Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

    Pozdrav
    Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, čisti organizam, brže se tope masti kad se popije 1h prije treninga, ALI SAM NAIŠAO NA JEDAN PROBLEM.

    Ne mogu spavati navečer i počnem spavati jedva oko 3h.

    Baš sam sada pročitao da ima kofeina dosta u sebi i da može nesanicu prouzrokovati što mi naravno nije dobro u životu sportaša.

    Popijem ga ujutro natašte 4 dcl, te prije treninga oko 3 dcl, a može još i kasnije ili prije ručka oko 2 dcl...

    Jel bi mi mogao preporučiti ili reći neku mjeru koliko da pijem taj čaj, ali da ima nekog učinka u mom organizmu i da mi pomaže, ali da mogu zaspati navečer?

    Hvala

  • #2
    Re: Zeleni čaj

    Kažu da zeleni čaj može djelovati umirujuće i razbuđujuće:
    -ako ostaviš vrećicu više od 5 min u vodi koja ne bi smjela biti
    vruća nego na cca. 70 stupnjeva - djeluje umirujuće
    -ako vrećicu ostaviš u vodi 3 min - razbuđuje

    Comment


    • #3
      Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

      Kad meni voda zakipi, kolko da ja čekam da dođe na cca 70 stupnjeva??

      Comment


      • #4
        Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

        kao i s kavom...pij ga sto dalje od spavanja.

        ja kad trebam ucit do kasno. stavim 5 vrecica u pola litre bez secera. i djeluje isto ko 3 zlicice kave negdje.
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

          2-3 minute...

          Comment


          • #6
            Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

            Originally posted by cooler1995 View Post
            Pozdrav
            Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, čisti organizam, brže se tope masti kad se popije 1h prije treninga, ALI SAM NAIŠAO NA JEDAN PROBLEM.

            Ne mogu spavati navečer i počnem spavati jedva oko 3h.

            Baš sam sada pročitao da ima kofeina dosta u sebi i da može nesanicu prouzrokovati što mi naravno nije dobro u životu sportaša.

            Popijem ga ujutro natašte 4 dcl, te prije treninga oko 3 dcl, a može još i kasnije ili prije ručka oko 2 dcl...

            Jel bi mi mogao preporučiti ili reći neku mjeru koliko da pijem taj čaj, ali da ima nekog učinka u mom organizmu i da mi pomaže, ali da mogu zaspati navečer?

            Hvala
            Idealan si za zivota kineza prije 3000-4000 godina hehe(šala). Cemu toliko puno caja ? Ima dosta kofeina a ti ga unosis skoro pa litru dnevno, meni osobno bespotrebno. Ako ga vec volis i smatras ga nekim čudom pij ga samo 2-3dcl prije treninga i to: poslije obroka jer pomaze probavi. Poslije treninga popij ga u nekoj normalnoj kolicini (2-3dcl) jer sadrzi antioksidativne tvari , to ti treba kako bi se rijesio slobodnih radikala u tijelu. Ne striktno nakon treninga, nego nakon suplemenata + krute hrane a moze i zajedno sa krutom hranom.

            Comment


            • #7
              Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

              Hvala, samo sam sada u dilemi...

              Što dalje prije spavanja treba piti, a poslije treninga...

              Meni trening završi oko 22, a idem spavati u 23-00...

              Ali ok...neću ga ujutro više piti na tašte, samo prije i poslije treninga, ali tu se povlači sljedeće pitanje--> kada ću imati 2 treninga dnevno kolko da ga onda pijem i kada??

              Comment


              • #8
                Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                Skroz kasno radis trening, vidim nije do vremena jer ovdje spominjes 2 treninga dnevno. Pomjeri malo trening da zavrsi oko 8-9, popij whey sa dex poslije treninga i kad dodjes doma kruti obrok p + uh. i onda oko pola 11 posni sir sa bademima ili vec neku kombinaciju izaberi (imas u temu S cim jesti posni sir) da imas opskrbu za cijelu noc. Ako mogu pitati zasto ce ti 2 treninga dnevno ?

                Comment


                • #9
                  Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                  Ja treniram boks, a krenuo sam u teretanu...

                  Boks za tehniku, općenito tučnjava, cardio, aerobna aktivnost...

                  A teretanu za mišićnu masu i da se nabildam malo...

                  I ne mogu birati kada mi je trening, imam fiksne termine...od 19-20:15 ili od 20:30-21:50

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                    Ja pijem zeleni predvecer, tako da mi da jos energije do spavanja. Sveukupno veliku đezvu (cca. 3 vrecice) zelenog caja dnevno... Meni pase i mislim da tu nema nikakvog pravila, sve je od osobe do osobe...
                    Jedino sto mi kod njega smeta je sto moram ribat đezvu poslije jer se napravi neka "kozica" na vrhu cim se imalo ohladi pa to onda zamaze i salicu i posudu...
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                      Nije bit toliko da imaju neka pravila, po meni je sasvim glupo smatrati taj zeleni caj nekim cudom i iz njega izvlaciti antioksidanse, kofein i sl stvari. Da zivimo u dobi prije 4000 godina onda bi vas i razumio. To je slicno tome da ja pijem pivo jer ima B vitamina pored hiljadu drugih cistih izvora B vitamina ( u slucaju caja bolje izvore antioksidansa, kofeina i sl.)
                      Last edited by bullx; 09-06-12, 18:03.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                        Originally posted by bullx View Post
                        Skroz kasno radis trening, vidim nije do vremena jer ovdje spominjes 2 treninga dnevno. Pomjeri malo trening da zavrsi oko 8-9, popij whey sa dex poslije treninga i kad dodjes doma kruti obrok p + uh. i onda oko pola 11 posni sir sa bademima ili vec neku kombinaciju izaberi (imas u temu S cim jesti posni sir) da imas opskrbu za cijelu noc. Ako mogu pitati zasto ce ti 2 treninga dnevno ?
                        Zašto da pomjeri trening? Nigdje nije zacrtano da se MORA POSNI SA BADEMIMA JEST PRIJE SPAVANJA!
                        Ako mu je trening tako kasno, iza treninga će popit PWM i kad dođe kući prije spavanja će pojest p+uh obrok i ići spavati. Ne vidim razlog zašto bi još na silu proguravao taj obrok sa posnim prije spavanja.
                        jasminhalkic.com
                        http://www.myfitnesspal.com/chawwklattt

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                          Originally posted by bullx View Post
                          Nije bit toliko da imaju neka pravila, po meni je sasvim glupo smatrati taj zeleni caj nekim cudom i iz njega izvlaciti antioksidanse, kofein i sl stvari. Da zivimo u dobi prije 4000 godina onda bi vas i razumio. To je slicno tome da ja pijem pivo jer ima B vitamina pored hiljadu drugih cistih izvora B vitamina ( u slucaju caja bolje izvore antioksidansa, kofeina i sl.)
                          Slazem se u potpunosti, no da ne pijem samo i iskljucivo vodu, bolje mi je piti onda zeleni caj nego juice...
                          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                          Napreduje se... Avatar^^

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                            Originally posted by chawwklattt View Post
                            Zašto da pomjeri trening? Nigdje nije zacrtano da se MORA POSNI SA BADEMIMA JEST PRIJE SPAVANJA!
                            Ako mu je trening tako kasno, iza treninga će popit PWM i kad dođe kući prije spavanja će pojest p+uh obrok i ići spavati. Ne vidim razlog zašto bi još na silu proguravao taj obrok sa posnim prije spavanja.
                            Prvo post ti je napisan pun nekog samopouzdanja u sebe u smislu hmm sad cu mu pokazati i ocitati lekciju.. bezveze. Cemu ta boldana i velika slova ? Ali ok. Sad mi objasni gdje sam rekao da mora ? Rekao sam mu sta je bolje pred spavanje a to je P+M..Uopce mi se ne da tebi objasnjvati bilo sta ali eto. I da ti kazem da razumijem tvoju samouvjerenost jer si napravio nesto od svog tijela pa sad mislsi da si MR.Olypmia. Idemo redom.
                            -trening ce ga iscrpiti (ako bude valjao) i osjecace se umornim, ali hemijski procesi u tijelu su jos vrlo aktivni poslije treninga...
                            -kakav san da mu bude nakon sto pojede nesto obilno i kvalitetno(jer mu to i treba poslije treninga) kako mislis da se to probavi ? da se probavlja nakon sto ode leci(ovo vrijedi u slucaju tesko probavljive) ? Zar nije bolje pojesti nesto lagano sto ce tijelo bez nekog napora ugraditi u misicno tkivo
                            -temperatura tijela se takodjer podize u toku vjezbanja, sto ce vjerovatno uticati na losiji san, trebam li pisati o tome koliko je san vaazan ?
                            -ne pise nigdje da se mora posni sa bademima prije spavanja, ja sam naveo samo primjer neceg sto ce mu dobro doci prije spavanja.
                            -nije nikakva "sila" pojesti i "proguravati" taj obrok, pogotovo ako bude posni, jer ako se razmuti u vodi naprimjer, 250g ce otici u zeludac u roku 1 minute i manje. Vauu, koji proces :O
                            -A da ti pocnem o tome da ce povisenje kortizola vjerovatno umanjiti nocno izlucivanje melatonina sto ce takodjer dovesti do manje od preporucenog sna?
                            Na kraju krajeva, radite kako hocete.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pijem zeleni čaj jer je jako zdrav, ali ne mogu spavati navečer

                              Šta je M u "P+M"??

                              Dali ste mi neke savjete, hvala...

                              Piti ću ga prije treninga nakon što pojedem neki obrok i poslije treninga kad pojedem obrok...

                              I što je PWM??

                              Još sam novi pa se ne snalazim baš u tome...

                              Comment

                              Working...
                              X