Announcement

Collapse
No announcement yet.

Istegnut stomacni misic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Istegnut stomacni misic

    Trazio sam al nikako da nadjem slican problem pa da postavim sve detaljno,ako neko ima vremena da procita i da odgovori bio bih zahvalan...

    Odma na pocetku da kazem imam 184cm,75kg i idem u teretanu vec 7 mjeseci(samo sam jednom radio stomak..znm velika greska)

    Prvo da kazem nesto vezano za prvi trening stomaka,prije 2 mjeseca sam ga radio na kraju treninga odradio sam 10-15 ponavljanja znaci ono dignem lopatice malo iznad strucanje,noge savijenje i kad sam ustao stisnuo sam misice i osjetio bol ko ubod nozem i grc u ljevom dijelu stomaka pored pupka i odjednom se prmjestio ispod rebra ljeva strana,znaci osjetio sam ko neko kretanje i to je prestalo,nista mi nije bilo.. ne znam da li je to povezano

    Prije 20 dana sam radio veslanje u pretklonu sa vecom kilazom nazalost ni sam ne znam zasto i olabavio sam stomak opet velika greska i osjetio zatezanje ispod ljevog rebra gdje je misic stomaka,al ja konj i odaradio sam cijeli trening ledja...
    Nakon toga 2-3 dana osjetio sam bol ljevo od pupka i otisao kod doktora dao mi je da uradim nalaze mokrace,krvi i ultrazvuk stomaka..sve je bilo u redu,medjtutim poceo sam osjecat bol ispod ljevog rebra u tom misicu i opet otiso kod doktora,poslao me je kod hirurga i on je rekao da je to istegnut misic i da mazem konjskom mascu..nakon 5 dana bol je bila ista samo sto me sad bolilo i kad hodam,nisam mogao preci 10m a da me cijela ljeva strana stomaka ne boli rectus abdominis ..bol kod saginjanja,oblacenje carape i sl... otiso sam i kod doktora za zeludac da vidim da nije to i on je rekao isto da je istegnuce misica zeludac je u redu,nije bruh...Sada mi je bolje receno mi je da odmaram jos 10-15 dana..

    Sad me zanima kad mi to prodje znam nastavicu sa treningom samo manje tezine u pocetku,ali da li da koristim pojas ili neki steznik sa stomak? i takodje da li mogu raditi sve vjezbe za stomak ili ima nekih koje ne smijem? I sad sam se opametio pa cu svaki trening radit zagrijavanje na traci ili nesto slicno 10-15 minuta.. Hvala unaprijed ako neko dogovori jer je dugacko Cheesy

    I dodatno kad da radim stomak prije trening ili poslje?

    evo slike gdje boli

    http://i.imgur.com/vO7BhQS.png

  • #2
    Re: Istegnut stomacni misic

    neko komentar?

    Comment


    • #3
      Re: Istegnut stomacni misic

      Odmor paa lagano.krrenut prrogresija pokreti koji ne.bole....
      Trbusni. Plankovi.

      Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment

      Working...
      X