Announcement

Collapse
No announcement yet.

luka223 - Plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • luka223 - Plan prehrane

    Pozdrav, evo da pitam šta mislite o ovome...naime kad sam krenuo imao sam 118kg. Trenutno imam 105,5kg te sam visok 188. Treniram 3x tjedno (kruzni ili visoko intenzivni kraci trening).
    Moja prehrana izgleda ovako;

    1. 100g zobenih + mlijeko + whey + saka smrznutog voca ( probo sam s vodom ali nejde) ili 1x razeno pecivo+ 15dkg purece salame te 1 snita sira
    2. Light jogurt ili neko voce
    3. Piletina,puretina ili biftek(250g) i 100-120g riže uz zelenu salatu ili ciklu (nekad stavim povrće na maslinovo ulje?...vikendom ribu, krumpir i blitvu najčešće.
    4. Isto ko 3. Samo bez riže
    5. Posni i papriku ili posni i šaku badema ili posni pomjesam sa malo jogurta bar da lici na sir i vrhnje ( sam posni bez ičega vise nemrem jesti ).

    Naime moj BMR je 2307, dok je uz 3x tjedno TDEE 3172. Ako uzmem da dnevno unosim oko 2000kcal, to mi se cini kao "ok" deficit. Navedena prehrana sadrzi oko 2000-2100kcal. Mislite li da trebam nesto mjenjati ili da ostanem na ovome? Zanima me jos dal trebam uzet jos nesto osim whey-a...fat burner ili nesto ?
    Last edited by luka223; 09-03-14, 23:49.

  • #2
    Re: Plan prehrane

    koliko dugo si gubio te kile ? Koje vjezbe radis ? izbaci razeni kruh sve je to dlek ako kupujes u pekari (ako radis svoj onda ok) Sta ti je cilj ? kako da znamo jel ti teba fat burner ako nisi napisao zelim izgubiti salo, zelim ovo ili ono !? Mozda si vec nabildan pa zelis masu

    Comment


    • #3
      Re: Plan prehrane

      Cilj mi je izgubiti salo i kile. Ocekujem da bi kroz 4-5 mjeseci mogao doci na 90kg. Kao sto sam napisao radim kruzne treninge ili visoki intenzitet ( marinci,vijaca itd..). Kile sam gubio oko 6 mjeseci.

      Comment


      • #4
        Re: Plan prehrane

        onda se drzi plana vidis da ide. Ja bi na tvom mjestu pojacao teretanu na 4-5 puta tjedno sa kardio poslije teretane. Pocni vagati hranu to jest najvise obrati paznju na unos proteina, ugljikohidrata i masti. Vidi koja kolicina UH ti odgovara, ako sa odredenom kolicinom nema napretka smanjuj. Proteine= p drzi barem na 2 grama po kili a za masti i uh vidi kako ti tijelo reagira . Moda da radis neku rotaciju Uh ne bi bilo lose

        Comment


        • #5
          Re: Plan prehrane

          Trebam li uzet kakav suplement, posto sam u lovi trenutno ? Sto se tice 2g proteina po 1kg toga se drzim, masti i UH ne brojim.

          Comment


          • #6
            Re: Plan prehrane

            uzmi si neki whey protein na bb shopu ih imas. Nemoj filozofirati previse , nego obicni whey protein. Ujutro si ubaci mjericu u zobene, i poslije treninga popi mjericu (sa dextrozom ako ti je po zelji, ako mislis da ce te debljati nemoj , ja sam osobno dok sam skidao kile pio sa dextrozom (grzdjani secer imas isto u shopu ili kupis u DM-u), U skidanju kila najbitnije su ti kolicine aktivnosti i UH (posto UH deblja), pocni pratiti kolicinu UH koju unosis. Odredi si neku kolicinu (300 grama recimo) pa nakon 2 tjedna ako ne gubis na kilazi smanji na 250 , ili radi neku rotaciju. Malo citaj ovdje na forumu nemoj bas da sve sada napisem, malo si truda daj. Za fat burnere preworkout suplemente ja nisam, osobno moje je misljenje da je to trosenje para. Ako imas dovoljno volje ne treba ti to , da li ce ti pomoci u skidanju kila, mozda da , mozda ne. Sve ovisi o tebi koliko ce na tebe djelovati (ono placebo ako se uvjeris da djeluje onda djeluje)

            edit: i da ako vec mislis kupovati i imas love odradi kako treba pa si uzmi 5 kila proteina i da si 3 mjeseca miran, a ne uzeti 900 grama pa nakon 10 dana reci ostao bez proteina.

            Comment


            • #7
              Re: Plan prehrane

              Whey pijem kao sto sam naveo u prvom obroku + poslije treninga.

              Comment


              • #8
                Re: Plan prehrane

                a sta te onda jos zanima kad znas ?! Ti bi neki fat burner ?! Snjima nemam neko iskustvo probao l carnitin i nista posebno. Najbolja ti je opcija biti uredan u prehrani, bez junkova, vazi UH, redovito treniraj i radi kardio dok ne skines kile (20 minuta poslije treninga laganini). Recept je jednostavan samo treba biti uporan

                Comment


                • #9
                  Re: Plan prehrane

                  Ja kardio ako se to moze nazvat kardio radim 10-15 minuta kao zagrijavanje...vijaca,skakanje itd..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plan prehrane

                    procitaj sta sam napisao. Poslije utega (pretpostavljam da utezima radis treninge) radi lagani kardio 20 minuta.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plan prehrane

                      Reko si da dodam jos dan-dva...trebam li ubaciti sprinteve 1xtjedno ?
                      Last edited by luka223; 10-03-14, 00:57.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Plan prehrane

                        od kardija poslje treninga s utezima ćeš imat koristi koliko i majmun od gusli.
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • #13
                          Re: Plan prehrane

                          Ni meni nema nekog smisla, mozda se varam ali ako vec imam snage za jos jedan krug kruznog radje da ju potrosim na to nego na kardio poslije treninga.

                          Comment


                          • #14
                            Plan prehrane

                            Originally posted by kingpin View Post
                            od kardija poslje treninga s utezima ćeš imat koristi koliko i majmun od gusli.
                            Zasto nebi imao koristi? Itekako ima koristi.
                            Ispada da je jedini cardio koji vrijedi onaj ujutro nataste - wrong!
                            Vrijedi i moze poslije treninga.
                            ( ne pricamo o vremenskom trajanju cardia)

                            Comment


                            • #15
                              Re: Plan prehrane

                              ne kažem da kardio poslje treninga ne pali određeni broj kcal.
                              Premda će to najčešće biti zanemariva brojka jer nakon nakon ubitačnog treninga na dijeti pitanje je da li možemo isčupati jos i 10 - 15 min trčanja.
                              Rađe bi taj dan ubacio još pokoju seriju a onda lijepo drugi dan ujutro na noge lagane i udrit 1 h čega već
                              Znoj štedi krv

                              Comment

                              Working...
                              X