Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zamjena za posni sir ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zamjena za posni sir ?

    Pozdrav,

    sorry ak je bilo (aka SAJB), ali moze li netko reci postoji li koji drugi sir da bi bio kakva takva zamjena za posni ? Sir volim jesti, ali vec mjesecima ga izbjegavam jer se ne preporucuje osim ovog posnog, kojeg ne mogu smisliti nazalost.


    Pa eto, savjeti dobrodosli.

  • #2
    Re: Zamjena za posni sir ?

    mozzarela, veca kolicina proteina, ali i masti
    DR. Lonnie Lowery

    Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

    Comment


    • #3
      Re: Zamjena za posni sir ?

      meso je zamjena za sir,ali s obzirom koliko kosta sir je zamjena za sir..probaj drugog proizvodaca,razlike postoje u okusu
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #4
        Re: Zamjena za posni sir ?

        Staviš ga u blender, staviš vode, smučkaš i popiješ. Eto, ni ja nisam ljubitelj posnog, ali ovako mi je fin, ispadne kao jogurt

        Comment


        • #5
          Re: Zamjena za posni sir ?

          moze mjesto sira junetina slobodno.....a i kazein je ekstra izbor....

          Comment


          • #6
            Re: Zamjena za posni sir ?

            OK dečki, hvala vam na informacijama.

            Iskreno nadao sam se nekom odgovoru tipa gouda, trapist, tilzit ili slično ali čini se da ću nažalost morati zaboraviti na sve ove sireve (osim u posebnim prilikama).

            Comment


            • #7
              Re: Zamjena za posni sir ?

              Originally posted by zoran123456 View Post
              OK dečki, hvala vam na informacijama.

              Iskreno nadao sam se nekom odgovoru tipa gouda, trapist, tilzit ili slično ali čini se da ću nažalost morati zaboraviti na sve ove sireve (osim u posebnim prilikama).
              Razumijes valjda da je velika razlika u tim trapist sirevima i posnom siru, trapist je puno masniji i slaniji...Probaj, Milbonu, kupiti u Lidlu, pomjesaj s nekim vocem i ispadne ti kao vocni jogurt, ubiti, sve sto pomjesas s Milbonom ti preuzme okus, moras malo eksperimentirati s BB approved hranom, a ne samo reci, fuj ovo, fuj ono
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #8
                Re: Zamjena za posni sir ?

                Ko te ****, ružno, pa...
                Ne jedeš da bi nahranio guzicu nego ćelije, promjeni način razmišljanja i sve će ti biti ukusno

                Comment


                • #9
                  Re: Zamjena za posni sir ?

                  Kombiniraj sa začinima i povrćem u posnom siru, malo staviš maslinovog ulja malo čilija malo peršina i počneš kao ja jedva čekati da sir dođe na red.
                  Meni se s piletinom desilo da mi je počela smrditi pa sad jedem piletinu umočenu u senf samo da je pojedem...u BB prehrani ima puuuuno odricanja radi boljeg zdravlja i ljepšeg tijela

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zamjena za posni sir ?

                    Ja preporučam posni sir iz Mercatora (baš i na siru piše Mercator, njihova proizvodnja je), samo se nemoj zajebat jer identično pakiranje ima i masni i posni, razlika je samo eto u toj jednoj riječi na poklopcu, uglavnom posni je baš kremast i ukusan, ja skoro da ni ne mogu jesti neki posni sir osim tog, a i cijena mu je odlična.
                    Suffer the pain of DISCIPLINE or suffer the pain of REGRET.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zamjena za posni sir ?

                      Sami posni ne mogu ni ja smisliti, ali zato uvijek nešto dodam u njega pa bude odličan.
                      Nekad voće, nekad orašaste plodove itd.

                      Originally posted by anywhere06 View Post
                      Ja preporučam posni sir iz Mercatora (baš i na siru piše Mercator, njihova proizvodnja je), samo se nemoj zajebat jer identično pakiranje ima i masni i posni, razlika je samo eto u toj jednoj riječi na poklopcu, uglavnom posni je baš kremast i ukusan, ja skoro da ni ne mogu jesti neki posni sir osim tog, a i cijena mu je odlična.
                      Koja je cijena?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zamjena za posni sir ?

                        meni je zrnati vrh

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zamjena za posni sir ?

                          pozzz ljudi meni majka pravi neki sir tako sto usiri mlijeko sa majom za sirenje poslije procijedi ostane surutka i sir koji treba malo da odstoji 12 sati najmanje surutku prospem a ovaj sir jedem je li to taj moze li on mjesto posnog jer kod nas u Cg nema nidje da se nadje taj posni svuda sam pretrazio. ovaj jedem uvece pred spavanje sa bademima i orasima mada mu je ukus ok mogu pojest kilo cini mi se kako ej ukusan.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zamjena za posni sir ?

                            problem je masnoca u tom mlijeku i laktoza...ovi light sirevi su "obrani do gole koze"......tako da ti taj sir i nije neka sreca

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zamjena za posni sir ?

                              Surutka kad se odvoji, prokuvaj, odvojice se opet nesto nalik na sir, skupi ohladi i jedi.
                              DR. Lonnie Lowery

                              Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                              Comment

                              Working...
                              X