhunski me razvalilo.

    7 dana nakon, mazem kremama, lagano razgibavam vrat, ali bol u mišiću je i dalje tu. Mogu micati vratom ekstra,ali tenzija i bol su ostali.

    Znam koje vjezbe za istezati i rehabilitirati taj mišić su potrebne i to radim , ali me zanima ima li itko iskustva s ovim?

    Da li da se obratim fizioterapeutima ili kiropraktičaru ili nekom specijalistu ?

    Ima li netko tko je prebolio ove ozljede ( koje se ponavljaju ) i možda neki konstruktivan savjet ?

    Upucat ću se. Nisam trenirao 7 dana i iman osjećaj ko da mi je uzelo heroin iz žile da se tako izrazim.
    What do you do in between sets to pass the time ?

    LURK AND STARE

    I'd rather wear out than rust out!

  • #2
    Re: Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

    Odmori jos malo i onda radi na mobilnosti u tom pokretu..
    Npr 100 pomavljanja potpuna depresija pa potpuna elevacija skapule. Onda 100 ponavljanja potpune retrakcije pa potpune protrakcije skapule(s time da skapula neide u elevaciju).tako pet serija tri put dnevno svaki dan.

    Onda se vrati na trening i progresivno pomalo od nule krenut da se stvori tolernacija na bol...

    Ja nebi istezo nista...

    Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

      Na kraju najvise boli nemogucnost treniranja. Hvala. Radim skapularne shrugove i retrakciju i protrakciju i primjetia san pomak u mobilnosti u 5-6 dana. Updejtat cu svaki tjedan cisto informativno za ostale ljude.
      What do you do in between sets to pass the time ?

      LURK AND STARE

      I'd rather wear out than rust out!

      Comment


      • #4
        Re: Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

        15.7 Upravo sam odradio fizioterapiju u bolnici po 5 put. Radilo mi je terapiju ultrazvukom dosad 3 puta, spajalo me 4-5 puta na bipolarne interferentne struje te dijadinamske. Do prije nekih 5 dana nakon 3. terapije me i dalje zatezala bol u vratu prilikom okretanja glave u desno. Danas mogu reći da je na 5% ta bol.Tek kad ekstremno zakrenem glavu osjetim blago blago zatezanje. 7 dana nakon ozljede samo se vratio u teretanu i izbjegavao sve vjezbe ciji pokreti zahtjevaju ruke iznad glave ( lat, potiske itd) . Ramena sam radio s minimalnim tezinama i iskljucivo bucicama te radio prethodno spomenute rehabilitacijske vjezbe. Super oporavak.

        P.S. Odsada OBAVEZNO pazim da ne dolazi do velikih tenzija vratnog misica prilikom potisaka i prebacivanja napora s deltoida na zadnji deltoid i levator. Manje tezine, malo veca ponavljanja i nakon par mjeseci cu opet se bacit u mala ponavljanja.
        What do you do in between sets to pass the time ?

        LURK AND STARE

        I'd rather wear out than rust out!

        Comment


        • #5
          Re: Levator scapuale / rhomboid minor ozljeda

          Sta god radis samo radi progresivno..
          Za koj dan radi onaj puni pokret di te boli dok ne prestane..

          Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment

          Working...
          X