Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svjezi sirevi, razlika???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svjezi sirevi, razlika???

    Ovako zanima me razlika izmedju ova 2 sira rijec je o Meggle svjezem siru i Moja Kravica svjezi sir.

    jj.jpg

    kk.jpg

    Moja Kravica sastav 100grama
    P-13.8
    UH-1.5
    M-3,8


    Meggle sastav 100grama
    P-10.5
    UH-2.7
    M-3.6

    Ova Kravica mi je jako cudna,mnogo slana i nesto ne vjerujem ovim podatcima koji pisu o njoj,plus najcudnije od svega mi je rok trajanja joj zna biti i po mjesec dana a ostalim sirevima poput ovoga meggleovog je tjedan dana max ili dukatov posni takodjer 5-6 dana,sad jel netko probao ovaj sir nekako mi je upitan najvise zbog tog roka trajanja,vjerovatno onda ima pun k..ofer kemikalija .

  • #2
    Re: Svjezi sirevi, razlika???

    imaš od megle i takav isto samo light.....sir ko sir koji ti godi taj kupiš i kraj...
    ja sam u bih...kod nas nema milbone...uspio sam nabaviti čisto da probam i mogu reći da je to sir koji bi mogao konzumirati redovno...

    Comment


    • #3
      Re: Svjezi sirevi, razlika???

      Originally posted by Almirkoba View Post
      imaš od megle i takav isto samo light.....sir ko sir koji ti godi taj kupiš i kraj...
      ja sam u bih...kod nas nema milbone...uspio sam nabaviti čisto da probam i mogu reći da je to sir koji bi mogao konzumirati redovno...
      Probao sam ih dosta svi su mi odvratni no ja to razmutim u 2dcl vode mikser,popijem i no problems ,ali zadnjih par dana sam kupovao ovaj(Kravica )onako nije los,,samo nekako je preslan i taj rok trajanja me buni ,svi ovi su po 5-7 dana a on 30dana,nesto mi sumnjivo,drzat cu se ovih standarnih

      Comment


      • #4
        Re: Svjezi sirevi, razlika???

        Originally posted by Lucatoni View Post
        .....................dana,sad jel netko probao ovaj sir nekako mi je upitan najvise zbog tog roka trajanja,vjerovatno onda ima pun k..ofer kemikalija .
        Ako ti smetaju hemikalije, onda verovatno nikad neće postati pravi bilder...


        Šalim se...


        Megle sam jeo i odličan je... Ella takođe... Ne verujm ni da je moja kravica loša...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Svjezi sirevi, razlika???

          Koja je cijena sireva?
          "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
          --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

          Comment


          • #6
            Re: Svjezi sirevi, razlika???

            Originally posted by grmi View Post
            Koja je cijena sireva?
            Oba oko 3-4 KM oliti 12-16 KUNA

            Comment


            • #7
              Re: Svjezi sirevi, razlika???

              Meggle mi je ok, Mia Mil isto, ali skuplje. Milbonu sam probao najbolji do sada i cijena ok, sljedeci puta u Lidlu uzimam karton.

              Inače sir navečer redovito jedem u kombinaciji sa vodom, čokoladnim kazeinom i orašarima, bude super mix kao nekakav puding. Sam sir bez ičeg mi je zbilja zadnja opcija i patnja

              Comment


              • #8
                Re: Svjezi sirevi, razlika???

                Probao sam dosta sireva i milbona mi je daleko najbolja. Znam je pojesti i do 500g navecer uz film, uvjek ga jedem samog bez icega i uopce mi nije los

                Comment


                • #9
                  Re: Svjezi sirevi, razlika???

                  Zdenkin svježi masni sir meni osobno najbolji, još stavin maslinovog po njemu i skroz oke na duge staze, a i traje nešto duže od prosječnog
                  P - 12
                  UH - 3
                  M - 6

                  Comment


                  • #10
                    Re: Svjezi sirevi, razlika???

                    Najbolji mlijecni proizvodi su od Milsa, mljekara u Sinju. Dukat, Zdenka, Vindija, sve je to suho, kiselo i skupo
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #11
                      Re: Svjezi sirevi, razlika???

                      Originally posted by Premium.Better View Post
                      Najbolji mlijecni proizvodi su od Milsa, mljekara u Sinju.
                      Po kile Milsa u onoj kesi, bogami nema boljeg sira. Sta se Milbone tice, definitivno najbolja od svih posnih, ne samo po macrosima vec i po okusu. Kremasta je ka pravi sir u kombinaciji s vrhnjem, tu je tajna, valjda nas ne lazu za macrose.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Svjezi sirevi, razlika???

                        Originally posted by Svitogor View Post
                        Po kile Milsa u onoj kesi, bogami nema boljeg sira. Sta se Milbone tice, definitivno najbolja od svih posnih, ne samo po macrosima vec i po okusu. Kremasta je ka pravi sir u kombinaciji s vrhnjem, tu je tajna, valjda nas ne lazu za macrose.
                        to je druga vrsta sira mislim....u njemackoj se zove quark...kod nas se bas ne radi...tj nisam ni jednu nasu firmu vidio da radi to.....on je uvijek tako kremast...ima i u Kauflandu za kupit njihov proizvod(ne znam kako se tocno zove...pakiranje je po 250g i zuta je gore folija)...evo na eng sta to tocno je http://en.wikipedia.org/wiki/Quark_(dairy_product)
                        This is your life and it’s ending one minute at a time

                        Comment


                        • #13
                          Re: Svjezi sirevi, razlika???

                          Originally posted by dominik11 View Post
                          to je druga vrsta sira mislim....u njemackoj se zove quark...kod nas se bas ne radi...tj nisam ni jednu nasu firmu vidio da radi to.....on je uvijek tako kremast...ima i u Kauflandu za kupit njihov proizvod(ne znam kako se tocno zove...pakiranje je po 250g i zuta je gore folija)...evo na eng sta to tocno je http://en.wikipedia.org/wiki/Quark_(dairy_product)
                          yep, u kauflanda imas kao 3 vrste quarka, zuto pakiranje, svijetlo plavo i modro. Razlika je u kolicini masti. Poprilicno su suhi, neukusni... ja to volim nazvati "puni kemije". Bezveze
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #14
                            Re: Svjezi sirevi, razlika???

                            ima sireva, a ima i sireva
                            Znoj štedi krv

                            Comment


                            • #15
                              Re: Svjezi sirevi, razlika???

                              Originally posted by kingpin View Post
                              ima sireva, a ima i sireva
                              slozio bih se....cak bih napomenuo da ima i sireva....jaooo....i kad smo vec kod sireva i pametovanja....od bivse cure roditelji su radili u sireli i kazu da kad bi dobili hrpu paleta sira reklu su im da jedan dio idu u pakriranje podravac,a drugi mislim gauda(ili sta vec sirela kao radi)....mislim sve je bio u principu isti sir....dakle....ima sireva,a ima i sireva......
                              This is your life and it’s ending one minute at a time

                              Comment

                              Working...
                              X