Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rame

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rame

    Boli me rame danima, boli pa prestane pa sve tako. Bio sam kod fiziotrrapeuta, rekao je da sam prikljestio nerv, da pisem za smirenje kad boli i da ce proci.
    Sta vi mislite kako da to sto prije zacjelim?

  • #2
    Re: Rame

    Radi na mobilitiju ramena..bezbroj ponavljanja

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Rame

      Znaci kad prodje bol da radim 20+ ponavljanja?

      Comment


      • #4
        Re: Rame

        Nemoj radit potiske iza glave jel se tu puno ljudi ozljedjuje

        Comment


        • #5
          Re: Rame

          Originally posted by jovica View Post
          Nemoj radit potiske iza glave jel se tu puno ljudi ozljedjuje
          Slobodno radi potiske iza glave, ali pravilno. Ozljeda nastaje kao rezultat nepravilnog izvodjenja vjezbe. Nije iskljucivo da vjezba moze biti rizicna, ali prvo treba pokusati raditi pravilno i vidjeti da li ti odgovara.

          Uostalom, potisak iza glave je fenomenalna i vrlo korisna vjezba. Ne moras se tovariti, samo je bitno da imas pravilan pokret. Pri spustanju fino sastavi lopatice i spustaj dublje iza vrata, odmjereno i lagano bez trzanja.

          Inace, postoji vrlo bitna stvar kada je trening ramena u pitanju koju ogromna vecina preskace i negira. Zagrijavanje. Obavezan si kvalitetno zagrijati rotatore prije treninga. Dakle, ne istezanje nego zagrijavanje rotatora. Prvo naizmjenicne rotacije naprijed i nazad, zatim sa obje ruke. Nakon toga uzmi dva laksa tega, recimo od po 2,5kg i uradi 20 frontalnih dizanja, 20 lateralnih, 20 potisaka i 20 frontalnih dizanja iz savijenih laktova. Sve to uradi jedno za drugim bez pauze i spreman si za trening. Ovo sam naucio od ljudi koji se ozbiljnije bave ovim sportom i zaista je ucinkovito.

          Comment


          • #6
            Re: Rame

            Jesam se zagrijavao ali jako malo, nisam to radio prije

            Comment


            • #7
              Isto se prije par godina desilo meni, bol trajala par mjeseci, smanjio sam kilaže kod vježbi za ramena, poduplao zagrijavanje ramena i nakon nekog vremena bol u potpunosti prestala, te se nije vratila kako god sam povećavao težine.

              Comment

              Working...
              X