Announcement

Collapse
No announcement yet.

Slaba ishrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slaba ishrana

    Pozdrav prijatelji, kolege...

    Ima jako veliki problem sa ishranom, relativno je loša da ne kažem preloša, doručak nemam jer dižem se jako rano idem na fakultet, svaki minut sna mi je vrijedan tako da doručka nemam, s fakulteta dolazim oko 16h, što znaci da u periodu od 8 do 16h ne znam da li išta jedem, oko 18h idem u teretanu i kad dodjem jedem. Nemojte ovo ismijavati jer znam još ljudi koji su se suočavaju sa ovim problemom, tj obaveze oko školovanja itd.. Ono što se predlaže da ja na fakultet ponesem posni sir, piletinu, brokule itd... besmisleno je, ne mogu u pola predavanja izvaditi pilece filete i jesti, dok su pauze dosta male po nekih 5-10minuta.

    Pomozite sa nekim pridjelogom, "izvanrednim" planom ishrane i sl... Cijenio bih to..

    I da posni sir uglavnom košta oko 500gr 3.7km nismo svi u mogucnosti da to redovno kupujemo da li se može zamijeniti sa običnim domaćim sirom koji je masniji, jel istu funkciju ima tokom spavanja, jer svi znamo koliko nam je kazein potreban, i da se sporije razlaže..

    Hvala, pomozite !!

  • #2
    Re: Slaba ishrana

    Koliko ja tu vidim izlika,ujutro si lijen se pet minuta dići ranije i pojesti nešto zobene?? netreba ti više od pet minuta.U pet deset minuta pauze se ne može jesti?ili se ne želi,sram te...
    ovo što odlaziš u teretanu praktički a da nisi jeo 12 sati je samoubilački!

    Comment


    • #3
      Re: Slaba ishrana

      u 500gr sira imas 55g proteina, to ti kosta 3,7km, u 100gr piletine imas 21g min proteina, znaci 5*21= 105g P, pola kg piletine je oko 4,5km.Znaci kupuj piletinu.(isplativije,hranjivije).. drugo fino se dignes ranije napravis sebi rize, bijelog, bacis malo graha(malo poprzenog) ili graska sa rizom, neki sos ako imas da je nisko kalorican, spakujes fino u kakvu zdijelu i jedes kad budes imao vremena.

      Za dorucak pojedi zobine(2km ti je 500g) ta kesa ce ti trajat oko 10-tak dana, mozes sa mlijekom ili vodom, kupi si jos whey(120km), znam da je skupo ali jbg, stedi, odvajaj, smtaraj whey investicijom, dosta je lakse popit prah koji ima 30gP u sebi nego sad przit meso i sl, u 2,3kg ti dodje oko 92 mjerice znaci u citavoj kanti dobijes 2800g PROTEINA.

      Comment


      • #4
        Re: Slaba ishrana

        Originally posted by T.A.T.A. View Post
        Koliko ja tu vidim izlika,ujutro si lijen se pet minuta dići ranije i pojesti nešto zobene?? netreba ti više od pet minuta.U pet deset minuta pauze se ne može jesti?ili se ne želi,sram te...
        ovo što odlaziš u teretanu praktički a da nisi jeo 12 sati je samoubilački!
        Loži me glup sam, vjerovatno bi ti izvadio pred kolegicama zdjelu sa piletinom i jeo, ajd boga ti, mene je to stid

        Comment


        • #5
          Re: Slaba ishrana

          Originally posted by Casuale View Post
          u 500gr sira imas 55g proteina, to ti kosta 3,7km, u 100gr piletine imas 21g min proteina, znaci 5*21= 105g P, pola kg piletine je oko 4,5km.Znaci kupuj piletinu.(isplativije,hranjivije).. drugo fino se dignes ranije napravis sebi rize, bijelog, bacis malo graha(malo poprzenog) ili graska sa rizom, neki sos ako imas da je nisko kalorican, spakujes fino u kakvu zdijelu i jedes kad budes imao vremena.

          Za dorucak pojedi zobine(2km ti je 500g) ta kesa ce ti trajat oko 10-tak dana, mozes sa mlijekom ili vodom, kupi si jos whey(120km), znam da je skupo ali jbg, stedi, odvajaj, smtaraj whey investicijom, dosta je lakse popit prah koji ima 30gP u sebi nego sad przit meso i sl, u 2,3kg ti dodje oko 92 mjerice znaci u citavoj kanti dobijes 2800g PROTEINA.

          Hvala ti prijatelju, puno si mi pomogao

          Comment


          • #6
            Re: Slaba ishrana

            koja ti je kilaza i visina?

            kakvi su ti ciljevi?

            Comment


            • #7
              Re: Slaba ishrana

              Originally posted by Casuale View Post
              koja ti je kilaza i visina?

              kakvi su ti ciljevi?
              Kilaža mi je 73 kg, visina oko 180cm, definicija su mi ciljevi....

              Ovo su moja leđa bila prije nekih mjesec dana, ali sada sam prisiljen pauzirati mjesec dana zbog fakulteta, pa da mi je da u međuvremenu poradim na masi dok ponovo ne krenem
              http://pokit.org/get/?011f9c43770102...5d4e8b9762.jpg

              Comment


              • #8
                Re: Slaba ishrana

                Gle ako te je sram jesti pred drugima onda ni ne treniraj. A ako ćeš ići na definiciju ostat ćeš bez ovoga što imaš definicija ti je puno puno skuplja od mase. I tek onda bi trebao jesti piletinu i tunjevinu i tako dalje tunjevina nema baš neki dobar miris. Tako da radije ostani na masi pa onda negdje 1 mjesec prije mora se izdefiniraj.

                Kupi posni sir, piletina i whey... To ti mogu preporućiti da jedeš dok si na fakultetu. Ujutro napravi zobene to ti je 2 minute da napraviš i 5 da pojedeš.

                Da si neki žgoljavac shvatio bi da te je sram ali ne izgledaš na ovoj slici tako. I briga te jedi naviknut ćeš se na to i bit će ti onda to sasvim normalno. Kada se navikneš nositi hranu sa sobom to ti je kao pranje zubi jednostavno navika. Ja u školu ne idem ako ne napravim jesti. Samo ja napravim sendvić stavim dimcek, namažem posni sir ubacim krastavce bez njih ne jedem sendvić nikada.

                Comment


                • #9
                  Re: Slaba ishrana

                  ti imas 73 kg ? ja bih rekao da imas i vise, ali eto... ja imam 75 kg, 180 sam visok, i mislim da bih pored tebe izgledao kao anoreksican, istina ja sam u pubertetu, imam 16 godina, pa izgledam mrsavije nego sto jesam ali svejedno, po slici skroz ok izgledas.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Slaba ishrana

                    Da sam na tvome mjestu poradio bih jos malo na masi i nabacio par kila do recimo 4. mjeseca jer ako se ides defkat imam osjecaj da ces spasti na jako malo kila (samo procjena, iako "malo kila" je relativan pojam , al u tvom slucaju to i jest jer imas 180cm).
                    Koliko otprilike imas mjesecnog budzeta za hranu ? (Ako ne zelis javno mozes i na PM poslati ) Jer ako planiras jos malo pojacati tu masu , ne moras sve P unositi iz primjerice samo piletine , vec mozes ubaciti tu i sojine ljuskice uz piletinu ili neki drugi P obrok (sojine ljuskice - 200g oko 12kn , a na 100g ima oko 40g P) , grah ili neku drugu hranu malo bogatiju proteinima koji nemaju full aminokiselinski profil.

                    (sada samo cekam forumske gurue da me napadnu sto mu ovo preporucam , come at me )
                    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                    - Aldous Huxley

                    Comment


                    • #11
                      Re: Slaba ishrana

                      Originally posted by platform View Post
                      ti imas 73 kg ? ja bih rekao da imas i vise, ali eto... ja imam 75 kg, 180 sam visok, i mislim da bih pored tebe izgledao kao anoreksican, istina ja sam u pubertetu, imam 16 godina, pa izgledam mrsavije nego sto jesam ali svejedno, po slici skroz ok izgledas.
                      Stvarno imam 73 kg, da mi je jos nekih 3-4 kg ali cisto nemoguce

                      Comment


                      • #12
                        Re: Slaba ishrana

                        Originally posted by seage View Post
                        Da sam na tvome mjestu poradio bih jos malo na masi i nabacio par kila do recimo 4. mjeseca jer ako se ides defkat imam osjecaj da ces spasti na jako malo kila (samo procjena, iako "malo kila" je relativan pojam , al u tvom slucaju to i jest jer imas 180cm).
                        Koliko otprilike imas mjesecnog budzeta za hranu ? (Ako ne zelis javno mozes i na PM poslati ) Jer ako planiras jos malo pojacati tu masu , ne moras sve P unositi iz primjerice samo piletine , vec mozes ubaciti tu i sojine ljuskice uz piletinu ili neki drugi P obrok (sojine ljuskice - 200g oko 12kn , a na 100g ima oko 40g P) , grah ili neku drugu hranu malo bogatiju proteinima koji nemaju full aminokiselinski profil.

                        (sada samo cekam forumske gurue da me napadnu sto mu ovo preporucam , come at me )
                        Koga briga za hejterima, koji nemaju drugog posla osim ici u teretanu i lindohaniti kuci, zivot im se svodi na spavanja, ustajanje na obroke i na trening, pff ko ide na fakultet zna s cim se susrece da je jako teško ustabiliti trening kvalitetan, kvalitetnu ishranu i stici sve obaveze vezane za fakultet, to nisu samo predavanja nego i obaveze, učenje, seminari itd...da ne prosipam patetiku.

                        Što se tiče ishrane mogu nekih 5km odnosno 20kn dnevno izdvojiti za ishranu, iako uzimam skoro svaki dan tunjevinu EVA u kojoj od 110gr ima oko 25 gr proteina ona je oko 3,2km (11-12kn)..

                        Da mi je nabaciti jos 3-4kg i uspiti top formu do nekog 6-7 mjeseca 2013 godine.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Slaba ishrana

                          a znam kako ti je, ovo gore sto si pisao, kao da sam ja... tesko se stigne od skole a i nisam bas vrijedan da se mogu posvetiti necemu i izvrsavati to na vrijeme. ali eto, ja naprimjer ujutro uvijek pojedem zobene, u skoli pileci sendvic, kod kuce veceram, meso+riza/krompir, navecer uzmem tunjevinu ili sir i neko voce i to je to. nemam previse zivaca da mislim o gramima i ostalom, jedem onoliko da nikad ne osjetim glad i izbjegavam nezdravu hranu, ne pijem gazirane sokove, rijetko uzmem nesto sa rostilja, 1 ili 2 puta mjesecno... sretno

                          Comment


                          • #14
                            Re: Slaba ishrana

                            Originally posted by pepsi View Post
                            Koga briga za hejterima, koji nemaju drugog posla osim ici u teretanu i lindohaniti kuci, zivot im se svodi na spavanja, ustajanje na obroke i na trening, pff ko ide na fakultet zna s cim se susrece da je jako teško ustabiliti trening kvalitetan, kvalitetnu ishranu i stici sve obaveze vezane za fakultet, to nisu samo predavanja nego i obaveze, učenje, seminari itd...da ne prosipam patetiku.

                            Što se tiče ishrane mogu nekih 5km odnosno 20kn dnevno izdvojiti za ishranu, iako uzimam skoro svaki dan tunjevinu EVA u kojoj od 110gr ima oko 25 gr proteina ona je oko 3,2km (11-12kn)..

                            Da mi je nabaciti jos 3-4kg i uspiti top formu do nekog 6-7 mjeseca 2013 godine.
                            Pa eto , izbaci tu tunjevinu jer radje za te pare uzmes pileci file (neznam koliko se trenutno kod vas krecu cijene , ali uzmimo da je 1kg 8km/32kn) , onda ti ispadne 300g-10kn , a dobijes 72g P za razliku od tunjevine za koju ces dobiti samo 25g) , sad ubacis tu jos sojine ljuskice (koje su ukusne ako ih znas spremiti) i onda ostale pare utrosis na carbse ( a ako imas jos novaca onda ubacis jos P i to bi bilo to)
                            There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                            - Aldous Huxley

                            Comment


                            • #15
                              Re: Slaba ishrana

                              Originally posted by platform View Post
                              a znam kako ti je, ovo gore sto si pisao, kao da sam ja... tesko se stigne od skole a i nisam bas vrijedan da se mogu posvetiti necemu i izvrsavati to na vrijeme. ali eto, ja naprimjer ujutro uvijek pojedem zobene, u skoli pileci sendvic, kod kuce veceram, meso+riza/krompir, navecer uzmem tunjevinu ili sir i neko voce i to je to. nemam previse zivaca da mislim o gramima i ostalom, jedem onoliko da nikad ne osjetim glad i izbjegavam nezdravu hranu, ne pijem gazirane sokove, rijetko uzmem nesto sa rostilja, 1 ili 2 puta mjesecno... sretno
                              Uglavnom moram promjene uvesti neke

                              Comment

                              Working...
                              X