Announcement

Collapse
No announcement yet.

Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

    Pozdrav svima.

    Ja imam jedan specifičan problem. Naime, od kad znam za sebe ruke mi drhte, a posebno kad radim vežbe. Jedno vreme sam pio rivotril (po preporuci lekara), ali nije naročito pomagao. Radio sam MRI glave i sve je u redu, a privatni neurolog mi je rekao da ja nemam neurološki problem. Retko pijem alkoholna pića, ali kada pijem, drhtanje nestaje. Neurolog mi je preporučio da umesto lekova pijem čašu vina na dan, a u prilog tome je rekao da Francuzi imaju najmanji postotak osoba sa tim problemom jer piju vino, ali još nisam počeo da praktikujem to.

    Prošle nedelje sam krenuo u teretanu i zaista je primetno drhtanje bez obzira na vrstu vežbe koju radim.

    I kada sam pre par godina išao u teretanu, isti problem sam imao i drhtanje se nije smanjilo vremenom, kako bi mišići jačali. Znači, nije problem ni to toga.

    Mene interesuje da li se neko od vas susretao sa nekim ko ima ovakav problem? I da li bi vino, ako bih počeo da pijem, imalo neki uticaj na trening?

    Hvala

  • #2
    Re: Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

    Da nije u pitanju kraljeznica, dali se osjecas ukoceno? Moze bit problem u elektrolitima npr. nedostatak magnezija i kalija, preopostavljam da ne MS posto je MRi glave uredan

    Comment


    • #3
      Re: Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

      Necee ti casa vina utjecat na trening...
      Ali ja bi radjee da se ruke tresu nego vino pio svaki dan..bjezi daj..
      Meni su se nekad isto jako tresle , sada puno puno manje...tresle su se do te mjere da salicu kave nisam mogao spustit na sstole...
      Neznamm probaj ojacat u dl koliko god mozes i meditiraj..

      Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

        Nije do kraljeznice, tj malo je kriva, ali nikad nisam osećao ukočenost niti ništa slično.

        Okej, onda ćemo bez vina Vidiš, mogao bih probati sa meditacijom, ko zna.

        Imam još jedno pitanje. S obzirom da mi drhte ruke prilikom izvođenja vežbi, da li to utiče na pravilnost izvedbe vežbi i rast mišića? Kada su u pitanju sprave, onda mislim da je okej, jer su one fiksirane, ali npr. kad radim bendž ili sa bučicama malo se ruke talasaju

        Comment


        • #5
          Re: Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

          I ja imam slicnih problema pa se ispostavilo da je kraljeznica u pitanju. Imam plicu protuziju u torakalnom djelu kraljeznice mada nemam nikakvih bolova, uz to imam lagana skoliozu koja je jedan od uzroka protuzije. Tako da budi oprezan

          Comment


          • #6
            Re: Drhtanje tokom vežbanja - potrebna pomoć

            Originally posted by madmax22 View Post
            Tako da budi oprezan
            ko zna, moguce... u kom smislu da bude oprezan?

            Comment

            Working...
            X