Announcement

Collapse
No announcement yet.

marinade za pileca prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • marinade za pileca prsa

    obicno prsa mariniram ili u kombinaciji persin+bosiljak+ulje ili chilli+ljuta mljevena paprika + ulje no vec sam se toga zasitio pa je svaka sugestija dobrodosla...

  • #2
    Re: marinade za pileca prsa

    kotanyi_mix_pecena_piletina_40_l.jpg

    Probaj s ovime.
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: marinade za pileca prsa

      Sadrzi li natrijev glutamat?

      Comment


      • #4
        Re: marinade za pileca prsa

        Da.

        Odmah si me natjerao da progoglam o njemu.
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: marinade za pileca prsa

          Izbjegavajte razno razne mix-eve i instant sosove.

          Jest da je tako lakše i brže nešto skuhat, ali je i puno sastojaka koje nisu za živa bića.
          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

          Comment


          • #6
            Re: marinade za pileca prsa

            tako je...piletina se pece na foliji bez iceg ama bas iceg ili kuha, a sad je ljepo vrjeme dolazi rostilj,tako da je naljepse bez iceg...
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Re: marinade za pileca prsa

              Originally posted by remode View Post
              tako je...piletina se pece na foliji bez iceg ama bas iceg ili kuha, a sad je ljepo vrjeme dolazi rostilj,tako da je naljepse bez iceg...
              Direkt na foliju i u pecinicu?
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • #8
                Re: marinade za pileca prsa

                probudio si se lol...da foliju u malu tepsiju kako vi dalmatinci kazete neznam.i na foliju pileca prsa
                i pecem
                bez ulja bez iceg cisto meso
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #9
                  Re: marinade za pileca prsa

                  Originally posted by remode View Post
                  probudio si se lol...da foliju u malu tepsiju kako vi dalmatinci kazete neznam.i na foliju pileca prsa
                  i pecem
                  bez ulja bez iceg cisto meso
                  Da, da upravo zavrsio s doruckom
                  Onda cu veceras to probati. Na koliko stupnjeva pečeš i koliko dugo?
                  I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                  ----------------------------------------------------------------
                  Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                  Comment


                  • #10
                    Re: marinade za pileca prsa

                    pa kad ih kupim u 1kg budu 4ogromna filea, onda ih prerezem na pola ono da su tanja. metnem na 220´C da se to ravnomjerno pece i nekih 15-20tak min sa svake strane, nevolim da su prepeceni kad dobiju zlatno smedu boju okrenem.cca 35-40min bude gotovo. suho ko barut al jbg.bar nema ulja nit ikakih sranja
                    Pocivao u miru Bozjem

                    22.12.1984 - 20.12.2012

                    __________________________________________________ ___________________________

                    mentor: Sasa Draskovic

                    Comment


                    • #11
                      Re: marinade za pileca prsa

                      ja sam si zadao zadatak i u proteklih nekoliko dana sam isprobao 6-7 marinada... zakljucak je bio da su najbolje marinade, osim one 2 koje sam vec koristio, marinade curry+senf+jogurt+ulje i voda+sojin umak+papar... samo da napomenem, ulja ide vrlo malo, imam ulje u sprej bocici pa stavim mozda pola male zlicice, ako i toliko... vec gotove marinade nisu toliko lose ali nemaju prirodan okus i mislim da bi mi se brzo zgadile...
                      @remode
                      kupi teflon tavu, prerezes na pola kao sto vec radis ili dobro istuces batom, na vrucu tavu 5 min s jedne i 4 min s druge strane i prsa budu vrlo socna, nikako suha... s marinadom, dovoljno da u samom jogurtu drzis sat-dva, i odmah su jos socnija... ako zelis da budu manje peceni izvana, cesce ih okreci a mozes i doljevati vode dok peces, samo pripazi da doljevas vrucu vodu kako nebi unistio tavu...

                      Comment


                      • #12
                        Re: marinade za pileca prsa

                        eo uvaljao piletinu u pecnicu, vidjet cemo sto ce ispasti za 35-40min
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • #13
                          Re: marinade za pileca prsa

                          Originally posted by mavidiga View Post
                          ja sam si zadao zadatak i u proteklih nekoliko dana sam isprobao 6-7 marinada... zakljucak je bio da su najbolje marinade, osim one 2 koje sam vec koristio, marinade curry+senf+jogurt+ulje i voda+sojin umak+papar... samo da napomenem, ulja ide vrlo malo, imam ulje u sprej bocici pa stavim mozda pola male zlicice, ako i toliko... vec gotove marinade nisu toliko lose ali nemaju prirodan okus i mislim da bi mi se brzo zgadile...
                          @remode
                          kupi teflon tavu, prerezes na pola kao sto vec radis ili dobro istuces batom, na vrucu tavu 5 min s jedne i 4 min s druge strane i prsa budu vrlo socna, nikako suha... s marinadom, dovoljno da u samom jogurtu drzis sat-dva, i odmah su jos socnija... ako zelis da budu manje peceni izvana, cesce ih okreci a mozes i doljevati vode dok peces, samo pripazi da doljevas vrucu vodu kako nebi unistio tavu...
                          Imam teflonku i nekoristim marinade niti cu
                          Pocivao u miru Bozjem

                          22.12.1984 - 20.12.2012

                          __________________________________________________ ___________________________

                          mentor: Sasa Draskovic

                          Comment


                          • #14
                            Re: marinade za pileca prsa

                            Zašto jednostavno ne napravite svoju marinadu ? vrećica nekog mixa tu i tamo se može koristiti ne vidim u čemu je problem, ko da ćete se pretvoriti u nekog mutant-grizlija u 24 sata... imate i onu prirodnu vegetu pa možete i to koristiti.
                            Nemojte ići gledati sve detaljno do samih granica, da tako gledate onda se prvo zapitajte kako i s čime hrane te piceke koje jedete, šta mislite da je to sve 100% čisti "eko" proizvod ? nema šanse.

                            Relax people.

                            Sad slijede sastojci koje možete koristiti u svojoj domaćoj marinadi ili domaćim umacima:
                            - bosiljak (svježi u tegli ili suhi u vrećicama)
                            - ružmarin (isto)
                            - rajčica
                            - maslinovo ulje (ekstra djevičansko)
                            - češnjak
                            - luk (ljubičasti, žuti, srebrenac)
                            - svo korjenasto povrće kao svo i zeleno povrće
                            - soja sos (npr. zamjena za sol, jer ovaj umak je slankasti a zdrav)
                            - worchester sos
                            - svježe paprike
                            - i drugo...

                            Naravno da ne morate sve zmješati u jedno, to su sastojci a vi ih koristite kako vam god pašu.
                            Sve navedeno se može kupiti u HR trgovinama ili placu.

                            Primjer marinade za piletinu, prvo luk, češnjak i mrkvu zdinstati na tavi cca 10 minuta sa masl.uljem, po potrebi dodati malo vode. Kad omekša zmiksati sve štapnim mikserom (najlakše) i preliti po piletini, ostaviti najmanje par sati sa piletinom. Po potrebi dodati masl.ulja.
                            Takav MIX se može koristiti i za preljev-umak nakon što ispećete piletinu na čisto (alu-teflon-keraminka tavi ili u pećnici masni papir), a onda još dodate u taj mix šta god vam paše, tikvice, šampinjone, koje god korjenasto povrće, brokula, špinat kuhani/blanširani.... ma šta god, zmiksate vaš mix i prelite preko piletine.

                            Uz to prilog integralnu ili običnu rižu, možete i mix zmješati u rižu, narezati piletinu na kockice i dobite izvrstan pileći rižoto.

                            Uživajte
                            Last edited by mipso5; 16-04-12, 10:19.

                            Comment


                            • #15
                              Re: marinade za pileca prsa

                              Nije mi jasno zašto se bojite natrija. Vau bit ces vodeniji, nisi natjecatelj da brineš o omjeru natrija i kalija.
                              Originally posted by Songoku
                              najbolji pwm je burek

                              Comment

                              Working...
                              X