Announcement

Collapse
No announcement yet.

Popodnevno spavanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Popodnevno spavanje

    Pozdrav, imam 2 pitanja za moje dvije navike.

    1. Imam naviku da idem spavati popodne, uglavnom 1 sajt poslije treninga pa me zanima jeli to loše pošto poslije treninga uzimam UH (uglavom zobene) a prije spavanje se ne smiju uzimat zobene. Može li se sat vremena uopće smatrati spavanjem, tj hoće li mi se za to vrijeme ti UH pretvarati u masti?

    2. Dok još imam volje navečer prije spavanja napravim 20-30 min trbušnih ili nekad čučnjeve bez utega i poslije toga popijem whey. Trebam li tu ubaciti i glukozu pošto je taj trening prije spavanja.

  • #2
    Re: Popodnevno spavanje

    1. zašto se prije spavanja na smiju uzimati zobene? misliš, otić će sve u salo odmah? glupost
    uglavnom, dobra ti je navika odspavati malo po danu, nije to ništa loše, ja odspavam prije treninga malo

    2. to ti je kao drugi "trening" u danu?
    bezpotreban ako pošteno odradiš trening u teretani poslije kojeg popiješ pwm
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Popodnevno spavanje

      Jedan trening ti je dosta napravi taj kako spada!
      Spavanje po danu je oke ako ti fali sna,i osjecas se da ti je potrebno jos odmora...
      nemoj se opterecivat sitnicama, zobene mozes i prije glavnog spavanja jer nisu brzi UH
      https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
      https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

      Instagram: @shredded_dario

      Comment


      • #4
        Re: Popodnevno spavanje

        Ja dosta cesto jeden zobene prije spavanja...

        Comment


        • #5
          Re: Popodnevno spavanje

          Trening navečer odradim uglavnom trbušne zato jer sam nezadovoljan trbušnim mišićima, na masi mi se stvaraju masne naslage u uzak sam u struku, znaći nema ih ni ispod. Računam da višak treninga ne može naštetiti, do sada sam ih radio jednom tjednu u teretani i od toga nisam imao rezultate pa ću sada probat jedno 2 mj svaku večer 10-20 min odvojit samo za trbušne pa ću vidjet jel što ide na bolje.

          Zanima me da poslije trbušnih ubacim i malo glukoze navečer ili samo whey?

          Comment


          • #6
            Re: Popodnevno spavanje

            Originally posted by Maximus1950 View Post
            Ja dosta cesto jeden zobene prije spavanja...
            Znaći ne idu zobene u trbuh noću? Ja sam do sada mislio da najkasnije do 8-9 mogu jesti neke UH a poslije toga samo proteine?

            Comment


            • #7
              Re: Popodnevno spavanje

              Nece te 15 minuta trbusnjaka navecer toliko bas izmrcvarit da ti triba glukoza whey i ostala cuda, da ne ulazin u pricu o inzulinu. Pojedi normalan kruti obrok posli treninga a prije spavanja. Nije mi bas jasna ta filozofija sa trbusnjacima, koliko puta tjedno bi ih radia i kako ti izgleda program? Al i prije nego mi odgovoris, sama ideja mi se nimalo ne svidja.

              Ja san konzervatni IIFYM, tako da ce i odgovor bit u skladu. Ne deblja UH prije spavanja, nego visak kalorija na kraju dana/tjedna. Postoje naravno pravila o rasporedjivanju macrosa kroz obroke al malo kompleksnih uh ne predstavlja problem prije spavanja, pogotovo ako su u kombinaciji sa nekim izvorom sporootpustajuceg proteina i eventualno malo masti.

              Jos pogotovo ako bez UH ne mozes zaspat, sta je recimo kod mene slucaj, a cini mi se da je jos ljudi na forumu to spominjalo.

              EDIT: Evo previdia san da ih mislis radit svaku vecer. Maksimalno ih radi svako 2 dana, iako je sasvim dovoljno i 2x tjedno.
              Last edited by Maximus1950; 09-11-13, 23:23. Reason: Hajduk zivi vjecno!

              Comment


              • #8
                Re: Popodnevno spavanje

                Originally posted by Maximus1950 View Post
                Nece te 15 minuta trbusnjaka navecer toliko bas izmrcvarit da ti triba glukoza whey i ostala cuda, da ne ulazin u pricu o inzulinu. Pojedi normalan kruti obrok posli treninga a prije spavanja. Nije mi bas jasna ta filozofija sa trbusnjacima, koliko puta tjedno bi ih radia i kako ti izgleda program? Al i prije nego mi odgovoris, sama ideja mi se nimalo ne svidja.

                Ja san konzervatni IIFYM, tako da ce i odgovor bit u skladu. Ne deblja UH prije spavanja, nego visak kalorija na kraju dana/tjedna. Postoje naravno pravila o rasporedjivanju macrosa kroz obroke al malo kompleksnih uh ne predstavlja problem prije spavanja, pogotovo ako su u kombinaciji sa nekim izvorom sporootpustajuceg proteina i eventualno malo masti.

                Jos pogotovo ako bez UH ne mozes zaspat, sta je recimo kod mene slucaj, a cini mi se da je jos ljudi na forumu to spominjalo.

                EDIT: Evo previdia san da ih mislis radit svaku vecer. Maksimalno ih radi svako 2 dana, iako je sasvim dovoljno i 2x tjedno.
                Ok, radit ću svaki drugi dan a program izgleda ovako
                https://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo
                https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                Nekad napravim jednu nekad oba dvije, jedna je za abdomen više.

                Comment


                • #9
                  Re: Popodnevno spavanje

                  Originally posted by bugi View Post
                  Ok, radit ću svaki drugi dan a program izgleda ovako
                  https://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo
                  https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

                  Nekad napravim jednu nekad oba dvije, jedna je za abdomen više.
                  shvaćaš da ti se trbušni neće vidjeti dok ne skineš salo sa stomaka, pa radio ti i 10000 trbušnjaka svaki dan, a trbušnjacima nećeš skinuti to salo (nego prehranom)

                  (čisto, eto, za svaki slučaj da napomenem)
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Popodnevno spavanje

                    Originally posted by domagoj View Post
                    shvaćaš da ti se trbušni neće vidjeti dok ne skineš salo sa stomaka, pa radio ti i 10000 trbušnjaka svaki dan, a trbušnjacima nećeš skinuti to salo (nego prehranom)

                    (čisto, eto, za svaki slučaj da napomenem)
                    Neće, ali barem će malo usporiti nakupljanje sala na stomaku. Uz to, neka budu ispod pa ako ikada krenem na definiciju možda jedan dan izađu na vidjelo

                    Comment

                    Working...
                    X