Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

    znači ovako, želim nabiti masu. Izračunao sam da bi dnevno trebao unijeti 2864 kcal preko ove stranice: http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm.
    pročitao sam da je za masu unos UH-60%, P-30%, M-10%. To znači da od 2864 kcal trebam unijeti 1718 kcal UH, 859.2 kcal P i 286.4 kcal M. ako je 1g UH i P=4 kcal i ig M=9kcal to mi dođe da bi dnevno trebao unijeti 430g UH, 215g P i 31g M. onda bi trebao bit u suficitu 500kcal, znaci da unesem 500kcal više nego što potrošim: sad ne znam dali bi trebo isto gledati da od tih 500 kcal bude 60% UH, 30% P I 10%M ali ajmo reći da treba pa sam izračunao da trebam unijet još 75g UH, 38g P i 5g M. sveukupno bih trebao unijet: 505g UH, 253g P i 36g M.

    1.jeli ovo dobro izračunato?
    2.trebam li unositi isto ovoliko i u dane kada nemam trening i kada odmaram?

  • #2
    Re: Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

    nemojte samo gledam probajte odgovorit

    Comment


    • #3
      Re: Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

      Napravi podjelu od 60 % UH, 20 % P i 20 % M, jer ti ne triba više od cca 150g P, a 36g M ti je premalo.
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

        a) dobro si izracunao i onih dodatnih 500 cals isto treba pratiti istu podjelu

        b) da...ali ja licno znam i samo na odrzavanju jesti kad odmaram al je ok i tako kako si ti pomislio

        preporucio bi ti 30P/50UH/20M
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

          Originally posted by Hamzzza View Post
          a) dobro si izracunao i onih dodatnih 500 cals isto treba pratiti istu podjelu

          b) da...ali ja licno znam i samo na odrzavanju jesti kad odmaram al je ok i tako kako si ti pomislio

          preporucio bi ti 30P/50UH/20M
          znaci da ne treba 60 UH nego je dovoljno 50?

          Comment


          • #6
            Re: Moj izračun kalorija-točno ili netočno?

            Originally posted by domagoj1808 View Post
            znaci da ne treba 60 UH nego je dovoljno 50?
            po meni da
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment

            Working...
            X