Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako vagati životinjsko meso?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako vagati životinjsko meso?

    Primijetio sam da se masa pilećih prsa smanji za pola kada se ispeče. 100 g pilećih prsa ima cca 20 g proteina.

    Ako ja ispečem 100 g pilećih prsa i masa nakon pečenja se recimo smanji na 50 grama. Koliko to onda ima proteina u sebi? 20 ili 10 grama?

  • #2
    Re: Kako vagati životinjsko meso?

    Hrana se važe sirova.
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Kako vagati životinjsko meso?

      Hvala na odgovoru. Uglavnom što me muči, povećao sam unos piletine u jednom obroku sa 100g pečene piletine na 200g. Tj. sa 200 g sirove na 400 g sirove. Znači, unosio sam 80 g proteina u jednom obroku. (40 g proteina više od predviđenog). Ukupno dnevno sam nastojao unositi 120-150 g proteina (imam 67 kg), a sad sam upravo saznao da sam dnevno unosio 160-210.

      Uglavnom, je li opasno unositi toliko proteina u jednom obroku? To sam zasad napravio samo dvaput jer sam tek početkom ovog tjedna povećao taj unos piletine u jednom obroku.

      U oba ta dva dana sam osjetio probleme prilikom mokrenja, neugodno peckanje i to u samo ta 2 dana kada sam nesvjesno konzumirao obrok koji je sadržavao 80g proteina. Je li moguće da je to dvoje povezano jer ne znam što drugo može biti razlog?

      Whey koristim tek punih mjesec dana, uzimam ga jednom dnevno u PWM-u. Od ostale hrane jedem jaja, zobene, tunu, posni, pršut, kikiriki. Jedem 6 obroka dnevno koji u prosjeku sadržavaju 20-30 g proteina. Nemam ni 25 godina, nadam se da su mi bubrezi zdravi.

      Comment


      • #4
        Re: Kako vagati životinjsko meso?

        Neće ti ništa bit od viška P i ne virujen da su ti problemi nastali od viška P.

        Ako smatraš da je puno onda samo rasporediš i to je to, uzimaš 2 gr po kg tjelesne težine i bit će ti dovoljno, a i lakše ćeš to financijski podnit
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Kako vagati životinjsko meso?

          Ne mislim ni ja da je to općenito od viška P (jer jedva prelazim 2 gr/kg). Nego od viška P u tom jednom obroku. Jer u tom jednom obroku sam unio polovicu P koje dnevno unosim pa sam možda stvorio preveliki pritisak na bubrege pa je došlo do upale ili nešto.

          Comment


          • #6
            Re: Kako vagati životinjsko meso?

            mike mentzer kaze da je dosta 0.8grama proteina po kilogramu

            Comment


            • #7
              Re: Kako vagati životinjsko meso?

              Originally posted by Jasamm View Post
              mike mentzer kaze da je dosta 0.8grama proteina po kilogramu
              Vjerovatno je mislio po funti.

              Comment


              • #8
                Re: Kako vagati životinjsko meso?

                akze da covjek od 220 funti (100kg) treba unet 80g proteina

                Comment


                • #9
                  Re: Kako vagati životinjsko meso?

                  Pa ne prevodi se to ko funte hahaha
                  "What the mind believes the body achieves."

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako vagati životinjsko meso?

                    Originally posted by Jasamm View Post
                    akze da covjek od 220 funti (100kg) treba unet 80g proteina
                    Da, čak i manje. Evo njegov citat:

                    "Protein requirements depend almost entirely on your body weight, not your level of physical activity, because it is not used as fuel as long as the body′s energy supply is adequate. The rule of thumb is one gram of protein per day for every two pounds of bodyweight. There is no reason to buy expensive supplements since the amount of protein can be obtained from any well-balanced diet that includes meat, fish, or dairy products. I maintain my weight at about 220 pounds and consume about 60 grams of protein a day, less than recommended for my weight, and I′m still growing muscle."

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako vagati životinjsko meso?

                      to je taj citat

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako vagati životinjsko meso?

                        Originally posted by bot1950 View Post
                        Pa ne prevodi se to ko funte hahaha
                        znm to samo nisam znao kkao ću drugačije reć

                        Comment

                        Working...
                        X