Announcement

Collapse
No announcement yet.

Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

    Prvo da pozdravim sve! Novi sam ovde.
    Moj problem je u tome što sam visok 178, a imam samo 70kg. Prije mjesec dana sam imao 65 ( imao sam problema sa alkoholom i jeo sam jednom dnevno, puno sam pio piva ) Prestao sam da pijem potpuno, jedem tri puta dnevno, za mjesec i nešto sam dobio 5 kg. Pošto mi je apetit inače slab, jedem malo količinski, lakše mi je ujutro popiti ako treba i deset jaja, malo kruha nego pola sata jesti obrok sa istim sadržajem kalorija. Naravno odlučio sam da poradim na sebi i dostignem barem 85 kg dobro izbalansiranih.
    usput, 38 mi je godina.
    Čitajući dosta o ishrani naišao sam na podatke da termički neobrađena jaja i nisu tako zdrava i da puno jaja povećava kolesterol.
    Imate li vi iskustva u tome i da li je to istina. Kao što rekoh, najmanji mi je problem popiti i do deset jaja dnevno. Ima li to kakvog uticaja na moje zdravlje?
    Hvala!

  • #2
    Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

    jaja su ok,al se ne piju,vjerovatno ti ne treba salmonela,kako ne razmisljas

    Comment


    • #3
      Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

      nevalja pit jaja... sredi si prehranu,bolje jesti u manjim količinama i kvalitetno više puta dnevno.Kvalitetnu kilazu ces postic s vjezbanjem ujutro ti je za kvalitetan dorucak dobro pojest tipa 5 kuhanih jaja od tog 2 cijela ostalo bjelanjke,s 100tinjak grama zobenih pahuljica,ili razeni kruh s purećon šunkom,malo voća itd... imaš teme za prehranu kod početnika savjetujen ti uhvati se teretane i dobit ces zeljenje kile na kvalitetan način u mišiće

      Comment


      • #4
        Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

        Izbaci junk. Puno kalorija, kvalitetnih ugljikohidrata i proteina, unosi vitamine i minerale, pij zeleni čaj...

        OBROK 1: šoljica zobenih pahuljica+merica proteina,kompleks vitamina i minerala

        OBROK 2: proteinski šejk(2 merice proteinskog blenda),30g badema(može i lešnik,orah)

        OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),krumpir,salata ili neko povrće,jedna šaka badema

        OBROK 4: Isto kao OBROK 2

        OBROK 5: 200 grama crvenog mesa sa salatom,2 čajne žlice maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(može i pirinač)

        OBROK 6: tunjevina,salata

        OBROK 7: posni sir

        Comment


        • #5
          Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

          [QUOTE=simbaaa;903120]jaja su ok,al se ne piju,vjerovatno ti ne treba salmonela,kako ne razmisljas[/QUOTE

          Pa zato i pitam. Za salmonelu znam. Nekako me kuhana jaja brzo zasite, pa sumnjam da bi mogao pojesti više od tri-četiri.

          Originally posted by stbiker View Post
          nevalja pit jaja... sredi si prehranu,bolje jesti u manjim količinama i kvalitetno više puta dnevno.Kvalitetnu kilazu ces postic s vjezbanjem ujutro ti je za kvalitetan dorucak dobro pojest tipa 5 kuhanih jaja od tog 2 cijela ostalo bjelanjke,s 100tinjak grama zobenih pahuljica,ili razeni kruh s purećon šunkom,malo voća itd... imaš teme za prehranu kod početnika savjetujen ti uhvati se teretane i dobit ces zeljenje kile na kvalitetan način u mišiće
          Recept je ok, samo što moram razvaliti želudac da sve to strpam odjednom. Ne znam kako da popravim apetit.

          Comment


          • #6
            Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

            citat by denisv. Čitajući dosta o ishrani naišao sam na podatke da termički neobrađena jaja i nisu tako zdrava i da puno jaja povećava kolesterol.

            Brate slusaj jaja kuhaj tad su najbolja jedi ih cijela jer zumanjak povecava kolesterol, bez kolesterola nema ni testosterona. imas dosta tema o prehrani na forumu evo zvO ti je napisao dnevni plan prehrane pa ti vidji potrudi se najbitnije ti je da izbacis alkohol i da se kvalitetno hranis treniranje je bitna stavka ali bez dobre prehrane taj trening propada u vodu moras da znas i mislim da ti je puno 7 obroka dnevno dovoljno je 6 ja bih izbacio ovaj 4. obro sto je zvO napisao.

            Comment


            • #7
              Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

              nabavi blender i miksaj whey ili posni sa voćem, zobenim i sl. pole litra te mješavine popiješ za minutu dok bi se s obrokom mučio pola sata ako kako kažeš, nemaš apetita ujutro. i ja ujutro nemam apetita, trebalo bi mi pola sata da pojedem posni i par šnitica kruha pa uvijek smiksam nešto. al gledaj da ti ostali obroci budu kruta hrana.

              Comment


              • #8
                Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                Pa zato i pitam. Za salmonelu znam. Nekako me kuhana jaja brzo zasite, pa sumnjam da bi mogao pojesti više od tri-četiri.



                Recept je ok, samo što moram razvaliti želudac da sve to strpam odjednom. Ne znam kako da popravim apetit.[/QUOTE]

                Kupi vitamin b ima ga u pivskom kvascu i popravice ti se apetit

                Comment


                • #9
                  Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                  Originally posted by didza View Post
                  citat by denisv. Čitajući dosta o ishrani naišao sam na podatke da termički neobrađena jaja i nisu tako zdrava i da puno jaja povećava kolesterol.

                  Brate slusaj jaja kuhaj tad su najbolja jedi ih cijela jer zumanjak povecava kolesterol, bez kolesterola nema ni testosterona. imas dosta tema o prehrani na forumu evo zvO ti je napisao dnevni plan prehrane pa ti vidji potrudi se najbitnije ti je da izbacis alkohol i da se kvalitetno hranis treniranje je bitna stavka ali bez dobre prehrane taj trening propada u vodu moras da znas i mislim da ti je puno 7 obroka dnevno dovoljno je 6 ja bih izbacio ovaj 4. obro sto je zvO napisao.
                  Ma, meni djeluje ok ovo od zv0-a. Nisu neke pretjerane količine samo što je obroka malo više. teško mi se adaptirati sa jednog na sedam dnevno, al' evo već sam uspio da jedem tri do četiri puta unazad mjesec i nešto.
                  Za neobrađena jaja pitam zato jer mi je nekako lako izmutiti ih i popiti za 5sec, pa poslije pijenja imam osjećaj da još mogu nešto pojesti.
                  Znači neobrađena definitivno ne?
                  kakve su šanse da se dobije salmonela ( u procentima )?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                    Originally posted by cro-cop View Post
                    nabavi blender i miksaj whey ili posni sa voćem, zobenim i sl. pole litra te mješavine popiješ za minutu dok bi se s obrokom mučio pola sata ako kako kažeš, nemaš apetita ujutro. i ja ujutro nemam apetita, trebalo bi mi pola sata da pojedem posni i par šnitica kruha pa uvijek smiksam nešto. al gledaj da ti ostali obroci budu kruta hrana.
                    Dobra fora :top:

                    Tekuće hrane mogu popiti i litru ujutro. Hladne ili tople svejedno. Znači posni sir i voće u blenderu mogu zamjeniti jaja u tečnom obliku?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                      definitivno ne a ovo za salmonelu ti ne bi mogao reci u procentima ali bih ti preporucio da ne rizikujes jer ako se razbolis od salmonele jos vise ces smrsat i tesko ces se vratit u formu a jos nesto kad pijes ziva jaja ne iskoristis 100% proteine iz njih zato su najbolja kuhana.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                        definitivno ne sam mislio za jaja neobradjena da neko en pomisli da sam mislio za ovu tecnu hranu tecnu hranu ujutru mozes to ti dodje kao neki shake.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                          Originally posted by didza View Post
                          definitivno ne a ovo za salmonelu ti ne bi mogao reci u procentima ali bih ti preporucio da ne rizikujes jer ako se razbolis od salmonele jos vise ces smrsat i tesko ces se vratit u formu a jos nesto kad pijes ziva jaja ne iskoristis 100% proteine iz njih zato su najbolja kuhana.
                          Smijem li ih jesti kuhana često, recimo svaki drugi dan, ponekad i svaki ( igrom slučaja ih imam dosta na raspolaganju ) Negdje sam pročitao kod nekih nutricionista da ne preporučuju više od pet sedmično?

                          Shake ujutro bi mogao biti kao doručak?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                            Originally posted by denisv View Post
                            Smijem li ih jesti kuhana često, recimo svaki drugi dan, ponekad i svaki ( igrom slučaja ih imam dosta na raspolaganju ) Negdje sam pročitao kod nekih nutricionista da ne preporučuju više od pet sedmično?

                            Shake ujutro bi mogao biti kao doručak?
                            ja ih pojedem oko 20 tjedno,i vise,gluposti po meni

                            Comment


                            • #15
                              Re: Piti pet jaja dnevno, da li je to zdravo?

                              Ja pojedem tjedno preko 60 kuhanih jaja. Rastem nenormalno, s obzirom da koristim i no-xplode.

                              Comment

                              Working...
                              X