Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana - misicna masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana - misicna masa

    Evo da i ja postam svoj raspored prehrane pa podijelite vasa misljenja

    Budenje u 10:30
    1. obrok - mjerica whey-a, 3 žliče zobenih pahuljica s 2 dcl mlijeka 0,5% m.m
    2. obrok - 10 badema i 1 banana
    3. obrok piletina / govedina / puretina / s rižom i zelenom salatom
    3.1 - kreatin monohydrat u 2 dcl vode prije treninga
    3.2 obrok whey i 30g dekstroze s vodom
    4. obrok 10 badema
    5. obrok ( večera ) 100 g tunjevine s cherry rajcicom i integralnim kruhom / ponekad znam i za veceru pojesti meso i rižu
    6. svjezi sir s kikirikijem

    Uz sve to obavezno popijem 2 macchiata preko dana jer sam ovisan

  • #2
    Re: Prehrana - misicna masa

    budjenje u 10 i 30 ? kad ti je onda taj zadnji obrok u 2 iza ponoci ? 10 badema nije obrok , kikiriki navecer sa sriom posnim bas i ne , i pojacaj tu tunjevinu a umjesto tog obroka od kikirikija stavi vise mesa (piletine i toga). Malo unosis proteina a nisi naveo kolicine UH koje unosis. One bi ti za masu trebale biti masa *3 ili 4 kako kome pase u gramima normalno. Stavi vremena kada planiras koji obrok

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana - misicna masa

      Originally posted by Bronko View Post
      budjenje u 10 i 30 ? kad ti je onda taj zadnji obrok u 2 iza ponoci ? 10 badema nije obrok , kikiriki navecer sa sriom posnim bas i ne , i pojacaj tu tunjevinu a umjesto tog obroka od kikirikija stavi vise mesa (piletine i toga). Malo unosis proteina a nisi naveo kolicine UH koje unosis. One bi ti za masu trebale biti masa *3 ili 4 kako kome pase u gramima normalno. Stavi vremena kada planiras koji obrok
      Jedem otprilike svaka 2 sata a kao međuobrok pojedem te bademe i bananu, kako mislis malo proteina? to je dovoljno s time da imam 62 kg a cilj mi je 68

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana - misicna masa

        znaci u 10 i 30 je prvi obrok
        12:30 rucak
        ajm reci treniras od 2-do pola 4 tada popijes mjericu wheya
        sljedeci ti obrok vecera nek je u 7
        a sir jedes kada ? recimo u 12 jel spavas do 10 i 30

        meni tu fali obroka i sati ...ocito nesto krivo brojim i ovak oodoka unosis 120 grama proteina...ili grijesim ispravi me
        ja bi to digao na 150 i gledaj ugljikohidrate barem 180-200 grama ako ides na masu. i koje si godiste .... ?

        Originally posted by marko3 View Post
        Evo da i ja postam svoj raspored prehrane pa podijelite vasa misljenja

        Budenje u 10:30
        1. obrok - mjerica whey-a, 3 žliče zobenih pahuljica s 2 dcl mlijeka 0,5% m.m
        2. obrok - 10 badema i 1 banana
        3. obrok piletina / govedina / puretina / s rižom i zelenom salatom
        3.1 - kreatin monohydrat u 2 dcl vode prije treninga
        3.2 obrok whey i 30g dekstroze s vodom
        4. obrok 10 badema
        5. obrok ( večera ) 100 g tunjevine s cherry rajcicom i integralnim kruhom / ponekad znam i za veceru pojesti meso i rižu
        6. svjezi sir s kikirikijem

        Uz sve to obavezno popijem 2 macchiata preko dana jer sam ovisan

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana - misicna masa

          Originally posted by marko3 View Post
          Jedem otprilike svaka 2 sata a kao međuobrok pojedem te bademe i bananu, kako mislis malo proteina? to je dovoljno s time da imam 62 kg a cilj mi je 68
          ovjde nisi naveo koicinu piletine ali prepostavljam da nem vise od 150 grama tako da nemas ni 110 grama... POslije treninga brdo piletine 250 grama i 250 grama rize... Uh minimum 300-400 grama i rast ces ko zvijer

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana - misicna masa

            Originally posted by Bronko View Post
            znaci u 10 i 30 je prvi obrok
            12:30 rucak
            ajm reci treniras od 2-do pola 4 tada popijes mjericu wheya
            sljedeci ti obrok vecera nek je u 7
            a sir jedes kada ? recimo u 12 jel spavas do 10 i 30

            meni tu fali obroka i sati ...ocito nesto krivo brojim i ovak oodoka unosis 120 grama proteina...ili grijesim ispravi me
            ja bi to digao na 150 i gledaj ugljikohidrate barem 180-200 grama ako ides na masu. i koje si godiste .... ?
            u 10:30 whey i zobene
            oko 11:30 bademe i bananu
            u 12:30 ručak obavezno piletina i riza sa salatom
            u 14h popijem kreatin s vodom i idem na trening i budem do 15 i 30
            cim zavrsim odmah popim whey s 30 g dekstroze
            oko 16:30 opet 10 badema ili jabuku / bananu
            u 18:30 - 19:00 večera, isto piletina ili govedina s rižom i salatom
            i navecer oko 21:00 pojedem posni sir s kikirikijem jer je gadan bez iceg

            sta se tice grama piletine iskreno neznam kolko stoji, ali pojedem po 2 file-a za ručak i večeru a UH cak ni nemam nesto previse..93'

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana - misicna masa

              razmak u unosu proteina od 15 i 30 do onog u 18:30:19 je prevelik...10 badema ti ne mozezamjeniti proteinski obrok, drugo ako u 9 pojedes posni sir a tek ujutro u pola 11 jedes sljedeci obrok imas skoro 14 sati praznog hoda...prevelik razmak...meni je sir u 11 navecer a whey sa zobenim u 9 ujutro ...znaci 10 sati max ...a to gadan ne gadan nisam nikad razumio...da drvo ima proteine majke mi moje ja bi ga zvakao...sve pijem bez okusa, bcaa isto onako gorak bez ikakvih sladila ili dodataka. Whey sa okusom ima manje proteina od onog bez . ubaci povrce...salata nije jedini izvor zelenjave...ono malo mrkve malo brokule malo cvjetace i tako dalje

              i da mjera pojedem 2 filea nije mjera...stari moj vagu i vazi obroke ne zaboravi izbaciti tezinu posudice u kojoj vazes na kraju price

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana - misicna masa

                jel smijem ubacit tjesteninu i krumpir ponekad umjesto rize?

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana - misicna masa

                  normalno da mozes...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana - misicna masa

                    Originally posted by Bronko View Post
                    razmak u unosu proteina od 15 i 30 do onog u 18:30:19 je prevelik...10 badema ti ne mozezamjeniti proteinski obrok, drugo ako u 9 pojedes posni sir a tek ujutro u pola 11 jedes sljedeci obrok imas skoro 14 sati praznog hoda...prevelik razmak...meni je sir u 11 navecer a whey sa zobenim u 9 ujutro ...znaci 10 sati max ...a to gadan ne gadan nisam nikad razumio...da drvo ima proteine majke mi moje ja bi ga zvakao...sve pijem bez okusa, bcaa isto onako gorak bez ikakvih sladila ili dodataka. Whey sa okusom ima manje proteina od onog bez . ubaci povrce...salata nije jedini izvor zelenjave...ono malo mrkve malo brokule malo cvjetace i tako dalje

                    i da mjera pojedem 2 filea nije mjera...stari moj vagu i vazi obroke ne zaboravi izbaciti tezinu posudice u kojoj vazes na kraju price
                    Kako je prevelik razmak izmedju unoas proteina objasni mi

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana - misicna masa

                      Originally posted by marko3 View Post
                      jel smijem ubacit tjesteninu i krumpir ponekad umjesto rize?
                      Neki pile da je tjestenina smeće koje deblja dok ju drugi odobravaju...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana - misicna masa

                        Originally posted by Matej1996 View Post
                        Neki pile da je tjestenina smeće koje deblja dok ju drugi odobravaju...
                        Naravno da deblja ako si u suficitu i onda uzmes tjesteninu.. u tom slucaju svaka hrana koja ima imalo kalorija to ce uraditi.... U svakom slucaju odlican izvor UH kao i krompir i riza

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana - misicna masa

                          Originally posted by Viper View Post
                          Naravno da deblja ako si u suficitu i onda uzmes tjesteninu.. u tom slucaju svaka hrana koja ima imalo kalorija to ce uraditi.... U svakom slucaju odlican izvor UH kao i krompir i riza
                          Znam ja to samo sam rekao kako neki govore. Preglupo je reći da nešto ''deblja'' a opet debljanje je i kvalitetna masa a i prežderavanje smećem pa si vreća sala.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana - misicna masa

                            Originally posted by Viper View Post
                            Kako je prevelik razmak izmedju unoas proteina objasni mi
                            Ja sam bio shvacanja da razmak od 14 sati za unos proteina (navecer u 9 i ujutro u pola 11 ) prevelik, takoder onaj razmak od treninga do sljedeceg obroka....no dobro ocito sam krivo skuzio. Ako nije problem sljedeci put umjesto tog objasni mi, da napises ne nije tako grijesis, razmak nije prevelik, moze on slobodno tako unositi hranu nece doci do katabolizma i tako dalje. A ne objasni mi

                            Pozz

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana - misicna masa

                              Originally posted by Bronko View Post
                              Ja sam bio shvacanja da razmak od 14 sati za unos proteina (navecer u 9 i ujutro u pola 11 ) prevelik, takoder onaj razmak od treninga do sljedeceg obroka....no dobro ocito sam krivo skuzio. Ako nije problem sljedeci put umjesto tog objasni mi, da napises ne nije tako grijesis, razmak nije prevelik, moze on slobodno tako unositi hranu nece doci do katabolizma i tako dalje. A ne objasni mi

                              Pozz
                              Evo ja sam sad jeo u 14:40 tj doruckovao a vecerao u 02:15 mozda je prevelik ali nisam se mogao probuditi

                              Comment

                              Working...
                              X