Announcement

Collapse
No announcement yet.

gainzz - želim dobiti čistu mišićnu masu. Moja prehrana.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gainzz - želim dobiti čistu mišićnu masu. Moja prehrana.

    Pozdrav svima,dakle visok sam 183cm i imam 82kg.U protekla 4 mjeseca sam skinuo 21kg i sad sam dosao do tocke gdje mi je dosta i sad zelim dobiti malo ciste misicne mase.Sastavim sam neki svoj plan prehrane,ali sam jos u nedoumici oko nekih stvari pa evo,pogledajte,ocijenite,slobode iznesite neki prijedlog,u deficitu sam s mastima pa preporucite neki zdravi izvor masti.I da,imam pitanje u vezi dextroze,vidio sam na forumu da to mnogi piju kao PWM,sto je to tocno i gdje mogu nabavit takvo nesto,i kakva je korist od toga?

    Jutarnja smjena

    06:30 2 jabuke(300g)
    10:00 Jogurt,bademi(150g,30g)
    15:00 Pileca prsa,riza,salata(200g,150g)
    16:00 Trening
    PWM Whey protein,banana(30g,100g)
    18:30 Pileca prsa,riza(150g,150g)
    20:30 Posni sir,oslic(200g,150g)

    kcal=2403.5 (fali mi oko 300 kcal)
    UH=310.72,P=181.89,M=33.95


    Popodnevna smjena

    07:30 Zobene,jogurt(150g,150g)
    08:15 Trening
    PWM Whey protein,banana(30g,100g)
    11:30 Pileca prsa,riza,salata(200g,150g)
    16:00 Pileca prsa,riza,salata(150g,150g)
    18:30 Bademi(30g)
    21:00 Oslic(150g)

    kcal=2757.5
    UH=377.92,P=181.39,M=41.7
    All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

  • #2
    Re: Prehrana za masu

    Dextroza je grožđani šečer i važan izvor energije, ako se unosi u dovoljnim kolicinama poboljsava ugradnju proteina i zaustavlja brzu razgradnju misicnog tkiva. Ima vrlo visoki glikemicki indeks.
    Mozes nabaviti u DM-u 500 g oko 13kn, http://img360.imageshack.us/img360/5...traubenmo9.jpg.
    Last edited by UltraST1950; 28-08-13, 15:06.

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana za masu

      Jabuke nisu nikakav obrok. Posni sir ide svaku noc pred spavanje a ne samo u toj jutarnjoj smjeni .Imas puno vremenskog razmaka izmedju pojedinih obroka. jogurt bademi-jel to obrok?
      Svako jutro pocinji sa zobenim i wheyom. Svaki dan zavrsavaj sa sirom. Poslije svakog treninga sat poslije treba imati kruti obrok meso i riza a moze mjesto rize krompir. Proteina unosi oko 160-200 grama. Dextroza se pije kao PWM to jest moze se staviti zajedno sa wheyom i sta vec koristis kao sejk poslije treninga. Dakle pozelja je. Nabavit se moze u DM kao i u protein shop. pozz

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana za masu

        Originally posted by UltraST1950 View Post
        Dextroza je grožđani šečer i važan izvor energije, ako se unosi u dovoljnim kolicinama poboljsava ugradnju proteina i zaustavlja brzu razgradnju misicnog tkiva. Ima vrlo visoki glikemicki indeks.
        Ahaa,pretpostavljam da to mogu kupiti u ovim uobicajenim ducanima(konzum,interspar..) ili sam u krivu?Znaci bilo bi ok ako to pijem s whey proteinom poslije treninga?Hvala na odgovoru
        All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana za masu

          Originally posted by Viper View Post
          Jabuke nisu nikakav obrok. Posni sir ide svaku noc pred spavanje a ne samo u toj jutarnjoj smjeni .Imas puno vremenskog razmaka izmedju pojedinih obroka. jogurt bademi-jel to obrok?
          Svako jutro pocinji sa zobenim i wheyom. Svaki dan zavrsavaj sa sirom. Poslije svakog treninga sat poslije treba imati kruti obrok meso i riza a moze mjesto rize krompir. Proteina unosi oko 160-200 grama. Dextroza se pije kao PWM to jest moze se staviti zajedno sa wheyom i sta vec koristis kao sejk poslije treninga. Dakle pozelja je. Nabavit se moze u DM kao i u protein shop. pozz
          A sta da ti kazem,nisam u mogucnosti da biram.Idem u skolu,takvo mi je vrijeme,iskoriso sam to sto bolje mogu.Ujutro idem vrlo rano i jednostavno nemam vremena jest i nemogu jer mi je rano,razmisljo sam sta da jedem,ali mi nista ne pada na pamet.Sto se tice jabuka,badema,jogurta,onda bi mi cijela torba bila puna hrane hahaha.Neznam sta da radim,slobodno predlozi nesto
          All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana za masu

            Originally posted by gainzz View Post
            A sta da ti kazem,nisam u mogucnosti da biram.Idem u skolu,takvo mi je vrijeme,iskoriso sam to sto bolje mogu.Ujutro idem vrlo rano i jednostavno nemam vremena jest i nemogu jer mi je rano,razmisljo sam sta da jedem,ali mi nista ne pada na pamet.Sto se tice jabuka,badema,jogurta,onda bi mi cijela torba bila puna hrane hahaha.Neznam sta da radim,slobodno predlozi nesto
            nacever napravi sendvic sa 100 g dimljene piletine i 100 g sira ''smarski rok''
            voila, 50+g proteina za ponijeti
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana za masu

              Originally posted by gainzz View Post
              A sta da ti kazem,nisam u mogucnosti da biram.Idem u skolu,takvo mi je vrijeme,iskoriso sam to sto bolje mogu.Ujutro idem vrlo rano i jednostavno nemam vremena jest i nemogu jer mi je rano,razmisljo sam sta da jedem,ali mi nista ne pada na pamet.Sto se tice jabuka,badema,jogurta,onda bi mi cijela torba bila puna hrane hahaha.Neznam sta da radim,slobodno predlozi nesto
              pa cuj. ima ljudi koji ujutro mogu da jedu ima onih koji ne mogu. Ja spadam negdje između ali opet iako mi je muka trpam u sebe s obzirom da nemam whey. Ujutro mislim da nije tesko popit whey i fino zobene smiksas i popijes to sve zajedno u 3-4 dece. A u skoli ako tamo nemate kakv sendvic sa piletinom onda odkuce ponesi sendvic namazi sirom , stavi jedno 100 grama mesa i to je to. nemoj da te je sram to nositi jer pretpostavljam. jogurt po mom misljenju ne treba. Nosi jabuke i banane ili kupi kod skole pa pojedi u medjuvremenu. Ne mjesat sa krutim obrokom.

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana za masu

                Ma nece meni bit problem nikad nesto posjest,nego vise onako,jedva gledam kad se probudim i onda da sjedim i jedem.Najvjerovatnije cu onda tako zobene i whey(ma da sam to pokusavo izbjec da mi sto duze traje whey da imam poslje treninga,jer to je prilicno skupo,a ako ga pijem ujutro ode puno brze).Kako ti se cini ostatak menija,sta da ubacim da dodam masti jos?Hvala na odg
                All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana za masu

                  Originally posted by gainzz View Post
                  Ahaa,pretpostavljam da to mogu kupiti u ovim uobicajenim ducanima(konzum,interspar..) ili sam u krivu?Znaci bilo bi ok ako to pijem s whey proteinom poslije treninga?Hvala na odgovoru
                  Mozes nabaviti u DM-u 500 g oko 13kn, http://img360.imageshack.us/img360/5...traubenmo9.jpg.
                  Pomijesas oko 30 grama sa wheyom u isti shaker poslije treninga.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana za masu

                    Originally posted by UltraST1950 View Post
                    Mozes nabaviti u DM-u 500 g oko 13kn, http://img360.imageshack.us/img360/5...traubenmo9.jpg.
                    Pomijesas oko 30 grama sa wheyom u isti shaker poslije treninga.
                    Odlicno,u ponedjeljak pocinjem sa treningom tako da moram otic u shopping i nabavit sve to sta mi treba.Hvala
                    All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana za masu

                      Samo bi jos htio pitati za prehranu kad ne treniram.Treninzi su mi pon,uto,cet,pet.Izmedju je odmor,da rezem kalorije ili da nastavim prehranu kao i kad treniram?
                      All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana za masu

                        Ja bi ti preporucio da nastavis prehranu kao i kad treniras.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana za masu

                          Originally posted by gainzz View Post
                          Samo bi jos htio pitati za prehranu kad ne treniram.Treninzi su mi pon,uto,cet,pet.Izmedju je odmor,da rezem kalorije ili da nastavim prehranu kao i kad treniram?

                          Ne, manja je potrošnja, pa ide i manje kalorija. Osin ako ti nije cilj ganjat vagu.
                          "What the mind believes the body achieves."

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana za masu

                            Originally posted by gainzz View Post
                            Ma nece meni bit problem nikad nesto posjest,nego vise onako,jedva gledam kad se probudim i onda da sjedim i jedem.Najvjerovatnije cu onda tako zobene i whey(ma da sam to pokusavo izbjec da mi sto duze traje whey da imam poslje treninga,jer to je prilicno skupo,a ako ga pijem ujutro ode puno brze).Kako ti se cini ostatak menija,sta da ubacim da dodam masti jos?Hvala na odg
                            Ma ima dovoljno mesa ubaci taj sir mozes ubaciti i jaja. Znaci 5 obroka-6 ali da svaki ima P+UH osim zadnjeg koji ima samo P+M

                            Comment

                            Working...
                            X