Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj program prehrane (megaman)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj program prehrane (megaman)

    Pozdrav. Nakon što sam shvatio da želim razviti tijelo a hranim se očajno loše i nezdravo odlučio sam malo počet istraživat i posložiti si dnevni menu. Cilj mi je masa, trenutačno sam visok 186 cm i težak 74 kg .

    7:00 80-100g zobenih u 2dl mljeka + mjerica wheya
    10:00 2 Banane i naranče
    13:00 Kreatin prije treninga
    14:00 mjerica wheya + dekstroza poslije treninga
    14:30/15:00 Piletina/riba 150g + riza/tjestenina i salata
    17:00 Voce neko + kruh ingetralni i šunka/tuna
    20:00 (Neko meso, kruh integralni , mlijeko, salata) ili 4 jaja + 2dl mlijeka
    23:00 Posni/domaći sir, crno ulje i kruh integralni

    Pa me zanima dal trebam što promijeniti ili dodati? Po onoj tablici tu na forumu sam gledo kalorije i ispada mi oko 3k kalorija što bi trebalo biti oko s obzirom da zasad vježbam 3 puta tjedno.
    I još me zanima kolko je bitan HMB, jer čito sam da je jako dobar za početnike, ali cijena mu je jako visoka pa bi ja rađe bez toga ako nije previše nužan?
    Last edited by Megaman; 01-03-14, 03:23.

  • #2
    Re: Moj program prehrane (megaman)

    Originally posted by Megaman View Post
    Pozdrav. Nakon što sam shvatio da želim razviti tijelo a hranim se očajno loše i nezdravo odlučio sam malo počet istraživat i posložiti si dnevni menu. Cilj mi je masa, trenutačno sam visok 186 cm i težak 74 kg .

    7:00 80-100g zobenih u 2dl mljeka + mjerica wheya
    10:00 2 Banane i naranče
    13:00 Kreatin prije treninga
    14:00 mjerica wheya + dekstroza poslije treninga
    14:30/15:00 Piletina/riba 150g + riza/tjestenina i salata
    17:00 Voce neko + kruh ingetralni i šunka/tuna
    20:00 (Neko meso, kruh integralni , mlijeko, salata) ili 4 jaja + 2dl mlijeka
    23:00 Posni/domaći sir, crno ulje i kruh integralni

    Pa me zanima dal trebam što promijeniti ili dodati? Po onoj tablici tu na forumu sam gledo kalorije i ispada mi oko 3k kalorija što bi trebalo biti oko s obzirom da zasad vježbam 3 puta tjedno.
    I još me zanima kolko je bitan HMB, jer čito sam da je jako dobar za početnike, ali cijena mu je jako visoka pa bi ja rađe bez toga ako nije previše nužan?
    Previse ti je razmaka izmedju obroka cak i 7-8 sati... banane nisu obrok . Umesto banana u 10h ubaci P+UH tj neko meso ili sir sa nekim uh. I po meni je malo poslije treninga to 150g mesa.. I navece jedi sir bar 200g .. eto valjda sam pomogao . Vodi racuna da unosis 2 grama proteina po kg. Uh se nemoj zamarati samo gledaj da budes nasigurno u suficitu .

    Comment


    • #3
      Re: Moj program prehrane (megaman)

      Originally posted by Viper View Post
      Previse ti je razmaka izmedju obroka cak i 7-8 sati... banane nisu obrok . Umesto banana u 10h ubaci P+UH tj neko meso ili sir sa nekim uh. I po meni je malo poslije treninga to 150g mesa.. I navece jedi sir bar 200g .. eto valjda sam pomogao . Vodi racuna da unosis 2 grama proteina po kg. Uh se nemoj zamarati samo gledaj da budes nasigurno u suficitu .
      Imaš pravo, hvala na savjetima. I mislio sam da bi trebao staviti neki konkretan obrok oko 10. Na faksu sam vecinu dana tak da tesko da cu moc meso jesti tak rano, al probat cu onda nest sa sirom i kruhom + neku UH hranu skemijat. A za ručak isto jedem na faksu, tj u menzama preko tjedna pa onda u meniju bas i ne dobim vise od 150g mesa , tj moro bi platiti prakticki dupli meni platit za jedan komad mesa XD, tak da više od 150g mogu jedino kad sam doma .

      Comment

      Working...
      X