Announcement

Collapse
No announcement yet.

moja početnički plan prehrane za defku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • moja početnički plan prehrane za defku

    nakon puna 2 dana čitanja foruma i raznih tekstova pokušao sam napraviti nekakav početnički plan prehrane i vježbanja
    visina: 175cm, debljina: 80kg, 23 god

    08:00- ubrzano hodanje ili penjanje i spustanje uz stepenice zgrade
    09:00- zobene + whey+ zeleni čaj
    12:00- sendvič (pecivo sa sirom i šunkom purećom)
    14:00- jabuka
    16:00- pilećih prsa + kuhano povrće (riža ili pire ili grašak dinstani) + kupus salata
    18:00- teretana
    19:00- par kuhanih jaja + jogurt 180g 0.9 mm
    21:00- posni sir

    pa da li mi može netko iskusniji reći da li ovo šta valja, šta ubaciti, šta izbaciti
    i koliko grama: zobenih, wheya, posnog sira i broj jaja je za moju težinu potrebno jesti?

  • #2
    Re: moja početnički plan prehrane za defku

    14:00
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: moja početnički plan prehrane za defku

      -jabuka nije obrok,i nemoj radit kardio na prazan zeludac

      Comment


      • #4
        Re: moja početnički plan prehrane za defku

        Slobodno radi cardio.
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: moja početnički plan prehrane za defku

          08:00 popi si kavu ili zeleni čaj prije kardia u jutro, dosta ti je pola sata laganog inteziteta.
          09:00 zobene+whey+banana ili nekakvo bobičasto voće, brusnice ili suhe šljive
          12:00 ako baš želiš sendvič neka bude sa integralnim pecivom ili kruhom
          14:00 recimo 3 bjeljanjka + jedno cijelo jaje + integralni kruh
          16:00 piletina + riža
          18:00 teretana
          19:00 whey+glukoza
          20:00 pileće bijelo + integralna riža (ne moraš puno) + povrće
          21:00 250 g posnog

          Comment


          • #6
            Re: moja početnički plan prehrane za defku

            12:00 da li da zamjenim sendvič s nećim?
            20:00 opet piletina?
            gdje da ubacim jabuku, imam ih dosta u kući? ili da ju uopće nejdem
            vidim da po trgovinama ima onih rižinih prutića od cijelog zrna kao za dijetu i takve stvari, neznam da li to šta valja ili mi to netreba?

            Comment


            • #7
              Re: moja početnički plan prehrane za defku

              12:00 ma ne moraš jest sendvič, ali ako ga jedeš uzmi si raženi ili neki kruh sa sjemenkama, nemoj bijeli, to sam htjeo reč
              20:00 uzmeš si jedno bijelo pileće meso (to ti je oko pola kile) i skuhaš si integralnu rižu. to ti je taman 2 obroka (prije treninga i poslije treninga), s time da poslije treninga ne moraš pretjerat sa rižom ako si na definiciji.
              http://online.konzum.hr/products/50039242 ovo ja jedem. ta jedna vrečica i jedno pileće bijelo mi je taman za 2 obroka

              Comment


              • #8
                Re: moja početnički plan prehrane za defku

                Originally posted by david22 View Post
                Slobodno radi cardio.
                na prazan zeludac? ha-ha

                Comment


                • #9
                  Re: moja početnički plan prehrane za defku

                  Tkz. kardio niskog intenzititeta koji je najbolje raditi na tašte kada je glikogen prazan jer tada tijelo uzima energiju iz masnih stanica uz vrlo malu potrošnju mišične mase.
                  as simple as that
                  Originally posted by Songoku
                  najbolji pwm je burek

                  Comment


                  • #10
                    Re: moja početnički plan prehrane za defku

                    pa kardio se i radi na prazan želudac,***** onog koji to nezna

                    Comment


                    • #11
                      Re: moja početnički plan prehrane za defku

                      Uvijek ce se naci netko tko nezna i uvijek ce se naci neka budala koja ce to napisati po xy put.
                      Originally posted by Songoku
                      najbolji pwm je burek

                      Comment


                      • #12
                        Re: moja početnički plan prehrane za defku

                        i još tip napiše "ha-ha"...kao on je u pravu a drugi su *****i...

                        Comment


                        • #13
                          Re: moja početnički plan prehrane za defku

                          samo brzo hodanje
                          "What the mind believes the body achieves."

                          Comment


                          • #14
                            Re: moja početnički plan prehrane za defku

                            08:00 kava ili zeleni čaj i onda li-kardio
                            09:00 zobene+whey+banana ili nekakvo bobičasto voće, brusnice ili suhe šljive
                            12:00 intergralno pecivo+dimcek
                            14:00 piletina + riža;grašak;pire krumpir (te priloge najčešće mogu birati u menzi)
                            15:00 teretana
                            16:00 whey+glukoza
                            17:00 pileće bijelo + integralna riža (ne moraš puno) + povrće (znači postepeno smanjujem UH a najbolje izbacujem kompletno)
                            20:00 jaja
                            22:00 250 g posnog +30g badema

                            malo sam sredio prehranu a i skužio sam da poslije 16:00 bude ogromna gužva u teretani
                            za sada sam skinio 1.5kg u mj dana vjerojatno bi i više da sam se stože držao režima.. a i da nije bilo kolača, francuske salate, roštilja, alkohola i ostalih nepotrebnih kalorija oko Uskrsa,
                            a i mogu reći svaka čast vama bodybuilderima jer stvarno treba puno odricanja, rada i psihološki biti jak za ovako šta izdržati bez junk hrane unatoč toliko bombardiranja reklamama a i ovog duboko ukorijenjenog mentaliteta društva kojemu je sasvim normalno živjeti nezdravo, jesti junk hranu i sve raditi suprotno od zdravoga.

                            Kad se sjetim samo koliko sam sokova pio a kad pogledam deklaraciju sada -> uglavnom jako zašećerena voda s umjetnim bojilima, koncentratima, samo 12% soka itd
                            Koliko sam samo bureka i pizza, pommes fritess-a, svinjetine, hamburgera pojeo, te jako slabo povrća i voća jeo
                            Subotom jako zašećerena alkoholna pića mješano s također jako zašećerenom colom i onda kad se vratim iz grada požderem pola frižidera
                            A tek čipseva po 150g a sad vidim da je to 750 loši kalorija koje su otišle u salo
                            Dobro sam još i izgledao šta sam sve unosio u sebe
                            Neprimjećujem još da sam nešto puno smanjio naslage sala ali sam skužio da mi se obujam struka dosta smanjio

                            ali sad zanima me ovo

                            09:00 zašto se dodaje banana, negdje sam valjda pročitao da uglavnom pomaže da odmah "nahrani" mišiće budući da je glikogenske zalihe ispražnjene u mišićima ujutro
                            a opet čitao sam o nekim dijetama (uglavnom za žene) da se smije sve voće osim banane (mada su mi te ženske dijete presmješne a i katastrofa kad gledam po ovom znanju koje sam tu pokupio. S njima možeš samo biti pregladan,iscrpit organizam, jako usporiti metabolizam premalo se kalorija unosi, kod nekih ima previše UH navečer, gubitak mišićne mase zagarantiran a i te dijete 5kg manje u 10 dana ... a onda nakon 30 dana 10 kg više xD )

                            kod svježeg bobičastog voća sam naučio da su prirodan izvor vitamina, minerala i antioksidansa ... da li ima još neki razlog zašto se koriste u BB-u

                            a za jaja i bademe
                            ovih 30g badema ima nekih max 200kcal + posni cca 200kcal
                            a kod jaja mi nekako žao bacati žumanjke u smeće a jedno jaje ima max 80kcal

                            pa sad da li je to previše kalorija i masnoća predvečer?
                            da ipak smanjim količinu jaja? (čitao sam da postoje neke dijete koje se baziraju većinom na jajima i da su uspješne pa ih nebi volio smanjivati)

                            pokušavam napravit da dnevno unosim max 2000kcal (BMR: 1900, TDEE: nekih cca 2500kcal)
                            a ostalo trošim kroz brzo hodanje i teretanu (mada bi kroz brzo hodanje trebao potrošiti nekih 600kcal u 2 sata a + još teretana to nebih znao koliko točno kcal ali vjerojatno ne manje od 400kcal)

                            pa sad ako bi netko mogao dati odgovore na pitanja koja sam postavljao a i savijete o ovom zadnjem bio bih jako zahvalan
                            Last edited by student88; 14-04-12, 01:50.

                            Comment


                            • #15
                              Re: moja početnički plan prehrane za defku

                              prijatelju nisi jedini koji svakodnevno dolazi u napast da konzumira junk.to je neizbježno i svatko od nas ponekad "sagriješi".nije nikakav problem svako toliko pojest kolač ili izać van i napit se ko deva,svi smo mi mladi ljudi a ne penzići.najgori je utjecaj društva.ako ne jedeš smeće i ne piješ alkohol po čitave dane,za njih si automatski lud,bolestan,poremećen....dakle sve ono normalno njima je u biti nenormalno.ali da svi uvijek njima popuštamo nitko od nas nebi napredovao.dakle,skinuo si 1.5 kg u mj dana,znači da je u redu.ako želiš brže(najbolje ti je 1 kg tjedno)smanji još malo UH i gledaj da ne junkaš prečesto.banana je baš to što si pročitao,kao i svo drugo voće.nikakve dijete ne gledaj nego samo nastavi tako vjeruj mi.bademi su odlični s posnim prije spavanja a što se tiče žumanjaka gledaj da ih ne jedeš previše jer imaju dosta zasićenih masti,npr s 5 jaja pojedi 2 žumanjka.ovo drugo radije baci nego da pojedeš.

                              Comment

                              Working...
                              X