Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana na DEFKI....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana na DEFKI....

    evo moja prehrana za definiciju, nedavno sam krenuo pa bi molio da mi ukazete na eventualne pogreske


    1. 250 g Posnog sira


    2. pizza iz pekare (cheat meal...u skoli sam pa nemam bas izbora)


    3. 200 g Bijelog pileceg mesa
    50g Rize


    nakon treninga mjerica wheya



    4. 5 jaja
    40 g kruha


    5. 250 g Posnog sira

  • #2
    Re: Prehrana na DEFKI....

    jedino sta valja su 3. i 5. obrok...ujutro ti treba nesto UH,mozda kad bi 4. obrok imo za dorucak s tim da bi izvor UH-a trebao biti bolji od kruha, npr. zobene... sto se skole tice, mi svi idemo u skolu,fax, na posao, itd... i znam da ti je bed izvadit nesto normalnog i jest jer mislis da ce te drugi zajebavat...al imas sto stvari koje nisu s*anje a da ti se drugi ne smiju...kupi si dimcek,neki razeni ili integralni kruh, posni, salatu i prozirnu alu foliju...kod kuce si napravis kvalitetan sendvic,zamotas ga folijom i u skoli izgledas sasvim normalno! :P

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana na DEFKI....

      ma joj deluxe sunka vakumirana po 100 gr, nije los izbor, u mali komad kifle il necega, 2 x i malo jogurta 0,1 % da se prezivi
      pizza je ubistvo za trbusne vjeruj
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana na DEFKI....

        joooj...mi na poslu uspijemo tri kvalitetna obroka smazat a on ne može jedan u školi..i šta ovaj kruh tu radi??

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana na DEFKI....

          ovo sve mi daje preko 2 g P po kilogramu tjelesne mase, a pizza mi taman dođe kao ti "ujutro potrebni UH", znam da su to nekvalitetni nekompleksni UH, ali koja je razlika između kompleksnih secera poput rize, krumpira, zobenih i neznam nekvalitetnog kruha, peciva, cokolade kada ne izgrađuju oni muskulaturu nego proteini??, a ovak ionak sam u deficitu cak i vise od 500 kcal

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana na DEFKI....

            procitaj si ovaj post... a mozes i cijelu temu...
            http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post717336

            za pocetak fale ti vlakna,vitamini,minerali i sve ostalo... nije sve u makrosima i kalorijama

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana na DEFKI....

              sto se tice vitamina i minerala nikad nisam jeo povrce nikakvo cjeli svoj zivot, jedino u varivu, boli me đoka za to jer nisam imo nikakvih zdravstvenih problema i jako rijetko sam bolestan, ja bi se jos od toga razbolio , ovo sve stoji sta je u članku, ali nepise nista zasto su sto se tice razvoja i odrzavanja muskulature bolji kompleksni

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana na DEFKI....

                iz clanka sam zakljucio da tebam posto sam na definiciji koristiti jednostavne tj. brzogorece UH jer se brzo iskoriste i tjelo onda koristi za energiju masti i proteine i tako mršavim, a pošto unosim puno P nece doc do velikog katabolizma misica, kada bi jeo sporogorece tijelo bi sporo trosilo to i glikogen te nebi trosilo masti i ja bi osto salast

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana na DEFKI....

                  ako si to zakljucio pocni ponovno citati...

                  Prednosti prehrane s namirnicama koje sadrze dijetalna vlakna

                  • Nezamjenjive su u prehrani suvremenog covjeka jer pozitivno djeluju na probavu: upijaju vodu, bubre u crijevima i time povecavaju volumen stolice, pojacavaju peristaltiku crijeva, ubrzavaju njihovo praznjenje i tako sprjecavaju opstipaciju. Preporucljivo je konzumirati barem 25 - 35 grama prehrambenih vlakana dnevno (u prehrani odraslih osoba).
                  • Dvostruko smanjuju vrijeme prolaska hrane kroz crijeva, cime ubrzavaju odstranjivanje potencijalno stetnih sastojka (npr. od mnogih lijekova).
                  • Sadrze zanemarivu kolicinu masnoce pa se preporucuju i u dijetalnoj prehrane, kod restrikcijskih dijeta.
                  • Male kolicine topivih vlakana prije fizickih aktivnosti mogu sprijeciti nagli pad secera u krvi.
                  • Imaju zdravstvene prednosti: Prehrana s integralnim zitaricama (prehrambena vlakna netopiva u vodi) pomaze u prevenciji bolesti probavnog trakta kao sto su hemoroidi, opstipacija, rak debelog crijeva. A prehrana sa svjezim vocem, mahunarkama i zobi (prehrambena vlakna topiva u vodi) pomaze pri normaliziranju lucenja inzulina, smanjuje rizik od srcanozilnih bolesti, dijabetesa i gojaznosti.
                  Cilj je svakog vrhunskog sportasa sto manje provocirati lucenje inzulina. Zasto?

                  Zato sto intenzivno lucenje tog dragocjenog hormona izaziva rapidno sagorijevanje energije i brzo praznjenje rezervi, kao i cijeli niz drugih promjena u metabolizmu.
                  Sibica gori na zraku normalnim intenzitetom; ako je gurnete u atmosferu kisika, momentalno ce iz gorjeti, a ako je stavite u prostor s malo kisika, gorjet ce slabim plamenom ali dosta dugo.
                  Zelite li dugo "gorjeti", morate sto sporije izgarati! Prema tome, glukoza koja ima glikemicni indeks 100 vrlo brzo "gori" te, dakako, kratko traje i ozbiljno provocira gusteracu na intenzivno lucenje inzulina. Zbog toga se koristi samo kod nekih disciplina ili u kombinacijama ugljikohidrata.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana na DEFKI....

                    kakva defka sa picom...dajte budite malo ozbiljni...Sve se moze kad se hoce....navece si napravi i ponesi u skolu komad mesa...u plasticnu kutijicu..s malo salate i eto ti obroka...kakva crna pica iz pekare...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana na DEFKI....

                      Originally posted by toroope View Post
                      ako si to zakljucio pocni ponovno citati...

                      ja nerazumijem kako ti nerazumijes pa upravo to pise da brzogoreci izaziva rapidno sagorijevanje energije i brzo praznjenje rezervi sto znaci da nakon toga tijelo nema vise UH za potrosit pa pocinje trosit masti i proteine i tako gubim salo, kada bi jeo sporogorece tijelo bi sporo trosilo to i glikogen te nebi trosilo masti i ja bi osto salast


                      a ovo sto se tice vlakana i opstipacije nemam problema sa zatvorom kenjam svaki dan i to popodne ko šampijon, a i da imam uzeo bi laksativ brate, probava mi nije problem

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana na DEFKI....

                        Originally posted by damko View Post
                        kakva defka sa picom...dajte budite malo ozbiljni...Sve se moze kad se hoce....navece si napravi i ponesi u skolu komad mesa...u plasticnu kutijicu..s malo salate i eto ti obroka...kakva crna pica iz pekare...

                        ma nije stvar u pizzi i kruhu ja sam znao da ce te me odma popljuvat s tim i rec da to nevalja, a 90 % ovdje nezna zasto, ja trazim objasnjenje, vecini vas neko kaze jedi rizu i on ce jest rizu, a ne picu, a nezanima ga zasto, zato je i narod u vecini tupav i neobrazovan jer neznaju zasto sta rade, nego to rade jer im je neko reko , a nije objasnio

                        znaci piza nevalja na definiciji jer sta ubija trbusnjake, neznam jede misice ili sta zaustavlja razvoj misica, ma daj molim vas kakve su to gluposti svi ste diplomirani nutricionisti, ovo sta si reko da uzmem mesa i salate to je u redu, ali tek onda bi osto bez UH, i smatram da je ovo dovoljno P ukupno da netreba vise

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana na DEFKI....

                          ajde ponovno pročitaj: http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post717336

                          brzi uh dižu i inzulin, jesi naišao na taj dio?

                          čuj ti bi jeo brze uh na dijeti, pa ti je glupo i smiješno
                          a i to što kažeš da će ih tijelo prije potrošit pa koristit masti, ne ide to baš tako lako, jer moraš biti u ketozi da bi tijelo koristilo masti kao energiju, a za biti u ketozi, uh moraju biti na minimumu
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana na DEFKI....

                            Originally posted by Frajer View Post
                            ma nije stvar u pizzi i kruhu ja sam znao da ce te me odma popljuvat s tim i rec da to nevalja, a 90 % ovdje nezna zasto, ja trazim objasnjenje, vecini vas neko kaze jedi rizu i on ce jest rizu, a ne picu, a nezanima ga zasto, zato je i narod u vecini tupav i neobrazovan jer neznaju zasto sta rade, nego to rade jer im je neko reko , a nije objasnio

                            znaci piza nevalja na definiciji jer sta ubija trbusnjake, neznam jede misice ili sta zaustavlja razvoj misica, ma daj molim vas kakve su to gluposti svi ste diplomirani nutricionisti, ovo sta si reko da uzmem mesa i salate to je u redu, ali tek onda bi osto bez UH, i smatram da je ovo dovoljno P ukupno da netreba vise

                            jbg svi još uvijek misle da je riža sveti gral sa neba za bb

                            budi u deficitu, biraj hranu tako da ne gladuješ. I naravno osiguraj dovoljno masti, posebno zasićenih jer većina na defci tu fula, na masi se i unesi njih dovoljno ali na defci većina ih ne unese dovoljno pa tako još više snižavamo razinu testa, za proteine već znaš.

                            Jednostavnije rokaj jaja svaki dan.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana na DEFKI....

                              oprosti Frajeru kolko ti imas godina?...oprosti sto ti zelimo pomoci...

                              P.S. tu od nas nije skoro nitko nikakav diplomirani nutricionist...vecina nas je slicna tebi, samo sto mi nismo lijeni nesto procitat pa makar 10x da bi shvatili neki k

                              Comment

                              Working...
                              X