Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

    Znaci jucer sam isao u teretanu, razgibao se i zagrijao, i cim sa poceo vuci na lat pulldown masini me udarila toliko jaka glavobolja da sam skoro pao u nesvijest i nisam mogao nist radit, samo bi se bol pojacavala, pa sam morao ic kuci. Glavobolja nije prestala od jucer i ne vjerujem da cu danas moci ici u teretanu -.- Htio sam ic doktoru ali ne radi danas..

    Znate mozda od cega to?

    (Sorry sto to pisem tu jer nemogu postat u kategoriji bol i ozljede)

  • #2
    Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

    jesi li povracao mozda
    gdje je ris kad ga trebas
    nas online doktor
    nek jos nabavi paypal da mu online mozemo uplacivati na racun
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

      nisam povracao :/ ni jucer nisam isao u teretanu, pa cu sutra do doktora prije skole

      Comment


      • #4
        Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

        Originally posted by Mario1707 View Post
        jesi li povracao mozda
        gdje je ris kad ga trebas
        nas online doktor
        nek jos nabavi paypal da mu online mozemo uplacivati na racun
        jos kad bi mogao obavit neurološki pregled preko kompa, pa gdje bi mi kraj bio hehe

        glavobolja u teretani najčešće nastaje zbog pada tlaka.. ali ako duže traje vjerovatnije je da se radi o preforsiranim mišićima vrata, pa nastaje tenzijska glavobolja... kod starijih bi moglo biti i vaskularne prirode, no ako se nađe nešto neuobičajeno u neruološkom statusu zahtjevalo bi još obrade... ako se radi samo o tenzijskoj onda bi problem bio riješen tabletama protiv bolova, opuštanjem vratnih mišića, masaža i odmaranje od vježbi koje aktiviraju muskulaturu vrata...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

          kao sada potvrdio sam da mi glavobolja dolazi samo na lat machine-u, i na ne bas pretjeranim tezinama, a za ostalo samo ako idem na totalno preforsiranje( makar nisam imao problema s tim u proslosti)

          I danas sam prvi put radio deadlift, pa me pocelo bolit na lijevoj strani zdjelice pa sam trebao smanjit jer sam imao strah da ne dobijeh bruh iliti kilu sta god to bilo... moram sto prije do doktora -.-

          Comment


          • #6
            Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

            Originally posted by Riflo View Post
            kao sada potvrdio sam da mi glavobolja dolazi samo na lat machine-u, i na ne bas pretjeranim tezinama, a za ostalo samo ako idem na totalno preforsiranje( makar nisam imao problema s tim u proslosti)

            I danas sam prvi put radio deadlift, pa me pocelo bolit na lijevoj strani zdjelice pa sam trebao smanjit jer sam imao strah da ne dobijeh bruh iliti kilu sta god to bilo... moram sto prije do doktora -.-
            sad sam prilično siguran da ti je to ipak zbog pada tlaka i nepravilnog disanja... kod lat mašine se to zna dogodit, i sam sam imao takvih problema na početku, skoro došao do nesvjestice...
            a što se tiće boli "u zdjelici", nije svaka bol hernija... malo nategneš neki mišići koji do sada nisi forsirao i eto ti boli.. ja se ne bi zabrinjavao na tvom mjestu...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #7
              Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

              uuuhhhh... ja vec stisnuo dupe jer Wikipedia je ono... "Imam glavobolju" ->TUMOR
              "Boli me trbuh"-> INFEKCIJA
              "Kasljem"-> RAK PLUCA

              Jedino me zabrinjava to sto imam 18 god a vec pad tlaka.. starim XD
              Hvala na odgovoru

              Comment


              • #8
                Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

                Originally posted by Riflo View Post
                uuuhhhh... ja vec stisnuo dupe jer Wikipedia je ono... "Imam glavobolju" ->TUMOR
                "Boli me trbuh"-> INFEKCIJA
                "Kasljem"-> RAK PLUCA

                Jedino me zabrinjava to sto imam 18 god a vec pad tlaka.. starim XD
                Hvala na odgovoru
                kad aktiviraš neki mišić, on ima veću potrebu za kisikom pa se prošire krvne žile i padne tlak... ništa strašno... kasnije se srce dovoljno dobro "istrenira" da uspije svladat taj problem i više nećeš imat takvih problema... to se javlja samo na početku... ne dolazi kondicija preko noći...
                a wikipedija je gadna stvar, to znam hehe
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

                  za glavobolju neznam, ali ostra bol u vratu je meni dolazila uglavnom od kosog bencha... dan danas nemam pojma zasto, vjerovatno nepravilno drzanje na klupi ili preforsiranje.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Glavobolja i ostra bol u vratu u teretani..

                    Capri vjerojatno guras glavom klupu. Probaj drzat glavu u zraku i dizat. Probaj pa sta bude. I naravno pravilno disi.

                    Comment

                    Working...
                    X