Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svježi sir ili posni ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svježi sir ili posni ?

    Evo gledam po netu vrijednosti, razlika u proteinima i kalorijama postoji ali nije tolika koliko je u cijeni. Pa sada netko tko ima vece znanje da odgovori na pitanje . Svi mi a i mene ukljucujuci jedemo posni sir prije spavanja jel nam tak oreceno. A zasto ne bi mogli svjezi ? Kolika je zapravo razlika u tome ? A sa financijeske strane je velika razlika

    Vrijednosti se odnose na 100 grama sira

    Cal P UH M
    Svježi kravlji sir 72 15 4 3
    Posni sir 78 12 3 2

  • #2
    Re: Svježi sir ili posni ?

    mislim da je svjezi sir obicno masniji od 3 g M/100g. 3g M bi se cak mogao smatrati i posni...
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

    Comment


    • #3
      Re: Svježi sir ili posni ?

      vrijednosti sam nasao na netu negdje. Manje vise nebitno je tih par grama, vise je bitnije jel moze se svjezi korisitit umjesto posnog gledano sa financijske strane. Ako da zasto, ako ne isto zasto ? ! Mislim koja je razlika ?

      Comment


      • #4
        Re: Svježi sir ili posni ?

        Originally posted by Bronko View Post
        vrijednosti sam nasao na netu negdje. Manje vise nebitno je tih par grama, vise je bitnije jel moze se svjezi korisitit umjesto posnog gledano sa financijske strane. Ako da zasto, ako ne isto zasto ? ! Mislim koja je razlika ?
        ok, ajde jos jednom - svaki sir (na koji ti mislis) je SVJEZI sir. samo, postoji masni, polumasni i posni. obicno, ako nije drugacije naznaceno, radi se o masnim sirevima (zagrebacki sir i sl.), dok na ostala dva je negdje napisano "polumasni", odnosno "posni". tako da se nemoj orijentirati po tablici na internetu, nego odi u ducan, uzmi svjezi sir u ruke i procitaj sastav. takodjer, ako mislis na domaci sir koji npr. prodaju bakice na placu (ili ga sam radis doma), on takodjer nije posni, vec masni. pritom razlika nije par grama, vec desetak grama M vise, sto je cca 90kcal/100g vise, sto je cca 200kcal vise samo po jednom obroku.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: Svježi sir ili posni ?

          Originally posted by Coffey View Post
          ok, ajde jos jednom - svaki sir (na koji ti mislis) je SVJEZI sir. samo, postoji masni, polumasni i posni. obicno, ako nije drugacije naznaceno, radi se o masnim sirevima (zagrebacki sir i sl.), dok na ostala dva je negdje napisano "polumasni", odnosno "posni". tako da se nemoj orijentirati po tablici na internetu, nego odi u ducan, uzmi svjezi sir u ruke i procitaj sastav. takodjer, ako mislis na domaci sir koji npr. prodaju bakice na placu (ili ga sam radis doma), on takodjer nije posni, vec masni. pritom razlika nije par grama, vec desetak grama M vise, sto je cca 90kcal/100g vise, sto je cca 200kcal vise samo po jednom obroku.
          ma sve ja to znam, mislim postupak dobijanja kojeg sira i tako dalje, nego sam pogledao tablice na netu pa gledam razlika nije velika. nista poslije treninga ode u trgovinu pa se vratim sa boljim infom o vrijednosti sira.

          Comment


          • #6
            Re: Svježi sir ili posni ?

            Originally posted by Bronko View Post
            vrijednosti sam nasao na netu negdje. Manje vise nebitno je tih par grama, vise je bitnije jel moze se svjezi korisitit umjesto posnog gledano sa financijske strane. Ako da zasto, ako ne isto zasto ? ! Mislim koja je razlika ?
            Ja koristim taj sir. Ne posni jer bi me kila posnog dnevno izasla duplo skuplje...

            Comment


            • #7
              Re: Svježi sir ili posni ?

              i za pred spavanje ? posto sam ja sada na gubljenju sala i defki bi me jako unazadilo ili do kraja procesa to jest zadanog cilja da se drzim posnog zbog manjih kalorija, uh, i masti ?

              Comment


              • #8
                Re: Svježi sir ili posni ?

                Originally posted by Bronko View Post
                i za pred spavanje ? posto sam ja sada na gubljenju sala i defki bi me jako unazadilo ili do kraja procesa to jest zadanog cilja da se drzim posnog zbog manjih kalorija, uh, i masti ?
                ja sam na masi pa uzimam pred spavanje kad dodje defkam ne znam sta cu

                Comment


                • #9
                  Re: Svježi sir ili posni ?

                  uffffff
                  kao da je vazno jer supermasan ili malomasan...
                  manje maslinovog ulja obrok prije i dodje na isto, ili piletina umjesto svinjetine za rucak, ili...
                  uglavnom ufitajte

                  Comment


                  • #10
                    Re: Svježi sir ili posni ?

                    Stalno raspravljate koji je posni bolji i gledate 1g+/- M, UH... to su sve sitni nebitni detalji, bolje se potrudi sredit svoju prehranu, a ne gledati koji posni/svjezi sir trebas kupiti. Ja ti savjetujem da kupis onaj koji ti se najvise svidja po okusu i to je to, samo je bitno da nije polumasni/punomasni.
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #11
                      Re: Svježi sir ili posni ?

                      prehrana je davnih dana sredjena, okus mi je nebitan, gledam sa financijske strane i sa strane koliko ce to negativno utjecati na moj program skidanja kila i definicije.

                      Comment

                      Working...
                      X